Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
HABERLER 2006
KURBAN BAYRAMI ve Yeni Yıl...

Mübarek KURBAN BAYRAMININ bütün İslam alemine hayırlara vesile olmasını başta Irakta, Filistinde, Çeçenistanda ve dünyanın dört bir yanında zalimlerin zülmü altında inleyen kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını, bütün dünya müslümanlarının bu sızıyı kalbinde duyarak bayram yapmalarını ve onlar için bol bol dua etmelerini dileyerek bütün müslümanların mübarek KURBAN BAYRAMINI tebrik eder en derin sevgi ve saygılarımızı sunarız. Allah yapmış ve yapacak olduğunuz bütün ibadetlerinizi, kurbanlarınzı kabul etsin.

2006 yılını hüzünü ve neşesi ile sağlığıyla, hastalığıyle şifa bulanlarımızla. Üzüntüsü ve sevinci ile kavgası ve barışanıyle, aramıza katılanlar ve ayrılanlarıyle, ağlayanı ve güleniyle, savaşı ve barışı ile. Olumlusu ve olumsuzu ile, ayrılanı ve kavuşanıyle kısacası acısı ve tatlısı ile geride bırakıp 2006'nın ilk haftalarını yaşıyoruz.

Bu yeni yıl 2007'nın önce şahsınıza, ailenize tanıdık eş ve dostlarımıza, Vatanımıza, bütün inananlara ve İslam alemine, insanlık için iyi ve olumlu düşünen ve o yönde hizmet edenlere hayırlara vesile olmasını temenni eder bundan sonrası için savaşların bitmesi ve zulümlerin durması, aç ve açıkta olan insanların kalmaması ve kardeşçe dostça barış içinde yaşayabilecekleri bir dünya için çalışan insanların çoğalması ve kötülerin hidayete ermeleri için bütün kainati yaratan C. Allah'dan duacıyız...

  Editör  30-12-2006

GEÇMİŞ OLSUN...


Hollanda Rotterdam'da ikamet etmekte olan İhsan BAYTEKİN'in eşi FATMA BAYTEKİN aşırı soğuk algınlığı ve beraberinde getirdiği rahatsızlıklardan dolayı acil Rotterdam Dijkzicht hastanesine kaldırılmıştır. Fatma BAYTEKİN halen hastanede olup tedavi altına alınmıştır. Köylümüz Türkiyeden henüz dönmüştü.

Site yönetimi olarak köylümüze, yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletir ve bir an önce eski sağlığına kavuşmasını Cenabı Hak'tan niyaz ederiz.

Editör  25-12-2006 
VEFAT

Köylülerimizden Şerife Gülmüş(Dadı) 18-12-2006 tarihinde vefat etmiştir. Merhumeye Allah' dan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Şerife GÜLMÜŞ Konya Tıp Fakültesinde gırtlak kanserinden ameliyat olmuştu.

Editör  18-12-2006 
GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Veli DURSUN(GocaVeli) önümüzdeki günlerde prostat ameliyatı geçirecektir. Şu an kendisi Karaman Devlet Hastanesinde yatmaktadır

Site yönetimi olarak hemşerimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir Yüce Rabbimizden bir an önce eski sağlığına kavuşmasını temennni ederiz.
bozkandak.com  12-12-2006 
GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Şerife GÜLMÜŞ(Dadı) Konya Tıp Fakültesinde gırtlak kanserinden dolayı ameliyat olmuştur. Şu an kendisi Konya Tıp Fakültesinde yatmakta olup durumu iyiye doğru gitmektedir.

Site yönetimi olarak hemşerimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir Yüce Rabbimizden bir an önce eski sağlığına kavuşmasını temennni ederiz.
bozkandak.com  12-12-2006 
GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Ahmet TUNÇ(Göbüt Ahmat) 08-12-2006, cuma günü sabah 8:00 sularında prostat, fıtık ve safra kesesi olmak üzere 3 ameliyat geçirmiştir. Ahmet TUNÇ şu an Karaman Devlet Hastanesinde yatmakta olup durumu gayet iyiye gitmektedir.

Site yönetimi olarak hemşerimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir Yüce Rabbimizden bir an önce eski sağlığına kavuşmasını temennni ederiz.
bozkandak.com  09-12-2006 
GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Hollanda Rotterdam da ikamet etmekte olan İhsan BAYTEKİN kalp rahatsızlığı geçirmiştir. Rotterdam Dijkzicht/Erasmus hastahenesinde enjiyo ameliyatı olmuştur. Ameliyatı başarılı geçen köylümüz halen hastahanede yatmakta olup, durumunun iyi olduğu belirtilmiştir.

Site yönetimi olarak başta İhsan Baytekin olmak üzere ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, C. Allah'dan acil şifa diler sağlıklı ve uzun ömür temenni ederiz...


Yine köylülerimizden Hollanda Rotterdam da ikamet etmekte olan Hasan Hüseyin BORAY geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı aynı şehirde Sint Franciscus Gasthuis hastahanesinde yatmaktadır. Köylümüzün tedavisine halen bu hastahanede devam edilmektedir.

YENİ GELİŞME: Köylümüz Hasan Hüseyin BORAY, 24 kasım 2006 tarihinde hastahaneden taburcu olmuştur. Durumu iyi olan hemköylümüz şuan evinde istirahat etmektedir.

