Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
 

İbiş Bayram
Doğum tarihi: 18-10-1937
Doğum yeri: Bozkandak Köyü
Askerlik: 1957 (24 AY)
Edremit de acemibirlik, Gelibolu da askerlik yaptıİbiş Bayram Bozkandak köyünde doğdu ve büyüdü. Askerliğine kadar çiftçilik yaptı. Askerliğin den birsenen sonra köyümüzden Ayşe Dudu Bayram’la evlendi. Bu evlilikten 4 çocuğu dünyaya geldi. Bunların 4’ü kız. Çocuklarının isimleri: Nursen, Birsen, Hatice, Yasemin Bayram…

Avrupaya işçi akımı olduğu dönemlerde 1969 da turist olarak Hollanda’ya geldi ve ekmeğini burada aradı. 5 sene turist olarak çalıştı. 1975 yılında Hollanda hükümetinin sağladığı imkandan yararlanıp işçi statüsünü aldı. Bu dönemde sonra da gurbette değişik işlerde çalıştı.

1985 yılında aile birleşimi dahilinde ailesini Hollanda’ya yanına aldırdı. Bu tarihten sonra ailesi ile Hollanda’da yaşamını devam ettirdi ve Woerdenberg’de fermar fabrikasına devam etti. Memleket hasretini dindirmek için imkanları el verdiğinde izinini köyünde geçirmeyi tercih etti. Eş dost ve akrabalarla hasret giderdi.

Malülen emekli ve halen Hollanda’nın Utrecht şehrinde yaşamına devam ediyor. Allah daha uzun ömürler versin. Daha nice sağlık dolu uzun ömürler temenni ederiz. İbiş Bayram herkes tarafından sevilen bir köylümüzdür.

 

Başa Dön