Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
HABERLER 2005
Yeni Yıl ve KURBAN BAYRAMI...

2005 yılını hüzünü ve neşesi ile sağlığıyla, hastalığıyle şifa bulanlarımızla. Üzüntüsü ve sevinci ile kavgası ve barışanıyle, aramıza katılanlar ve ayrılanlarıyle, ağlayanı ve güleniyle, savaşı ve barışı ile. Olumlusu ve olumsuzu ile, ayrılanı ve kavuşanıyle kısacası acısı ve tatlısı ile geride bırakıp 2006'nın ilk haftalarını yaşıyoruz.

Bu yeni yıl 2006'nın önce şahsınıza, ailenize tanıdık eş ve dostlarımıza, Vatanımıza, bütün inananlara ve İslam alemine, insanlık için iyi ve olumlu düşünen ve o yönde hizmet edenlere hayırlara vesile olmasını temenni eder bundan sonrası için savaşların bitmesi ve zulümlerin durması, aç ve açıkta olan insanların kalmaması ve kardeşçe dostça barış içinde yaşayabilecekleri bir dünya için çalışan insanların çoğalması ve kötülerin hidayete ermeleri için bütün kainati yaratan C. Allah'dan duacıyız...

Bu vesile ile yaklaşan KURBAN BAYRAMINIZI en içten dilekerimizle kutlar, hayırlara vesile olması için duacıyız. Allah yapmış olduğunuz ve yapacak olduğunuz bütün ibadetlerinizi, kurbanlarınzı kabul etsin. Yüce yaradan bütün kötü düşünce ve emellerden dünya insanlarını korusun.

  Editör  08-01-2006

"Kardan Çocuk" Kitap Toplama Kampanyası
Güldür sabahları(nı) aldığımız çocuklar(dan) gül…

Bizler İç Anadolu'nun en içinde, mesleğini icra etmeye çalışan köy öğretmenleriyiz. Karaman'ın Bozkandak Köyü; Kuzeyinde Hacı Baba, güneyinde Toros Dağları olan, Taşeli platosunun doğu ucunda; kar, kış, tipi eksik olmayan dağ köyleri. Ama dağ gibi adamları olan dağ köyleri… "Köy Öğretmeni" terkibinin çok farklı çağrışımları vardır. Onlar hep idealisttir ve çok şey beklenir onlardan: Işıksız köylere ışık, okulsuz mezralara okul, yolsuz yerlere yol olmalıdırlar ve tabii kitapsız okullara kütüphane… Mükellefiyetlerimizin yani yükümüzün farkındayız. Geleceğimiz, çocuklarımız bizlere emanet. Ama geleceğimizi getirecek olan bu çocuklara gelip bir tuğla vermekte hepimizin boynunun borcu! Hem de sağlam bir tuğla!… Gelecek geldiğinde başımıza yıkılmasın diye… İşte kitap bu müstakbel binanın ana kolonu. Okumayan bir toplum olarak işin vehametinin pek farkında değiliz… Ve de büyükler olarak oluşturduğumuz model hiç içaçıcı değil. Artık çocuklar; bırakın kitap okuyan adam görmeyi, kitapların toplu olarak durduğu yerleri dahi göremez duruma geldiler. Öyleki tezhipli kitaplarımız, nur yüzlü anlatıcılarımız, masalcı dedelerimiz, cenk hikayelerimiz, kıssadan hisse çıkaran ninelerimiz de bir bir yok oldular… Bu kısırlaşmayı bizler bulunduğumuz yerden karınca kararınca durdurmaya çalışıyoruz. Bundan sizi haberdar ediyor, bize el vermenizi bekliyoruz…

Okulumuz fedakar köylülerin gayretiyle 4 ayda bitirilip 8 yıllığa dönüştürülmüş yeni bir okul. Yeni olan her şeyin bütün güzelliklerine ve bütün eksikliklerine sahip… Biz ilk elden güzel bir başlangıç olsun için "kitapla" çıktık yola… Diğer teknolojik noksanların telafisi yolun ilerleyen kısmında, yine güzel insanların katkısıyla olacak… Çocuklara söylediğimiz şey şu: Köyler, şehre kaçıp kurtulunacak yerler değil; bilakis başı dönen kentli insanın dönüp sığınacağı bir yuvadır… Kardan ve topraktan bir yuva… Çocukların ise size söylediği şey şu: "Bizler kardan çocuklarız… Büyüyünce kardan "adam" olacağız… Sonra herkes gibi eriyip gideceğiz… Varsa bir eliniz…UZATIN …"

Adres: Bozkandak Köyü İlköğretim Okulu
KARAMAN
Tel: 0 338 2672244.

