Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
HABERLER 2014
TEBRİKLER EMİNE & FATİH...

 

Abdullah Uysal 04-12-2014   
GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Hollanda Oosterhout’da ikamet etmekte olan Mustafa Gürbüz aynı zamanda Avrupa Bozkandaklılar Derneği eski başkanının kardeşi, Nijmegen şehrindeki hastanede bir süredir tedavi görmekte olduğu ve önümüzdeki pazartesi günü taburcu olacağı bildirilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Ahmet Gürbüz 14-11-2014 
HİCRİ YILBAŞI...

25 EKİM 2014, CUMARTESİ - 1 MUHARREM 1436

Peygamber efendimiz Muhammed Aleyhisselam, miladi 571’de 20 Nisana rastlayan, Rebiul-evvel ayının on ikinci Pazartesi sabahı, Mekke’de doğdu. 622’de Mekke’den Medine’ye hicret etti. 20 Eylül Pazartesi günü, Medine’nin Kuba köyüne geldi. Bu tarih Müslümanların Şemsi yılbaşı oldu. O yılın Muharrem ayının birinci günü de, Kameri yıl başı oldu. Muharrem ayının birinci gecesi Müslümanların kameri yılbaşı gecesidir.

Bütün İslam Aleminin Hicri yılbaşını en içten dileklerimizle tebrik eder, insanlığa barışa ve hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Yapacak olduğunuz hayır dualarda bütün müslüman kardeşlerimizi unutmamanızı dileriz.

Editör 24-10-2014

BAYRAMLAŞMAYA DAVET...

Editör 24-10-2014

GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden İzmir Ulucak'ta ikamet etmekte olan Abdullazim Köseoğlu 21-10-2014 tarihinde geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle acil hastaneye kaldırılmıştır. Müdahele ve tedavisi yapılan köylümüzün odaya çıkarıldığı belirtilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Editör 22-10-2014 
TEBRİKLER KEVSER & ENES...

 

Editör 15-10-2014   
TEBRİKLER ŞEYDA & MEHMET...

 

Editör 10-10-2014   
VEFAT

Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet etmekte olan Rıza Bayram, 02-10-2014 tarihinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenaze namazı 03-10-2014 cuma gūnū Rotterdam Ayasofya camiinde kılınacaktır.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C. Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Editör 02-10-2014 
VEFAT

Köyümüzde ikamet etmekte olan Kazım Gökmen(KMÜ Rektörü Sabri Gökmen'in babası) , 6 eylül 2014 tarihinde Bozkandak’ta Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi aynı gün ikindi namazına mütekaip köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C. Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Yahya Değirmenci 08-09-2014 
RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...

Onbir ayın sultanı Ramazan-i Şerifi hayırlısı ile eda ettik. Allah tutmuş olduğunuz oruçlarınızı ve yapmış olduğunuz ibadetlerinizi kabul etsin. Nice böyle RAMAZAN'lara kavuşturmasını temenni ederiz.

Mübarek RAMAZAN BAYRAMININ bütün İslam alemine hayırlara vesile olmasını başta Irak'ta, Gazze'de, Doğu Türkistan'da, Arakan'da, Myammar'da, Suriye'de ve dünyanın dört bir yanında zalimlerin zülmü altında inleyen kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını, bütün dünya müslümanlarının bu sızıyı kalbinde duyarak bayram yapmalarını ve onlar için bol bol dua etmelerini dileriz. Bütün müslümanların mübarek RAMAZAN BAYRAMINIZI tebrik eder en derin sevgi ve saygılarımızı sunar, sağlık dolu huzurlu uzun ömürler dileriz...Editör 28-07-2014

TEBRİKLER RÜMEYSA & YUSUF...
 
Büyük titizlikle tüm eş ve dostlarımı unutmamaya çalıştık eğerki unutmuş olduğumuz dostlarımız varsa. Düğünümüzde görmekten mutluluk duyarız.
Halil İbrahim Gürbüz.
Ahmet Gürbüz 20-07-2014   
HOŞGELDİN ARİFE BERRA BEBEK...


Köylülerimizden Karaman'da ikamet eden Sıddıka ve Ömer Aygündüz çiftinin 15-06-2014 tarihinde Arife Berra adını verdikleri bir kız bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

bozkandak.com 15-06-2014  
MERHUM ABDULLAH TUNÇ YEMEK DAVETİ...Köylülerimizden merhum Abdullah Tunç için 15-06-2014 pazar günü köyümüzde yemek verecektir.

Hasan Hüseyin Tunç pazar günü saat 12:30 da başlayacak olan yemeğe bütün akraba, dost ve hemşerilerini davet etmektedir.

bozkandak.com 14-06-2014 
TEŞEKKÜR MEKTUBU...

TEŞEKKÜR MEKTUBU

Derneğimizin gönüllü hizmetkarlarına teşekkür mektubu..