Site yönetimi olarak başta Hasan Hüseyin BORAY olmak üzere ve ailesine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir, C. Allah'dan acil şifa diler sağlıklı ve uzun ömür temenni ederiz...
Editör  22-11-2006 
KARDEŞ OKULA TEŞEKKÜR

Köyümüz ilköğretim okulunun başlatmış olduğu kardan çocuk kitap toplama kampanyasından dolayı Gebze özel hisar ilköğretim okulunun okulumuza yapmış olduğu bilgisayar, kitap kırtasiye yardımlarından dolayı köy Muhtarımız Alaaddin ŞEN bir plaket vererek kalbi şükranlarını ve Teşekkürlerini Sunmuştur.

Muhtarımız Alaaddin ŞEN: "Özel Hisar ilköğretim okul Müdürü Adem ŞİT ve Okul Yönetiminin sıcak karşılamasın dolayı kendilerine bir kez daha Teşekkür Eder ve bu kardeşliği sonsuza dek devam etmesi temennisiyle çocuklarımızın mektuplaşarak birbirinden kopmamalarını temenni eder hepinize Saygı ve Sevgilerimi sunarım..." Alaaddin ŞEN Bozkandak Köyü Muhtarı

bozkandak.com  15-11-2006 
SOSYAL YARDIMLAŞMA’DAN KÖYÜMÜZE KÖMÜR YARDIMI

Karaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yayınladığı bildiri ile bu yıl ihtiyaç sahipli kişilere toplam 2900 ton kömür yardımında bulunacağını açıkladı. Vakıftan yapılan yazılı açıklamada; “Karaman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca her yıl olduğu gibi bu yılda, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kömür dağıtımı yapılacaktır. İl merkezi ile ilçelerimizde bu yıl yapılacak kömür yardımı toplam 2900 ton olup, bunun 1300 tonu İl Merkezi ve Merkeze bağlı köylere tahsis edilmiştir. Kömür dağıtım işleri Karaman’da Ekim ayı içerisinde tamamlanacak biçimde planlanmıştır.

Bu yardım çerçevesinde Karaman Valiliği Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından 10-11-2006 köyümüzde ihtiyaç sahibi 26 aileye 26 ton kömür dağıtılmıştır. İhtiyaç sahibi aileler kömürlerini alırken yüzlerindeki tebessüm görülmeye değerdi. ihtiyaç sahibi ailelere yapılmış olan yardımdan dolayı site yönetimi olarak Valiliğimize teşekkür ederiz.

Larende.com  15-11-2006 
DAVETİYE

Değerli köylülerimiz;

Köylülerimizden Rotterdam'da  ikamet eden İlhami ve Nadide Gülmüş, 14/16 aralık 2006 tarihleri arasında yapılacak olan oğulları İsmail Gülmüş'ün düğününe siz köylülerimizi davet etmektedir.

Sayın köylümüz davetiye dağıtımında titiz davranıp kimseyi unutmamaya çaba gösterecek olduğunu belirtmiştir. Şayet bu çabaya rağmen  yinede davet etmeyi unuttuğu veya ulaşamadığı hemköylülerimizi bu vesile ile davet etmektedir ve affınıza sığınıp özür dilemektedir.KINA  DÜĞÜN

TARİH

14-12-2006

TARİH

16-12-2006

SAAT

18:00 ile 24:00 arası

SAAT

18:00 ile 24:00 arası

YER

PARTYCENTRUM PALACE

YER

 SALON SCHALMEI

ADRES

Zomerhofstraat 15

ADRES

Krabbendijkestraat 520
  3032 CK Rotterdam   3084 LP Rotterdam/Zuid(Slinge)

TEL.:

+31 10 243 98 88

TEL.:

+31 645 100 800

  Editör  06-11-2006

GEÇMİŞ OLSUN...

Köylüleimizden Muhsin Uyar'ın Konya da ikamet etmekte olan kayınvalidesi Esme Akçakaya Ramazan bayramının 1. günü kalp kırizi geçirmiş olup Konya Selçuk hastahanesine kaldırmıştır.

Bildirildiğine göre halen hastanede yatmakta olan Emine Uyar'ın annesi Esme Akçakaya, 1 kasım 2006 açık kalp ameliyatı olacağı iletilmiştir.

Site yönetimi olarak başta Esme Akçakaya olmak üzere ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, C. Allah'dan acil şifa diler sağlıklı ve uzun ömür temenni ederiz...

Muhsin Uyar  01-11-2006 
HOŞGELDİN BEBEK...

Bozkandaklı MEHMET ve HAYRİYE DEĞİRMENCİ çiftinin Konya'da ikamet eden kızları EMİNE ÖREN in bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Bebeğin ve genç annenin sağlık durumu iyi olup BEBEK ÖREN'e hoşgeldin diyoruz.

Site yönetimi olarak bizde küçük Ören bebeğe hoşgeldin diyor, anneyi ve babayı tebrik eder sağlıklı uzun ömürler temenni ederiz.

Ahmet Değirmenci  16-10-2006 
YARDIMA ÇAĞRI!

Bozkandak Köyü ilköğretim okulu binası tahmin edilemiyecek hızla bitirilip 2005/2006 eğitim yılına yetiştirildi aynı yıl köyümüz çocuklarına hizmet vermeye başlamıştır ve geçtiğimiz yaz 6 ağustos 2006 resmen açılmış olup 2006/2007 eğitim yılı için civar köylerden öğrenci kaydına başlanmıştır.

Yalnız okulun acil ödenmesi gereken borcu bulunduğunu, bununda ortalama 18.000,-- ile 20.000,-- YTL civarında olduğu dernek yönetiminden bildirilmiştir. Bunun yanına birde çevre düzenlemesi ve bahçe duvarı eklediğinden ihtiyaç bir miktar daha artıyor.

