Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
KÜNYE


Website Adı
www.bozkandakkoyu.net

Kurucu/Tasarım/Editör
Adem Boray

Sponsorlar/Destekleyenler
İlhami Gülmüş – Serbest ticaret
Bünyamin Gülmüş – Ben Hotel
Mehmet Emin Çelik - Paşa Gıda Toptancısı
Sabit ve Fatih Özler - Fatih Market
Abdullah Sevinçkan - Kardelen Kunst en Cultuur
Meryem Baytekin ve Safiye Şen - De Zuivere ZorgYazıları ile katkıda bulunanlar
Zekeriya Boray - Karaman
Abidin Sever - Karaman
Hulusi Kaya - Karaman
Mustafa Uysal - Hollanda
Alibeke Koçak - Konya


RADYOMUZ: www.bozkandakfm.net

RADYO DJ'LERİMİZ
FALÇATA [Rotterdam/Hollanda]
KARA_M@N [Amsterdam/Hollanda]


İletişim
bozkandakkoyu@gmail.com
bozkandakkoyu@hotmail.com
bozkandakkoyu@msn.com


Sitenin Kuruluş Amaçları:

 • Bozkandak Köyü’nü sanal aleme taşımak ve en iyi şekilde temsil etmek; • Avrupa Bozkandaklılar Derneğinin faailiyetleri ve yönetim kurulu toplantıları hakkında köylülerimizi bilgilendirmek, bilgi belgleri buradan yayınlamak; • Bozkandak Köyü ve çevresinin tanıtılması, doğal güzelliklerinin internet ortamına taşınması; • Yöremize ait kültür ögelerinden olan yemeklerimiz, geleneklerimiz örf ve adetlerimizin tanıtılması; • Köyümüz ve çevresinin dil özelliklerinin incelenmesi, ağız özelliklerinin tanıtılması; • Yöre ile ilgili haberleri yayınlamak. Köyümüz ve çevresinin sorunlarının dile getirilmesi bu sorunları tartışmaya açmak, gerekli makamlara iletmek ve sorunlara çözüm önermek; • Köyümüz dışında ikamet eden hemşehrilerimizin -gurbetçilerle iletişimi sağlamak- mesajlaşabileceği bir ortam meydana getirmek. Buluşma noktası halinde hizmet vermek; • Çeşitli bilgileri sitemize ekleyerek hemşehrilerimizin hizmetine sunmak; • Köyümüz ve çevresi hakkında gönderilen yazı, şiir ve resim vb. ürünleri ziyaretçilerimizin beğenisine sunmak; • Çeşitli yönlerden, bilgi ve belge toplayarak bir köy arşivi oluşturmak; • Sitemiz hiç bir kişi kurum ve kuruluşa bağlı değildir. Sadece köyümüzü ve insanımızı dünyaya tanıtmak, hemköylülerimizin buluşma noktası olması amacıyla kurulmuştur; • Sitemiz hiçbir şekilde ticari çıkar doğrultusunda kurulmamıştır. Bu anlamda sitenin amacı; gönülden gelen hasretlik ve hizmet aşkıdır.


Başa Dön