Saygı değer Bozkandaklılar ve Dernek üyelerimiz,

Bildiğiniz gibi Bozkandak derneğimiz bundan yaklaşık 8 yıl önce büyük çabalarla kurulmuş, ve nice sıkıntılarla boğuşarak bügüne kadar gelmiştir. Yıllar içerisinde bu sıkıntılara bıkmadan usanmaden göğüs geren ve gerektiğinde maddi manevi yardımı esirgemeyen aynı zamanda canla başla mücadele eden değerli dernek hizmetkarlarımıza bu açık mektup aracılığıyla yeni yönetim olarak teşekkür etmek ve onurlandırmak istiyoruz.

Bu vesileyle yönetim kurulu kararınca İlhami Gülmüş, Ahmet Gürbüz(hem Oosterhout hem Rotterdam), Adem Boray, Mustafa Uysal, Mehmet Emin Çelik, Mesut Cengiz, Muammer Gülmüş, Mustafa Gülmüş, Muhsin Uyar, Hüseyin Gürbüz, Abdullah Uysal, Ömer Özler, Sabit Özler, İlhan Cengiz, Selim Özler ve diğer tüm katkıda bulunan dernek yöneticilerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Ayriyeten bir dönem çalışmalarımıza destek ve yardımcı olan kadın kollarımıza da teşekkür ediyoruz. Inşallah sizlerden devraldığımız bu bayrağı en güzel şekilde taşıyacağımıza dair söz veriyoruz.

Bu arada geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan onursal başkanımız ve her türlü bize destek olan değerli köylümüz Halil(Duran) Çelik amcamıza’da Allahtan rahmet ailesinede başsağlığı diliyoruz. Kendisinin köyümüz ve derneğimiz için gösterdigi çaba takdire şayandır ve derneğimiz var oldugu sürece kendisini saygıyla anacağız.

Son olarak yapılan aktiviteler için bizden maddi desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza’da sonsuz teşekkür ediyoruz. Derneğimizin ayakta kalabilmesi ve en başında belirlediğimiz hedef olan “kendimizi ve çocuklarımızı batı dünyasında kendi din, kültür, ahlak ve yörelerinden uzaklaşmaması” için maddi manevi yardımlara ihtiyacı vardır. Herkesi bu hedef doğrultusunda bizlere yardımcı olmaya davet ediyorum. Allahın izniyle bu gibi dernekler sayesinde kimliğimizi kaybetmeden birlik ve beraberlik içerisinde yaşamayı başaracağız.

Sonsuz Saygı ve Sevgiyle,

İlyas Baytekin
Bozkandak Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Editör 01-06-2014

DERNEK YÖNETİMİNİN TOPLANTISI...

Avrupa Bozkandaklılar derneği yeni yönetimi ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Bu toplantıda önümüzdeki dönemde yapılacak olan organizeler hakkında bazı kararlar alındı.

Aşağıdaki linkten toplantı tutanağını okuyabilirsiniz..

Tutanağı okumak için TIKLAYIN...

Editör 01-06-2014

SALON FUTBOL TURNAVASI...


Avrupa Bozkandaklılar Derneği yönetimi tarafından yakın zamanda kaybettiğimiz onursal başkanımız Halil(Duran) Çelik anısına salon futbolu turnavası 4 mayıs 2014 Pazar günü Schiedam Margriethal Spor salonunda gerçekleştirildi.

Turnava gençler ve orta yaşda insanlarımızın kurdukları takımlar arasında müsabakalar oynandı. İştirak edenlerin zevkli bir gün geçirdikler heyecanlı ve çekişmlei maçlar izleme imkanı buldular.

Turnava sonunda dereceye giren ilk dört takımlara rahmetli Duran abimizin oğulları Menduh ve Hakan Çelik tarafından takdim edildi.

RESİMLER: SALON FUTBOLU TURNAVASI(SLAYT)

Editör 04-05-2014   

 

SALON FUTBOL TURNAVASINA DAVET...
 
VEFAT

Hollanda Rotterdam’da ikamet eden Zehra(Halil İbrahim Gülcan’ın kızı) ve Hüseyin Saçarşimsek çift’inin Durmuş Ali ismini verdikleri oğulları, 30 nisan 2014 tarihinde kaldırıldığı hastahanede Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Durmuş Ali henüz beş yaşındaydı. Cenaze namazı 1 mayıs 2014 perşembe günü öğle namazına mütekaip Rotterdam Mevlana Camiinde kılınacaktır.

Dernek ve site yönetimi olarak sabi’ye C. Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

İlyas Baytekin 30-04-2014 
TEBRİKLER HİCRAN & FIRAT...

Meryem Baytekin 10-04-2014

VEFAT

Hollanda Rotterdam’da ikamet etmekte olan Halil(Duran) Çelik(aynı zamanda Avrupa Bozkandaklılar Derneği onursal başkanı), 10-04-2014 tarihinde evinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 12 nisan 2014 cumartesi günü köyümüzde defnedilecektir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

İlhami Gülmüş 10-04-2014 
TEBRİKLER MEDİNE & EMRE...

Editör 05-04-2014

YENİ DERNEK YÖNETİMİNİN İLK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ..