Dernek yönetiminin isteği üzere acil ödenmesi gereken borcun bir an evvel kapatilabilinmesi için yurt dışında ikamet eden hemköylülerimizden yardim talep etmektedirler. Bu çerçeve içerisinde özel işleri nedeniyle Belçika’yı ziyaret edecek olan köylülerimizden Mustafa CENGİZ Hollanda’ya uğraması ve köylülerimizi ziyaret edip ilköğretim binası borcu için yardım talep etmesi istenmiştir. Bu ziyarete yine dernek yönetiminin ricası üzere köylülerimizden Adem BORAY yardımcı olup önderlik edecektir.

Bu hayır yarışından imkanları dahilinden köyümüz okuluna makbuz karşılğı yardımda bulunmaları istenilmiştir ve ulaşabilinen köylülerimize durum izah edilip yardım talep edilmiştir. Makbuz karşılığı bir miktar maddi yardım toplanmıştır. Maddi destekte bulunan veya bulunamayan köylülerimizden Allah razı olsun.

Bu hayır yarışına katılan köylülerimizin isimlerini, bizlere ulaştırıldığında sitemize ekleyeceğiz….

Editör 15-10-2006 
GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Karamanda ikamet etmekte olan Abdullah BORAY'ın eşi Fadim BORAY 09-10-2006 tarihinde kardeşinde iftar yemeğinin ardından Teravih namazına gitmişti.

Namaz dönüşü evde aniden rahatsızlaşan Fadim BORAY Karaman Devlet Hastanesine Kaldırıldı. 3. gün yoğun bakım ünitesinde kalan Fadim Boray 12-10-2006 tarihinde taburcu edilen Fadim BORAY, şu an evinde istirahat etmektedir.

Köylümüz Fadim BORAY'a olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan daha nice sağlıklı uzun ömür yaşatmasının temenni ediyoruz.

Editör  14-10-2006 
YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜLER
Köyümüz ilköğretim okuluna Deniz Feneri Yardım Derneği tarafından yapılan yardımlar çocuklarımızın ve ailelerinin yüzünü güldürdü. Okulların açılması ile birlikte Eğitim-Öğretime başlayan kardeşlerimize Deniz Feneri Yardım Derneği 150 Adet Okul Çantası ve çantaların içlerinde kırtasiye malzemesi yardımında bulundular. Bu Şekilde hem Eğitime katkıda bulunan dernek aynı zamanda hem öğrenci kardeşlerimizin hem de Ailelerinin Yüzünü Güldürdü...

Bu yardımlarından dolayı Deniz Feneri Yardım Derneğine Allah razı Olsun der. Şükranlarımızı Sunuyoruz....

bozkandak.com  13-10-2006 
ELİM KAZA!

İftardan dönen aile kaza yaptı Karaman’da Bozkandak köyünde davetli oldukları iftar yemeğinden dönen aileden sürücü Yusuf Tuna (42), aşırı hız yüzünden virajı alamayarak kullandığı aracın lastiğin patlaması sonucu takla atan otoda hayatını kaybetti...

 Edinilen bilgilere göre, sürücülüğünü Yusuf Tuna’nın yaptığı 70 DF 001 plakalı otomobil, Bozkandak köyünden Karaman şehir merkezine doğru gelirken, Fatih Mahallesi Otogar kavşağı 100 metre ilerisinde aşırı hız yüzünden virajı alamayarak takla atması sonucu tek taraflı kaza meydana geldi.

 Yoldan çıkaran takla atan otoda, sürücü Yusuf Tuna ile otoda bulunana ynı aileden eşi Sevgi Tuna (40), çocukları İsmail Yasin (10), Fatma (15), Züleyha (21) ve nişanlısı olduğu öğrenilen Ahmet Değirmenci (24) yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen Ambulanslara konularak Karaman Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan yaralılardan Yusuf Tuna tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

 Aileden Tuna’nın eşi Sevgi ve çocukları Fatma ile İsmail Yasin hayati tehlike kaydı ile Konya Meram Tıp Fakültesine sevk edildi. Kazada ölen Yusuf Tuna’nın Emniyet Müdürlüğü Genel İdare Hizmetleri Lojistik Birimde memur olarak görev yaptığı öğrenildi.

Merhumun cenazesi bugün ikindi namazına mütakip musalladan kaldırılacağı öğrenildi.

bozkandakkoyu.com olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

http://www.karamandauyanis.com  10-10-2006 
RAMAZAN-I ŞERİFİNİZ MÜBAREK OLSUN!

Ramazan, Allah’a olan kulluk şuurunu derinden hissettiğimiz, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir aydır. Asırlardır din ile bağını koparmadan sürdüren ve onu manevi hayatının aydınlık bir ışığı kılan milletimiz, Ramazan ayının huzur ve esenlik veren derin etkisini nefislerinde, ailelerinde ve toplumlarında yaşamış ve yaşatmış, bu ayı sadece dini değil, sosyal ve kültürel hayatları bakımından da canlı bir dönem haline getirmişlerdir.

Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı ve mükafatlarının sınırsız olarak verildiği bu manevi mevsimi, geçmişimizi muhasebe ederek, kendimizi kötülüklerden ve haramlardan uzak tutarak, hayra ve kalıcı mutluluğa yönelerek çok iyi değerlendirelim. Yapacağımız hayır ve ibadetlerle Allah’ın rızasını kazanmaya, iyi ve güzel davranışları artırarak, geçici ve kötü şeyleri de terk ederek onbir ayın geride bıraktığı manevi kirleri temizlemeye çalışalım. Oruçlarımızı her türlü haramdan, kötü söz ve davranışlardan bizleri koruyucu bir kalkan kılalım.

