Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
MUHTARLIK

 

   

Tanımak için TIKLAYIN

   
      Muhtar  
           
Tanımak için TIKLAYIN Tanımak için TIKLAYIN Tanımak için TIKLAYIN Tanımak için TIKLAYIN
1. Aza 2. Aza 3. Aza 4. Aza  


YAPTIKLARIMIZ VE YAPACAKLARIMIZ...

          1998 yılından bu yana her yıl gurbetçilerimizin rahat etmesi açısından düzenli olarak arazi yollarını yaptırdık ve yaptırmaya devam edeceğiz. Elektriklerin düzenli yanması için MEDAŞ’ a müracaat ederek elektrik ana hatlarını sağlamlaştırdık. Telefon ulaşımının zorlanması sebebi ile köyümüze radyo link istasyonu ile uydudan görüşülmesini sağladık ve telefon görüşmelerinin rahat olmasını sağladık.

HALI KİLİMAyrıca köyümüze Halı & kilim atölyesi yaptırdık. Cenaze namazı kılınması için musalla yaptırdık. Şadırvanın yapımı için yardımsever vatandaşlarımızın desteği ile hem şadırvan hem de yeni muhtarlığı yaptırdık. 2 yıldır köy şenlikleri yapıyoruz. Bu vesile ile devletin bürokrasisi ile vatandaşı ayrıca yurtdışındaki ve yurdumuzun çeşitli yerlerindeki vatandaşlarımızı sıla-i rahim yaptırıyoruz. Ayrıca KONTV ve GSRT tv de köyümüz adına belgesel programı yaptırdık ve yayınlattık.

Köyün en önemli sorunlarından biri olan kanalizasyon için bu yıl Plan Bütce Komisyonundan ödenek ayırtarak kanalizasyon çalışmalarını 2004-2005 itibarı ile programa aldırdık. Ayrıca şu anda köyümüze ortaokul için girişimlerimiz var . İnşallah %70 bunu da aşarak hedefimiz 25-07-2004 tarihinde anormal bir durum olmazsa temelini atmayı hedefliyor ve temenni ediyoruz.

Ayrıca köyümüzün içinden arsa temin edebilirsek 1 adet park yapmayı da planlıyoruz ve köyümüzde bulunan ve 8 yıldır kapalı olan Kur’an Kursunu bu yıl eğitim ve öğretime açıyoruz. Ayrıca 2 yıldır ana sınıfını açtırıp 5-6 yaş grubu çocuklara eğitim imkanı sağlıyoruz. Bizim sizlerden gelen istekleriniz doğrultusunda köyümüzde görmek istediklerinizi bize yazabilirsiniz.

Bizde muhtar heyeti olarak herşeyi gücümüz yettiğince yapmaya gayret edeceğiz. Çünkü Bozkandak Köyü hepimizin. El birlik olarak maddi ve manevi köyümüz için çalışacağız.

Hepinize saygılar sunarım....

ALAADDİN ŞEN
Bozkandak Köyü muhtarı

 
Başa Dön