Avrupa Bozkandaklılar derneği yeni yönetimi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bu toplantıda önümüzdeki dönemde yapılacak olan organizeler hakkında bazı kararlar alındı.

Aşağıdaki linkten toplantı tutanağını okuyabilirsiniz..

Tutanağı okumak için TIKLAYIN...

Editör 30-03-2014

TEBRİKLER BÜŞRA & MÜFİT...

Editör 01-03-2014

DERNEĞİMİZİN YENİ YÖNETİMİ BELİRLENDİ......

Dernek tüzüğü gereği 15 şubat 2014 Rotterdam’da Wijkgebouw Pier 80’ salununda Avrupa Bozkandaklılar Derneği olağan genel kurul toplantısı ven yönetim seçimi, üyelerin katılımıyle gerçekleşti. Gecemize KMÜ üniversitesi rektörü sayın Prof. Dr. Sabri Gökmen, Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, TRT spikeri Acar Acartürk, HOKAV, BizBize Karaman vakfı temsilcileri ve bazı köy dernekleri temsilcileri basın mensupları katıldılar. Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, TRT spikeri Acar Acartürk ve BizBize Karaman vakfı yönetim kurulu başkanı kısa birer teşekkür konuşması yaptılar. Dernek yönetimi tarafından gecenin sonunda misafirlerimize hediyeler takdim edildi.

Açılış konuşmasında başkan Ahmet Gürbüz(Oosterhout) geçen 4 yıl boyunca yapılan dernek faaliyetleri hakkında misafirleri bilgilendirdi ve birlik ve beraberliğe vurgu yaptı, davete iştirak eden köylülerimize teşekkür etti. Yeni seçilecek yönetime başarılar diledi.

Gecemizi şereflendiren KMÜ rektörü sayın Prof. Dr. Sabri Gökmen köylülerimize hitaben uzun bir konuşma yaptı. Heyecanlı olduğunu ve davetten cok memnun kaldığını, yılllardır göremediği köylülerini görme ve Hollanda’da doğan genclerle tanışma fırsatı bulduğunu ifade eden köylümüz bu birlikteliğe vesile olan herkeze teşekkür ettiğini ve bu tür organizelerin birlikteliklerin kesintisiz devam etmesini temmenni etti.

Misafirlerimize ‘Arabaşı’ ikram edildi. Dahilinde Avrupa Bozkandaklılar derneği yönetim kurulu seçimine geçildi.

Katılan üyeler içinden dernek yeni yönetime girme talebinde bulunan üyeler arasında oylama yapıldı ve oy birliğiyle kabul edildi. Buna göre yeni yönetim aşağıda isimleri belirtilen yeni dernek yönetimi olarak 2014 – 2018 yılları arasında hizmet edecekler.

Hemen arkasından görev dağılımı yapmak için toplananan yeni yönetim şöyle şekillendi;

- İlyas Baytekin, Başkan
- Ahmet Tekin, Sekreter
- İsmail Gülmüş, Muhasip
- Abdullah Uysal, Amsterdam temsilcisi
- Süleyman Şen, üye
- Muhsin Uyar, üye


Yeni başkan İlyas Baytekin önümüzdeki 4 yıl hizmet edecek yeni dernek yönetim kurulu, üstlendikleri görevin kolay olmadığını, sorumluluklarının farkında olduklarını bu düşünceyle hizmete devam edeceklerini daha fazla birlik ve beraberlik sağlanması konusunda azami çabayı göstereceklerini, çalışmaların bu yönde yoğun olacağını belirttiler.

Dernek yönetimindeki bütün arkadaşlara başarılar dileriz.

Arbaşı ve yönetim seçimi gecesinde çekilen resimleri aşağıdaki linkten bakabilirsiniz…

RESİMLER: ARABAŞI VE DERNEK YÖNETİMİ(SLAYT)

Editör 15-02-2014

ARABAŞI VE DERNEK YÖNETİM SEÇİMİ...

Editör 07-02-2014

GEÇMİŞ OLSUN...

Hollanda Rotterdam’da ikamet etmekte olan Halil Çelik(Duran abi) aynı zamanda Avrupa Bozkandaklılar Derneği onursal başkanı, Rotterdamdaki IKAZIA hastanesinde bir süredir tedavi görmekteydi. Taburcu olmasının ardından bir süre sonra tekrar hastaneye yatırılan Halil Çelik(Duran abimiz) tedavisi halen devam etmekte olup hayır dualarınızı beklemektedir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Editör 07-02-2014 
GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Mehmet Değirmenci(Guzanlı), Karaman Özel Selçuklu Hastanesinde 7 Şubat Cuma günü ameliyat olmuştur. Başarılı ameliyatın ardından 1 gün sonra hastaneden taburcu edilmiştir

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Yahya Değirmenci 07-02-2014 
VEFAT

Köylülerimizden Abdullah Tunç(Şaziye Tunç'un eşi), 01-01-2014 tarihinde Konya'da Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi aynı gün (01-01-2014 çarşamba) köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com 01-01-2014 
Başa Dön