Ramazan ayının nefsimiz, ailemiz, milletimiz, ülkemiz ve bütün insanlık için hayırlar, huzur ve barış getirmesini, bizleri olgunlaştırmasını ve yüceltmesini bozkandakkoyu.com olarak Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

Editör  23-09-2006 
16. BENEDİKTUS'U PROTESTO...
Editör  19-09-2006 
BOZKANDAK İLKÖĞRETİM OKULU’NDA, İLK DERS ZİLİ HEYECANI

İlköğretim Haftası kutlamalarına katılmak üzere Bozkandak İlköğretim Okulu’na giden İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Sebahaddin ALTUN’nu karşılarında gören öğrencilerin sevinçleri görülmeye değerdi.
2006-2007 eğitim-öğretim yılının ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrenciler, sınıfları doldurdu. Eğitim-öğretim yılının tatlı heyecanına Bozkandak İlköğretim okulu’nda ortak olan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Sebahaddin ALTUN, kendisinin de köy okullarında okuduğunu ifade ederek, “Benim gönlümde köy okullarının ayrı bir yeri var. Ben de sizler gibi çamurlu, karlı yollardan geçerek geldim okuluma. Sizlerin neler yaşadığını, neler hissettiğini çok iyi bilirim.” dedi.
Bozkandak İlköğretim Okulu’ndaki İlköğretim Haftası kutlamalarına İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Sebahaddin ALTUN’un yanı sıra İlköğretim Müfettişleri Başkanı Ali Yaşar TUTKUN, Şube Müdürü Selmani KARAÇAM, Bifa Eğitim Vakfı Yöneticisi Ali KONUKSEVEN, bazı okul müdürlerimiz, Bozkandak Köyü Muhtarı ve veliler katıldı.
Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılı boyunca okullarımıza kitap dağıtımına devam eden Bifa Eğitim Vakfı, bu eğitim-öğretim yılında okullarımıza kitap dağıtımına Bozkandak İlköğretim Okulu’ndan başladı. Eğitim-öğretim yılının açılışında öğrencilere kek, meyve suyu ve kitap dağıtan Bifa Eğitm Vakfı, İlimizin eğitim yükünü bu eğitim-öğretim yılında da sırtlayacağının müjdesini vermiş oldu.
İlköğretim Haftası kutlamalarının açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Yunus ÖZDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Sebahaddin ALTUN’nun okullarına yaptığı sürpriz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle dedi: “Bu mutlu ve heyecanlı günümüzde mutluluğumuzu bizimle paylaşan İl Milli Eğitim Müdürümüze saygılarımızı sunuyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılında da okulumuzun başarısı için tüm arkadaşlarımla gayret gösterip, geçen eğitim-öğretim yılının başarısını arttırarak devam ettireceğimizi belirtmek isterim.” dedi.
Bozkandak İlköğretim Okulu’nda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü;
“Yeni eğitim-öğretim yılının ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Yem Sanayi İlköğretim Okulu’muz yeni binasına kavuşmasıyla birlikte ikili öğretimden kurtulmanın mutluluğunu yaşadı. Yine Bozkandak İlköğretim Okulu da köy dayanışmasının en güzel örneğidir. Birlik ve beraberlik içerisinde kıt imkanlarına rağmen böyle bir eseri çocuklarına kazandıran Bozkandak Köyü halkını tebrik ediyorum. Bildiğiniz gibi insanı eğitmek demek geleceği kurtarmak demektir. Geleceği kurtarmak için devlet, millet seferber olmuş durumdayız. Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir devlettir. Bu sabah 14 milyon öğrencimiz, kitaplarını sıralarında buldular. Büyük bir teknoloji devrimi yaşanarak tüm okullarımız bilgisayar laboratuarları ile donatıldı. Bu işler büyük devlet olduğumuzun en büyük kanıtıdır.
Geçtiğimi eğitim-öğretim yılında İl olarak büyük başarılara imza attık. Ben inanıyorum ki 2006-2007 eğitim-öğretim yılında da tüm idareci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızın gayretleri ile daha büyük başarılara imza atarak, Karaman insanının yüzünü güldürmenin mutluluğunu yaşayacağız.
Her zaman ve her yerde eğitimin sorunlarını çözmek için yanımızda olan Karaman’ın eğitim gönüllüsü Sayın Necati BABAOĞLU’na buradan bir kere daha teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında Karaman genelindeki tüm okullara 20.000 kitap dağıtarak bir rekora imza atan Sayın Necati BABAOĞLU, bu eğitim öğretim yılında da eğitim hizmetlerine devam edeceğinin müjdesini verdi. Bugün burada hem ikramları ile hem de kitap hediyeleri ile öğrencilerimiz sevince boğmuşlardır.
Eğitim için çalışan tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.
Öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından İlköğretim Haftası kutlamaları sona erdi.

http://karaman.meb.gov.tr  19-09-2006 
FOTOĞRAFLARIMIZ YENİLENDİ...

Değerli ziyaretçilerimiz;

4. Yayla şenliğinde ve 2006 yaz tatilinde çekilen resimlerimiz sitemize eklenmiştir.

Ayrıca elinizde bulunan ve sitemizde yayınlanmasını isteğiniz resimleri bizler gönderebilirsiniz.

Yeni resimleri görmek için FOTOĞRAFLAR linkine veya buraya TIKLA »»»

Editör  18-09-2006 
DAVETİYE

Değerli köylülerimiz;

Köylülerimizden Rotterdam'da  ikamet eden İsa ve Fürüzan Şeker, 15 eylül 2006 tarihinde yapılacak olan oğulları Ömer Şeker'in düğününe siz köylülerimizi davet etmektedir.

