Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
 

Cemil Gülmüş
Doğum tarihi:1956
Doğum yeri: Bozkandak Köyü


1956 da karamana bağlı Bozkandak köyünde doğdum. İlkokulu köyümde bitirdim. 1970 de babamı kaybettim ve ailenin en büyüğü olarak bütün sorumluluğu bana kaldı. Üç sene köy halkımız gibi çiftçilik yaptım ve 1972'de Zatiye Gürbüz hanımla hayatımı birleştirdim. Bu evlilikten biri erkek olmak üzere 3 çocuğum dünyaya geldi.

Oğlum Ahmet Gülmüş köyümde doğdu. Oğlum henüz 20 günlükken eniştemin sayesinde Hollandaya turist olarak geldim. 22 ay turist çalıştıktan sonra işçi statüsünü kazandım.

İşçi olarak gittiğim ilk izin dönüşü komşu köyden Kızılyakalı Halil Akman'ın yönetiminde Ankara-İstanbul arasında büyük bir kaza trafik yaptık. Maalasef benim dışımda tüm aileyi bu elim kazada kaybettik, bende geri yaralı olarak köyde bir ay daha kaldıktan sonra Hollandaya döndüm. 1976 da ailemi Hollandaya getirdim ve ondan sonra Ayşe ve Şerife isminde iki kızım oldu. Çocuklarımı everdim. Oğlumdan 3, kızlarımdan da 3 olmak üzere 6 torun sahibiyim. Halen Hollanda'nın Rotterdam şehrinde ikamet etmekteyim.

1987 ye kadar camii cemiyetlerinde çeşitli görevlerde bulundum. 1987'nin mart ayında ticarete atıldım ve Akabe export isminde dükkan açtım. 1991 yılında 6 arkadaş gücümüzü birleştirip Birlik Import & Export'u açtık. 2006 yılı itibari ile 3 ortak şeklinde şirketimizi sürdürüyoruz.

Değerli köylümüz aynı zamanda www.bozkandakkoyu.net'in eski sponsorlarındandır. 2008 yılı itibariyle kesin dönüş yapmış olup Konya'da ikamet etmektedir. Kendisine göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı şükranlarımızı sunar C. Allah'dan sağlıklı uzun bir ömür yaşamasını temenni ederiz.

 

Başa Dön