  Yunus Özdemir  24-12-2005

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI...

Karaman Çevre ve Orman İl Müdürlüğünce Bozkandak köyünde ağaçlandırma çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

Karaman Çevre ve Orman İl Müdürlüğünce Bozkandak köyünde ağaçlandırma çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Bölgede 200 bin karaçam ve sedirden olulan fidanlar köy halkı ve tarım işçileri tarafından toprakla buluşuyor. Karaman Çevre ve Orman İl Müdürü Ahmet Duran, 2005 yılı kapsamında 18 adet projenin yer aldığını, hedeflerinin bu yıl sonu ve 2006 yılı ilkbaharında 1.5 milyon fidanı Karaman’la buluşturmak olduğunu belirtti.

Bozkandak köyünde dün yapılan ağaçlandırma çalışmaları yerinde inceleyen İl Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Duran burada bir açıklama yaparak; “2005 yılı programlarımız içerisinde yer alan Bozkandak Köyü ağaçlandırma sahası proje sahasında fidan dikim çalışmalarına başlanmıştır. Proje sahamızın toprak işlemesi ilkbahar aylarında yöre insanınca gerçekleştirilmiştir. 2005 yılı ilkbaharında toprak işleme çalışması yapılan sahanın etrafı dikenli tel ihatası yapılarak sonbahar fidan dikim sezonuna hazır hale getirilmiştir. Proje sahasına sedir, karaçam ve yapraklı fidanlardan oluşan 200 bin adet fidan dikilecektir. Fidan diki çalışmalarımız yöre insanı ile birlikte gerçekleştirilmektedir. Yöre insanımızın aile bütçesine önemli bir katkı sağlanırken, diğer taraftan yapılan çalışmaların sahiplenerek korunması sorunu da kendiliğinden çözülmektedir. Unutmayalım ki; bilinmeyen korunmaz, korunmayandan da fayda umulmaz.” dedi.

Kaynak: Uyanış 12-12-2005

HAYIRLI TESKERELER...

Köyümüzden ocak 2006 da askere gidecek olanlar kardeş sitemiz www.bozkankdak.com yönetiminden, Ali Rıza AYGÜNDÜZ(Ömer çavus'un torunu) ve Halim ŞEKER(Gökkızın Oğlu). Askerlerimize şimdiden hayırlı teskereler diler kazasız belasız bir şekilde vatani görevlerini yerine getirmelerini temenni ederiz...

Editör 12-12-2005

GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Mehmet YILMAZ(Omar evinin Mehmet) 01-12-2005, perşembe akşamı kalp krizi geçirdi. Hastaneye acile kaldırılan Mehmet YILMAZ yoğun bakıma alındı. Pazar sabahı yoğun bakımdan çıkan Mehmet YILMAZ'ın durumunun iyiye gittiği bildirildi. Mehmet YILMAZ'a ve ailesine geçmiş olsun dileklerimzi iletir bir an evvel sağlığına kavuşmasını dileriz.

Editör 7-12-2005 

Sitemiz TURK site'de tanıtıldı...

TRT İzmir televizyonu tarafından hazırlanan, TRT TÜRK ve TRT-INT'te her pazar saat 11:30 da(Avrupa saati ile) yayınlanan TURKSITE proğramında 11 aralık 2005, PAZAR günü köyümüzün websitesine yer verildi ve tanıtıldı.

Bu fırsatı iyi değerlendirdiğize inanıyor köyümüzü en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Bundan sonrası için de elimizden en iyisini yapabilmek için gayret gösterceğiz.

Bizlere bu fırsatı veren ve TURK site proğramı yapımında, yayınında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

  Editör  11-12-2005

TEBRİKLER

Hollanda Rotterdam şehrinde ikamet eden köylülerimizden Mehmet Şen'in oğlu ALİ ŞEN ile Kayserili Abdullah Avcı'ın kızı MELEK AVCI, 18 kasım 2005 tarihinde, aileler arasında yapılan merasimle nişanlanmışlardır. www.bozkandakkoyu.com olarak çiftlere mutluluklar dileriz.

   Editör   18-11-2005
GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Hollanda Rotterdam şehrinde ikamet etmekte olan Hasan Hüseyin BORAY'ın kızı FADİM BORAY, 4-10-2005 tarihinde Rotterdam Sophia çocuk hastanesinde başarılı bir ameliyat geçirmiştir.