ESRA İLE ÖMER

Bir tutkudur yaşamak
Yasamin tüm güzelliklerini
Hissetmek ve paylaşabilmek
Biz de mutluluğumuzu

Sizlerle paylaşmak istiyor,
Düğün törenimize
Sizleri bekliyoruz.


Fatma - Ünal                  Fürüzan - İsa
ÖZEÇ                                  ŞEKER

Tarih: 15-09-2006
Saat: 18:00 - 24:00
Yer: Event Plaza
Adres: Lange Kleiweg 86
RIJSWIJK


  Editör  02-09-2006

GEÇMİŞ OLSUN

Köylülerimizden Muzaffer Gürbüz'ün eşi Alime Gürbüz kolunda iltihaplanmadan dolayı başarılı ameliyat geçirdi ve 15 gün kadar hastanede kaldı ve bununla birlikte şekerinde yükselme ve diğer rahatsızlıklar geçirdi şimdi sağlığı iyiye gidiyor ve hastaneden çıktı.

Değerli hemköylümüze site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel eski sağlığına kavuşmasını C. Hak'tan temenni ederiz.

Sevim Gürbüz  24-08-2006 
4. BOZKANDAK KÖYÜ YAYLA ŞENLİKLERİ

6 ağustos 2006, pazar günü 4.Köy Şenliği coşkuyla kutlandı. Geçen yıl hizmet vermeye başlayan ilköğretim okulumuzun resmi açılışıda yapıldı. Açılışa Karaman Ak parti Millet vekilleri, İl Eğitim Müdürü, Belediye Başkanı Vekili ve diğer resmi kurumların temsilcileri katıldılar ve kısa birer konuşma yaptılar.

Yayla Şenliğine yurt içinden ve dışından katılım oldukça fazlaydı. Bu vesile ile yıllardır birbirlerini göremeyen insanlarımız, muhabbet etme imkanını bu Yayla Şenlikleri sayesinde buldular ve hasret giderdiler...

Hoş ve zevkli bir günün ardında bir dahaki YAYLA ŞENLİKTE buluşmak temennisi ile veda edildi.

Bu tür etkinlikleri organize eden ve emeği geçen herkeze teşekkürler eder, her yıl tekrarlanmasını temenni ederiz... Şenlikte çekilen fotoğrafları en yakın zamanda sitemize ekleyeceğiz...

Editör   07-08-2006 
SILA YOLUNDA & TATİL 2006...

Avrupa da çetin geçen kışdan sonra şu günlerde yakıcı sıcaklar hakim. Öyle olmasına rağmen sıla hasreti memleket sevdası insanlarımızı yaz tatillerini memleketlerinde geçirmek üzere yollara düşürdü. Kimileri uçak, kimileri gemi çoğunluk ise kendi araçları ile sıla-i rahim etmek için memlekete doğru yola çıktılar çıkacaklar.

Memleket yolunda bilhassa kendi araçları ile yolculuk yapan insanlarımız değişik zorluklar bekliyor. Kolay değil 3.000 km. üzerinde ve 2-3 veya 4 gün sürebilen bir yolculuk macerası bu. Sabır ve sükünet memleket hasretini dindirme, hısım akraba ve eş dostla hasret giderme sılaya bir an evvel ulaşma düşüncesi ve beklentisi ile aşılır bunca uzun yollar dağlar tepeler...

Bazılarımız her yıl, kimilerimiz ise anca iki veya üç yılda bir sıla-i rahim etme imkanını bulabilmektedir. Gönül istemezmi her yıl memleketin temiz havasını solumayı, anne baba kardeşleri ile hasret gidermeyi. Velakin değişik neden ve sebepler ile neyazıkki çoğu zaman mümkün olmuyor. Ama sağlık, olsun iki üç yılda da olsa memleketi ziyarete hazırlanmak heyecanlandırıyor insanı...

Bunlardan en önemlisi ise kazasız belasız sağ selim tatilimizi her nerede istiyorsak gerçekleştirip geri evimize işimize dönmemizdir. Hangi taşıma aracı ile yolculuk ederseniz edin Allah kazadan beladan korusun sağ selim çocuğunuzla sevdilerinizle tekrar evinize yaşadığınız ülkeye dönmeyi nasip etsin. Kendi araçları ile yolculuk yapanlar ne olur yavaş ve dikkatli seyahat edin. Bir gün sonra varın ama sağ selim, kazasız belasız ulaşın varacak olduğunuz memleketinize...

SILA YOLUNDA İLERLEYEN BÜTÜN YOLCULARIMIZI ALLAH KORUSUN. ALLAH KAZA, BELA VERMESİN VE ZORLUKLAR GÖSTERMESİN... HAYIR DUALARINIZI BÜTÜN SILA YOLUNDA OLAN YOLCULARIMIZ İÇİN EKSİK ETMEYİN...

HERKEZE HAYIRLI YOLCULUKLAR, YOLUNUZ AÇIK OLSUN MEMLEKETTE GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Selam ve Dua ile

Editör   04-07-2006 
KÖY ŞENLİĞİNE DAVET
Köy şenliğimiz ve okulun açılış tarihleri elimizde olmayan sebeblerden dolayı bir hafta ertelendi. Yani 06.08.2006 tarihinde yapılacak olduğundan siz hemşerilerimizin haberdar olması sebebiyle size bunu ulaştırdım. Bunu sizde 06.08.2006 tarihli olarak duyurursanız memnun oluruz. Saygı ve sevgilerimizle

ALAADDİN ŞEN, BOZKANDAK KÖYÜ MUHTARI


Alaaddin ŞEN, Muhtar  06-07-2006 
VALİ ŞAHİN’İN KÖY GEZİ VE İNCELEMELERİ DEVAM EDİYOR

 

 

 

 

 

 

 

Valimiz Sn. Fatih ŞAHİN, 22.06.2006 Perşembe günü Yazılı, Pınarbaşı, Başkışla, Kızılyaka, Muratdede, Bozkandak ve Damlapınar köylerini gezerek incelemelerde bulundu.

