Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
 

Yahya Değirmenci
Doğum tarihi: temmuz 1979
Doğum yeri: Bozkandak Köyü
Askerlik: Van Erciş ilçesine bağlı Ziyaret mezrasında, öğretmen olarak
1979 yılının temmuz ayında Mehmet-Hayriye Değirmenci çiftinin 3.evladı olarak memleketimde dünyaya geldim. İlkokulumu Bozkandak Köyü İlkokulunda okudum.

Ve 11 yaşında hiç bitmeyecek gurbet hayatı başladı. Karaman İmam Hatip Lisesi’nde ortaokul ve lise tahsilimi tamamladım. 1996 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazandım. 4 yıllık fakülte eğitimimden sonra Niğde Çamardı ilçesi Kavaklıgöl Köyünde öğretmenliğe başladım. 2001 yılında Hüsnü-Fatma Kaya çiftinin kızları Teslime Kaya hanımefendi ile hayatımı birleştirdim.

Evlilikten Mehmet Fethullah adında bir oğlumuz dünyaya geldi. Askerliğimi ise Van Erciş ilçesine bağlı Ziyaret mezrasında yine öğretmen olarak yaptım. Şu an Niğde/ Çamardı/ Burç Kasabası/ Burç İlköğretim Okulu’nda görevime devam etmekteyim.

Not: Köylümüze ait resimler henüz elimize ulaşmadığından ekleyemedik...

Başa Dön