Halen tedavisine hastenede devam edilmekte olup gün geçtikce iyileşmektedir. Kendisine ve ailesine büyük geçmiş olsun dileklerimizi bildirir, bir an evvel sağlığına kavuşması için C. Hak'tan duacıyız.

Siz ziyaretçilerimizden bu küçük yavrumuzun bir an evvel sağlığına kavuşması için hayır dualarınızı bekliyoruz...


22 kasım 2005, salı günü küçük kızımız tedavi gördüğü Rotterdam Sophia çocuk hastanesinden taburcu olmuştur. Kendisine ve ailesine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir, sağlıklı uzun bir ömür dileriz...

Editör   23-11-2005

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...

Onbir ayın sultanı Ramazan-i Şerifi hayırlısı ile eda ettik. Allah tutmuş olduğunuz oruçlarınızı ve yapmış olduğunuz ibadetlerinizi kabul etsin. Nice böyle RAMAZAN'lara kavuşturmasını temenni ederiz.

Mübarek RAMAZAN BAYRAMININ bütün İslam alemine hayırlara vesile olmasını başta Pakistan'da yaşayan müslüman felaketzede kardeşlerimize ayrıca Irak'ta, Filistin'de, Çeçenistan'da ve dünyanın dört bir yanında zalimlerin zülmü altında inleyen kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını, bütün dünya müslümanlarının bu sızıyı kalbinde duyarak bayram yapmalarını ve onlar için bol bol dua etmelerini dileriz. Bütün müslümanların mübarek RAMAZAN BAYRAMINIZI tebrik eder en derin sevgi ve saygılarımızı sunar, sağlık dolu huzurlu uzun ömürler dileriz...

Bayram mesajlarınızı eklemek için BAYRAM MESAJLARINIZ'a tıklayın...

Editör 03-11-2005

YAĞIŞLAR SELE NEDEN OLDU...

İkindi saatlerinde başlayan sağanak yağmur ve dolu Bozkandak Köyü'nde sel felakatine yol açtı.

Bozkandak Köyü Muhtarı Alaaddin ŞEN'den edinilen bilgilere göre, yağmurun hiç durmadan yaklaşık 4 saat sürüdü. Yağmurla beraber yağan dolu ise felaketi getirdi.

Bozkandak Köyü Muhtarı Alaaddin Şen: "Bu bölgede 15 yıldır böyle bir yağmur görmedik. Aralıksız yağan yağmur şu an sergide olan üzümlerimize büyük zarar verdi. Ürünümüzün neredeyse tamamını kaybettik. Yetkililerden bir an önce durumu el koymasını istiyoruz." dedi.

  Kaynak: Karamanhaber.com   29-09-2005

HAYIRLI TESKERELER...

Hollanda'da ikamet etmekte olmakta olan köyülerimizden Ahmet Gürbüz vatani görevini yerine getirmek üzere 1 aylık Bedelli askerlik yapacağı Burdur'daki birliğine 2 Ekim 2005 de teslim olacak. Hemköylümüz bütün köylülerimizden ve kendini tanıyanlardan helallık diliyor. Bizde kendisine hakkımızı helal ediyor ve hayırlı teskereler diliyoruz. İnşaallah hayırlısı ile vatani görevini yerine getirip sağ selim ailesine kavuşur... 

Editör 26-09-2005

SON GELİŞMELER...

09-09-2005

»» Okulumuz birinci kademe ( 1, 2, 3, 4, 5. sınıflar) ve ikinci kademe ( 6, 7, 8. sınıflar) için kayıtlar 07-09-2005 tarihi itibariyle başlamıştır.
»» Köyümüze 9 tane yeni öğretmen atandı. Köyümüze 9 tane yeni öğretmen atandı. Öğretmenlerimiz gelmeye ve kendilerine tahsis edilen evlere yerleşmeye başlamışlardır.

»» İnşaatı tamamlanan ilköğretim okulumuzun camları takıldı.Camları takılan ve bütün işleri tamamlanan okulumuzun genel temizliği bu gün 08.09.2005 köylü kadınlarımızın el birliği ile tamamlanacak. Sıra, masa, sandalye ve bilgisayarları gelen ( bilgisayarlar bir kaç gün gecikebilir)okulun düzenlenmesi temizlikten sonra yapılacak.  Çok kısa süre sonrada bahçe çevre düzenlemesi yapılacak.