Bu geziler ve incelemler çerçevesinde, Karaman Valimiz Sayın Fatih ŞAHİN, Karaman Valiliği İl Özel İdare Genel Sekreteri Milli Eğitim İl Müdürü, Köy Hizmetleri İl Müdürü, Sağlık İl Müdürü, İl Genel Meclis Üyeleri ve basın mensupları 22-06-2006, perşembe günü köyümüzü ziyaret etmiş olup köyümüz sorunları ve ihtiyaçları hakkında Köy Muhtarımız Sayın Alaaddin ŞEN'den detaylı bilgi almışlardır.

Ayrıca Köyümüz İlköğretim Okulunu ziyaret etmişlerdir.
 Kaynak: T.C. Karaman Valiliği   22-06-2006 
GEÇMİŞ OLSUN

Köylülerimizden İzmir Ulucak kasabasında ikamet etmekte olan Seyit Ahmet ŞEN   geçirmiş olduğu kazadan dolayı İzmir'de hastahanede yatmakta olduğu, başarılı bir ameliyat geçirdiği bildirilmiştir. Durumu iyiye gitmekte olan ve halen tedavisine hastahanede devam edilen köylümüzün 19 haziran 2006, pazartesi günü taburcu olacağı bildirilmiştir.

Köylümüze ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel sağlığına kavuşması için C. Allah'a dua eder ve sağlıklı uzun ömür temenni ederiz...

Editör  17-06-2006 
GEÇMİŞ OLSUN

Köylümüz MEHMET ŞEN 16 haziran 2006, cuma günü yatmakta olduğu hasthaneden taburcu olmuştur. Evinde istirahat etmektedir.
Köylümüze ve ailesine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel sağlığına kavuşması ve aramıza katılmasını C. Allah'dan temenni eder, sağlıklı uzun ömür temenni ederiz...


Köylülerimizden Hollanda/Rotterdam'da ikamet etmekte olan Mehmet ŞEN   geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı Rotterdam Zuiderziekenhuis hastahanesinde yatmakta olduğu bildirilmiştir. Durumunun iyiye gitmekte olup tedavisine hastahanede devam edilmektedir.

Köylümüze ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel sağlığına kavuşması için C. Allah'a dua eder ve sağlıklı uzun ömür temenni ederiz...

Editör  10-06-2006 
HAYIRLI OLSUN

Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet etmekte olan Mesut ve Nuran CENGİZ çiftinin 9 haziran 2006, cuma günü bir kız cocukları dünyaya gelmiştir.

Bebeğe Nidanur ismini vermişlerdir.

Bebeğin ve annenin sağlık durumları iyi olduğu bildirildi.

Çiftlerimizi tebrik eder, dünyaya gözlerini açan Nidanur bebeğimize ALLAH’dan hayırlı uzun ömürler dileriz.

Editör  09-06-2006 
VEFAT

Köylülerimizden  İsviçre'de ikamet etmekte olan Enver ŞEN tedavi görmekte olduğu İstanbul Yedi Tepe hastahenesinde  26 mayıs 2006 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'dan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Cenazesi cumartesi, 27 mayıs 2006 tarihinde Karaman'da defnedilecektir.

Editör  26-05-2006 
GEÇMİŞ OLSUN

Köylülerimizden İsviçre'de ikamet etmekte olan Enver Şen yakalandığı elim hastalık nedeniyle İstanbul Yedi Tepe hastahanesinde tedavi görmektedir.

Durumu ciddiyetini koruyan köylümüze Allah'dan acil şifalar diliyoruz. Siz ziyaretçilerimizden ve köylülerimizden, hemköylümüz Enver Şen için hayır dualarınızı bekliyoruz.

Temennimiz bir an evvel sağlığına kavuşup aramıza katılmasıdır.

Hayır severliliğiyle tanınan köylümüz Enver Şen'e ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir Cenab-ı Allah'dan acil şifalar dileriz...

HAYIR DUALARIMIZ HEP SİZİNLE...
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.

Editör  25-05-2006 
GEÇMİŞ OLSUN

Köylülerimizden Hollanda/Rotterdam'da ikamet etmekte olan Adem Boray'ın eşi Gönül BORAY geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı ameliyat olmuştur. Ameliyatı başarılı geçen hemköylümüz 19 mayıs 2006 tarihinde hastahaneden taburcu olmuştur. Evinde istirahat etmekte olup tedavisine halen devam edilmektedir.

Köylümüze ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel sağlığına kavuşması için C. Allah'a dua eder ve sağlıklı uzun ömür temenni ederiz...

Editör  19-05-2006 
GEÇMİŞ OLSUN

Köylümüz Yusuf Uyar(bucu),   22 mayıs 2006 tarihinde yatmakta olduğu hastahaneden taburcu olmuştur. Evinde istitahat etmektedir...

Köylümüze ve ailesine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel sağlığına kavuşması için C. Allah'a dua eder ve sağlıklı uzun ömür temenni ederiz...


Köylülerimizden Hollanda/Rotterdam'da ikamet etmekte olan Yusuf Uyar(bucu)   geçirmiş olduğu rahatsızlıktan başarılı bir ameliyat geçirmiştir. Halen Rotterdam Dijkzicht hastahanesinde yatmakta olup durumunun iyi olduğu bildirilmiştir.