»» Geçen yıl Köy Şenliğinde temeli atılan altyapı çalışmalarından kanalizasyon çalışması 04.09.2005 tarihi ile başlamıştır. Edinilen biliye göre çalışmalar önümüzdeki günlerde hız verilecek ve en kısa zamanda tamamlanacak. Bu çalışmanın BOZKANDAK ve Bozkandak'lılara hayırlı olmasını temenni ederiz. Okulun kanalizasyon sistemi döşenmeye başladı.

»» Karaman-Bozkandak Köyü kara yolunun 22. kilometresi (Öskes yokuşu ve virajı ) yol düzenleme çalışmaları kapsamında genişletiliyor. Böylece korkulu rüya olan bu yol düzenlenecek.

 

GEÇMİŞ  OLSUN...

25-08-2005

»»25-08-2005 Köylümüz GAFFAR ŞEN Konya'da  tedavi görmüş olduğu hastaneden yapılan tetkiklerin olumlu çıkmasından sonra taburcu olmuş olup, Karaman'daki evinde istirahata çekildi ve tedavisine burada devam edilmektedir. KENDİSİNE TEKRARDAN GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİR BİR AN EVVEL ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞMASINI TEMENNİ EDERİZ...

»»22-08-2005  Bildirildiğine göre köylümüzün durumunda ciddi bir iyileşme söz konusu olduğunu ve bilincinin tamamen yerine gelmiş olup yapılan tetkikler olumlu çıkarsa yoğun bakımdam çıkartılıp normal odada tedavisine devam edilecektir... Temennimiz bu iyi gelişmenin devam etmesi ve sağlığına kavuşup bir an evvel taburcu olmasıdır...

»»18-08-2005 tarihinde bildirildiğine göre köylümüzün durumunda olumlu gelişme meydana gelmiştir. Kendine gelmiş olup etrafındakilerini  tanıyıp konuşmaya başlamıstır. C. Hak'tan temennimiz bu iyi yönde gelişmesini  devam ettirip bir an evvel sağlığına kavuşmasıdır... Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dilekerimizi iletir, sağlığına kavuşması için duacıyız ve dualarınızı bekliyoruz...

Köylülerimizden GAFFAR ŞEN, 10 ağustos 2005 tarihinde Karaman'da motorsikleti ile geçirdiği trafik kazası sonucu Konya'ya kaldırıldığını ve yoğun bakımda yatmakta olduğunu, durumu ciddiyetini koruduğunu ve hayati tehlikeyi henüz atlatamadığını üzüntü ile öğrendik. Kendisine Allah'dan acil şifalar ve ailesine sabırlar dileriz. Umarız bir an evvel sağlığına kavuşur...

 
TATİL  2005  ve  GURBETÇİLERİMİZ...

Gurbetçilerimiz 2005 yıllık izinlerini geçirmek için sılai rahimi ziyaret ettiler. Ağustos ayının ikinci haftasından itibaren geri dönmeye başladılar. Kimileri kendi taşıtları ile karadan değişik güzargahlardan, kimileri ise uçak ve değişik ulaşım araclarını kullanarak  sılaya ulaşıp, eş dost ve akraba ziyaretlerinde bulundular. Tatil bitimi  ekmeklerini kazandıkları ve ikamet ettikleri yerlere geri dönmeye başladılar. Avrupanın değişik ülkelerinde okulların ağustos ortasında açılacak olmasından çoğu gurbetçilerimiz geri dönmüşlerdir. Şu ana kadar bizlere ulaşan her hangi bir olumsuz kaza, hastalık vs. gibi kara haber olmadı. Bu sevindirici bir durum. Temennimiz herkezin kazasız belasız sağ selim yerlerlerine ulaşmalarıdır. Herkeze sağlıklı sıhhatli ve huzurlu uzun bir ömür dileriz... 

Editör 15-08-2005

HAYIRLI TESKERELER...

Köylülerimizden Hollanda'da ikamet etmekte olan Celalettin Özler,  01-07-2005 ile 31-07-2005 tarihleri arasında bedelli askerliğini yapmak üzere Burdur'daki birliğine teslim olmuştur. Hayırlı teskereler dileriz...

Editör 30-06-2005

OKUL PROTOKOLÜ İMZLANDI...
Karaman'a Sn. Bakanımızın Katılımıyla Toplam 4 Trilyonluk 5 Okul Protokolü

Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen salonunda Milli Eğitim Bakanı Sn. Doç.Dr. Hüseyin ÇELİK ve Karaman Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Hayırseverler ve basın mensuplarının katılımları ile toplam 4 trilyon TL (4.000.000YTL) lik 5 Okul protokülü imzalandı.