Köylümüze ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel sağlığına kavuşması için C. Allah'a dua eder ve sağlıklı uzun ömür temenni ederiz...

Editör  19-05-2006 
TEBRİKLER  

Karaman genelinde yapılan Kur'an Kursları  yarışmasında köyümüz Kur'an Kurs'u il genelinde 2. olmuştur. Köyümüzü başarı ile temsil edip 17 Kur'an Kursu arasında 2. lik kazandıran öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz. Yarışmaya katılan öğrencilerimizin isimleri şöyledir.

1. Büşra YAPICI
2. Ayşe ÇELİK
3. Hatice UYAR 

bozkandak.com 09-05-2006

HAYIRLI TESKERELER

Mayıs 2006 da 1986/3 Tertip askere gidecek olan kardeşlerimiz ve gidecek oldukları yerler belli oldu. Bildirildiğine göre  askerlerimiz ve gidecekleri yerler şu şekilde;
 1. Beyazıt SEVER - İzmir (Foça),
 2. Bekir  KAÇMAZ - Zonguldak,
 3. Enes SEVER - Sivas
 4. Fatih DOĞAN - Manisa,
 5. Mehmet GÜLMÜŞ - Çanakkale,
 6. Mehmet SEZER - Ankara (Etimesgut),
 7. Metin ÖZLER - Zonguldak,
 8. Mustafa GÖKMEN - İzmir,
 9. Mustafa DEĞİRMENCİ - Manisa (Kırkağaç),
10. Mustafa GÜLCAN - Isparta. 


bozkandak.com  09-05-2006

TEBRİKLER


Bozkandak Köyü İlköğretim Okulu Karaman' da yapılan ilköğretim okullar arası bilgi yarısmasında Karaman Merkeze bağlı  10 okul arasında 3. lük almıştır. Bilgi yarışmasına katılan ve dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devam etmesine duacıyız.

bozkandak.com 02-05-2006

GEÇMİŞ  OLSUN


Köylülerimizden H. Hüseyin BARAN  kısmi felç geçirmiş olup 10 gün kadar Konya Numune Hastanesinde yattıktan sonra taburcu olmuş. Şu anda Köyümüze  dönmüştür. Halen sol tarafında kısmi felç vardır. Köylümüz H. Hüseyin BARAN'a ve yakınlarına geçmiş olsun der Allah'dan acil şifalar dileriz.

bozkandak.com 02.05.2006

DAVETİYE

Değerli köylülerimiz;

Köylülerimizden Rotterdam'da  ikamet eden Mehmet ve Halime Şen, 6 mayıs 2006 tarihinde yapılacak olan oğulları Ali Şen'in düğününe siz köylülerimizi davet etmektedir.

Sayın köylümüz davetiye dağıtımında titiz davranıp kimseyi unutmamaya çaba göstermiştir. Şayet bu çabaya rağmen  yinede davet etmeyi unuttuğu veya ulaşamadığı hemköylülerimizi bu vesile ile davet etmektedir ve affınıza sığınıp özür dilemektedir.

Kına: 5 mayıs 2006
Saat: 18:00
Yer : Margriethal (Schiedam)

Düğün: 6 mayıs 2006
Saat: 17:00 - 23:00
Yer: De Lyndraajer
Baanstraat 4 - Vlaardingen
Salon tel: +31(0)10-434 35 01
Geniş bilgi: +31614 50 47 57 (Mehmet Şen)

  Editör  02-05-2006

 

KÜÇÜK MELİH 8 MAYIS 2006 TARİHİ İTİBARİ İLE TABURCU OLMUŞTUR. KENDİNE VE AİLESİNE TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİR, BUNDAN SONRA SAĞLIKLI UZUN BİR ÖMÜR DİLİYORUZ....


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam şehrinde ikamet etmekte olan Hasan Hüseyin BORAY'ın oğlu MELİH BORAY, 18-04-2006 tarihinde gerekli olan ikinci ameliyatıda başarılı geçmiş olup, yoğun bakımda 1 gün kaldıktan sonra normal odaya çıkmıştır. Şu anda halen hastahanede olup tedavisine devam edilmektedir.

Küçük kardeşimiz MELİH BORAY, ilk ameliyatını 28-03-2006 tarihinde Rotterdam Sophia çocuk hastanesinde olmuştu.

Sağlık durumu iyiye doğru gitmektedir. Kendisine ve ailesine tekrar büyük geçmiş olsun dileklerimizi bildirir, bir an evvel sağlığına kavuşup taburcu olması için C. Hak'tan duacıyız.

Siz ziyaretçilerimizden bu küçük yavrumuzun bir an evvel sağlığına kavuşması için hayır dualarınızı bekliyoruz...

www.bozkandakkoyu.com olarak kardeşimize bundan sonraki hayatında sağlık dolu uzun bir ömür temenni ediyoruz...
 

  Editör  02-05-2006

TEBRİKLER

Köylülerimizden Rotterdam'da ikamet etmekte olan İlhami Gülmüş, oğlu İsmail Gülmüş aynı şehirde ikamet etmekte olan Çataklı bir hemşerimizin kızı ile 14-04-2006 tarihinde Rotterdam da yapılan nişan merasimi ile nişanlanmışlardır.

Çifleri evliliğe atmış oldukları bu ilk adımlardan dolayı tebrik eder, hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir ve mutluluklar diler sağlıklı uzun ömürler temenni ederiz.

   Editör   14-04-2006
GEÇMİŞ OLSUN...