Hayırseverler kişi ve kuruluşlardan, Hasan KALAN, Ermenek Anadolu Lisesini (18 Derslik), Hakkı POLAT, Ermenek İlköğretim Okulunu (14 Derslik), Merkez Bozkandak Köyü Muhtarlığı ve Bozkandak köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, Bozkandak Köyü İlköğretim Okulunu(16 Derslik), A. Galip SUMRA, Ermenek Anaokulunu (4 Derslik), Karaman Merkez Özel Eğitime Muhtaç Çocukları Koruma Derneği, Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitimi Merkezi (Ek Binası) 'ni yaptırmak üzere protokolü imzladı.

Proje Koordinatörlüğü  

Kaynak: Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi.. TIKLA

Editör 27-06-2005

M.E.B.'e  ZİYARET...

KARAMAN valisi Hasan BASRİ GÜZELOĞLU, KARAMAN milletmekilleri sayın Yüksel ÇAVUŞOĞLU ve sayın Mevlüt AKGÜN, il Milli Eğitim Müdürü Sabahaddin ALTUN, köyümüz  muhtarı Alââddin ŞEN ve Bozkandak Köyü Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği  başkanı,  Milli Eğitim Bakanımız Sayın Hüseyin ÇELİK'i  22-06-2005 tarihinde saat 18:00’de makamında ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaret esnasında yapımı devam eden okulumuz inşaatının resmi protokolü ulusal basın önünde de imzalayacaklardır.

Editör 22-06-2005

CD ve KASET SİPARİŞLERİ...

Değerli ziyaretçilerimiz;

Köylülerimizden Abdullah Sevinçkan'ın çıkarmış olduğu son albümü "AĞLAMA YÜREĞİM"in satışından elde edilecek gelirin yarısını köyümüz ilköğretim okul'una vakfedilmiştir/bağışlanmıştır. Okulumuz bitmesine rağmen henüz ödenecek borçlar epey var. Bunu dernek yöneticilerimiz ve köy muhtarımız her ortamda dile getirmekte ve yardım talep etmektedirler.

Alacak olduğunuz bu CD veya kaset'i dinlerken hoşca vakit geçirirken aynı zamanda okul inşaatı borçlarının ödenmesinde katkıda bulunabilirsiniz...

Bu nedenden dolayı Abdullah Sevinçkan'ın "AĞLAMA YÜREĞİM" albümünü sitemizden sipariş edebilirsiniz... Siparişleriniz tarafımızdan, belirtmiş olduğunuz adresinize ÖDEMELİ olarak gönderilecektir.

Siparişlerinizi bize e-mail veya BİZE YAZIN bölümününden ulaştırabilirsiniz. Belirtmeniz gereken zorunlu bilgiler;
Sipariş etmek istediğiniz adet,
Adınız ve Soyadınız,
Açık Adresiniz,
Posta kodu, Şehir ve Ülke
E-mail adresiniz
(Doğru ve geçerli e-mail adresi girin zira sipariş onayınız bu e-mail adresine gönderilecektir. Cevabsız kalan onay e-mail'leri işlem dışı kalacaktır). 

  Editör   20-09-2005

HAYIRDA  YARIŞ...

Köylülerimizden Teyfik BARAN 6-9 haziran 2005 tarihlerinde Dernek yöneticilerimizin ricası üzerine Hollanda'da biz köylülerimizi ziyaret etmek ve okul inşaatına maddi yardım toplamak ayrıca köylülerimizi son durumdan haberdar etme amacıyla Hollanda'da bulunmuştur. Amsterdam, Utrecht, Rotterdam ve Den Haag şehirlerinde ikamet eden köylülerimizle bizzat şahsen görüşüp okul inşaatına maddi yardım toplamıştır. Bu ziyaretlerde köylülerimizden Hüseyin Gürbüz Amsterdam da ve Mehmet Şen ile Adem Boray'da Rotterdam da Teyfik kardeşimize yardımcı olmuşlardır. Allah kendilerinden RAZI olsun. Çoğu köylülerimizin bir kaç hafta içinde yaz tatilini memlekette geçirmek için  hazırlandığını ve nasip olurda kazasız belasız memlekete ulaştıklarında yapacak oldukları maddi yardımlarını şahsi olarak dernek yönetimine teslim etmek istediklerini belirtmişlerdir. Diğerleri bu yıl izine gidemeyecek olanlar ise kendi maddi imkanları dahilinde yardımda bulunmuşlar ve daha maddi yardımda bulunacaklarını ifade etmişlerdir.

Köylümüz Teyfik BARAN ziyaret ettiği ve görüştüğü köylülerimizin listesini yaptı ve yapmak istedikleri yardımların meblağını listeye yazdırmış olup şimdi veya Türkiyede mi  yardımda bulunacaklarını belirtmişlerdir. Teyfik BARAN Türkiye'ye döndüğünde Dernek yönetimi ile istişare ederek durum değerlendirmesi yapacaklardır.

Diğer sevindirici haber ise köylülerimizden Abdullah Sevinçkan bu yakınlarda yeni albümü "Ağlama Yüreğim"  satışa çıktı/çıkacaktır. Yaptığımız görüşmelerde kendisi bu albümün satışından elde edilen gelirin  %50 sini köyümüzde inşaatı devam eden okul'a bağışlayacak olduğunu ifade etmiş olup, ziyarette bulunan Teyfik kardeşimize dernek yöneticilerine iletmesini ve satılacak olan CD albümü Türkiyeden temin edebilmek için görüşülecek şahıslarin adını ve adresini bildirmiştir. Bu vesile ile bizde bütün yardım sever insanlarımızdan bu bahsedilen Albüm den en az bir tane almalarını tavsiye ediyoruz. Kendi çevrenize satın almaları yolunda tavsiyelerde bulunmanızı rica ediyoruz. Bu vesile ile hayır işlemiş olur Allahın rızasını kazanmış olursunuz. Verecek olduğunuz uğraşı ve çabalarınız için teşekkür ederiz.

Editör 09-06-2005

DUYURU

Köyümüzdeki dernek kurma çalışmaları ve derneğimizin resmi işlemlerinin tamamlandığını,  BOZKANDAK KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA DAYANIŞMA EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ  adı altında çalışmaya başladığını daha önce belirtmiştik. Derneğimizin Hesap Numarası: KARAMAN VAKIFBANK ŞUBESİ: 2022556
Para Çekme Yetkilileri: M. Ali AYGÜNDÜZ ve Ekrem ÖZLER.

Siz sayın hemköylülerimizin ve yardım sever vatandaşlarımızın YARDIM ve DESTEK'lerini bekler...

 
DERNEK KURMA ÇALIŞMALARI...

Nihayet, uzun süredir hazırlık aşamasında olan derneğimizin  resmi işlemleri tamamlanmış olup resmen çalışmalarına başlamıştır. Derneğimizin başkanlığına Ömer çavuşun oğlu Mehmet Ali Aygündüz seçilmiştir. Diğer kurucu üyeleri ise Sabahattin Bayram, Ekrem Özler, Hasan Sezer, Osman Sever, Hüsnü Kaya, Yusuf Değirmenci ve Hüseyin Baydemir dir.

Bütün Dernek kurucu üyelerine çalışmalarında başarılar dileriz. Bozkandak köyümüze çok yararlı çalışmalarda bulunacaklarına inancımız ve  güvenimiz büyüktür... Hayırlı olsun...

Ayrıca orman kesimden elde edilen gelir ortalama 210.000,00YTL(210 milyar TL) civarında olmuştur. Bu miktar okul inşaatının başlangıcında kullanılacaktır. Okul inşaatını koördine edecek olan Mutlu Ahmet usta ile anlaşılmış olup işçiliğini köylülerimiz tarafından yapılacak olan inşaat çalışmalarına-şayet hava muhalefeti olmaz ve bir aksilik çıkmazsa-  yakın zamanda başlanacaktır.

Üstelik kanalizasyon yapımında kullanılacak olan gerekli malzemelerin çoğunun köyümüze getirildiğini  ve üç beş ay içerisinde kanalizasyon projesinin bitirilip kullanıma başlanacağından  bahsedilmektedir.

Editör 28-02-2005

 

2005 Yılı hacı adaylarımızdan Abdullah TUNÇ, Şaziye TUNÇ ve Fatma Sezer 05-01-2005 tarihinde haç farizalarını yerine getirmek için  hayırlı yolculuğa çıkmışlardı. Bu mübarek yolculuktan sağ selim döndüler. Allah yapmış oldukları duaları ve ibadetlerini kabul etsin haçları mübarek olsun.                                                                           

Editör 10-02-2005

Başa Dön