 
Köylülerimizden iş kazası yapan Mustafa Köseoğlu Konya Numune hastanesinden taburcu olup  köyümüze dönmüştür. Şu anda sağlık durumu iyiye gitmekte ve ayaktadır.


Köylülerimizden Mustafa KÖSEOĞLU(LETİF) 11-04-2006 tarihinde öğleden sonra KATIRANLIK mevkiinde ekin ilaçlaması yaparken traktör ile iş kazası geçirmiş olup aynı gün Karaman Devlet Hastanesi acil servise getirilmiştir. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Konya Numune Hastanesine sevk edilen Hemşehrimizin durumu ciddiyetini koruyup yoğun bakımda yatmaktadır.

Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, Cenab-ı Allah'dan acil şifalar dileriz. Siz ziyaretcilerimizden de hemşehrimizin bir an evvel sağlığına kavuşması için dualarınızı bekleriz.

Editör   02-05-2006

GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Fransa'da ikamet etmekte olan Emre Özler(Zekiye Değirmencinin kardeşi), beyin kanaması geçirmiş olup durumunun çok ciddi olduğu ve şu an Allah'a şükür durumunun iyi olduğu ve düzelmeye başladığını bildirilmiştir.

Bizlerde değerli hemköylümüze ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel eski sağlığına kavuşması için Cenab-ı Allah'dan duacıyız.

Siz ziyaretçilerimizden köylümüzün bir an evvel sağlığına kavuşması için hayır dualarınızı bekliyoruz...

Zekiye Değirmenci/Fransa   03-04-2006

TEBRİKLER...

Köyümüz hafizlarından Hüseyin Yuvak hafızlık yarismasinda 2000'de Konya 2. ve 2001'de İstanbul 3. 120 hadis yarışmasinda yine İstanbul 3. olmuştur. Başarılarılarının devamını dileriz.

Süleyman Seviçkan/İstanbul   31-03-2006

GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Hollanda Rotterdam şehrinde ikamet etmekte olan Hasan Hüseyin BORAY'ın oğlu MELİH BORAY, 28-03-2006 tarihinde Rotterdam Sophia çocuk hastanesinde başarılı bir ameliyat geçirmiştir. Ve yoğun bakımdan çıkmıştır...

Halen tedavisine hastenede devam edilmekte olup, sağlık durumu iyiye doğru gitmektedir. Kendisine ve ailesine büyük geçmiş olsun dileklerimizi bildirir, bir an evvel sağlığına kavuşması için C. Hak'tan duacıyız.

Siz ziyaretçilerimizden bu küçük yavrumuzun bir an evvel sağlığına kavuşması için hayır dualarınızı bekliyoruz...

Editör   29-03-2006

T.C. BAŞBAKANLIĞI SİTEMİZİ ZİYARET ETMİŞTİR...

Bizlerin ve Bozkandak köyümüzün gurur duyabileceği gelişmelerden biri de sitemizin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı tarafından ilgi görmesi ve ziyaret edilmesidir...

Bu gurur verici ve sevindirici gelişmeyi ziyaretçilerimizlen paylaşmak istedik... »»»

  Editör  18-03-2006 

HABER ARŞİVİ

Değerli ziyaretçilerimiz, köyümüzden son gelişmelerden ve güncel havadislerden bu sayfamızdan haberdar ediyoruz sizleri.
Bu sayfamızdan kaldırılan haber ve duyuruları "HABER ARŞİVİ" bölümünde bulabilir ve tamamını burdan okuyabilirsiniz.

Ayrıca Dünyadan son gelişmlerin yanısıra Hollanda'dan gelişmeleri takip edebileceğiniz  bölümlerle genişlettik. Bundan böyle HABER ARŞİVİ sayfamızda Köy haberleri yanısıra, Türkiye ve Dünyadan ayrıca Hollanda'dan son haberleri bulabileceksiniz... TIKLA...»»

Editör  17-02-2006 
Danimarka'yı Protesto Etmek için İngilizce Metin

Peygamberimize (s.a.s.) hakaret eden karikatürler, basın özgürlüğü adı altında, tüm Avrupa'da basınında çıkmaya başladı. Duyarlı olan tüm ziyaretçilerimizi protestoya davet ediyoruz. Hz. Muhammed'e (s.a.s.) hakaret eden karikatürler, basın özgürlüğü adı altında, tüm Avrupa'da basınında çıkmaya başladı.Duyarlı olan tümarkadasları protestoya davet ediyoruz.

İŞTE İNGİLİZCE PROTESTO METNİ

Dear Editor,

I strongly protest you for publishing the caricatures which include elements of insult toward Islam’s Prophet Muhammad and of scorn toward Islamic believes.

You Europeans, remember that you learnt many things about human dignity, conscience, justice, rights and freedom from Prophet Muhammad and Muslims who followed his way. By this attitude, you have proved that you do not have any respects toward any values that you claim to support.

One day, mankind will call your ancestors to account for their history of imperialism and massacre in the whole world, and will find out your fascist and dogmatic pagan face. Then, will you be able to defend your shameful actions?

The Qur’an tells us not to insult believes and sacred values of anyone. It also says, “Do not be enemies to anyone except the oppressors.” And it calls us to work hard to act in a humanistic way.

Will you be able to understand the level of humanity in this call?

We refer you to God and to humanity’s conscience.

Metnin Turkcesi

Sayın editör,

İslam peygamberi Hz. Muhammed’e hakaret ve Müslüman inançlarına dönük aşağılama unsurları bulunan karikatürleri yayımladığınız için sizi protesto ediyorum.

Biz biliyoruz ve siz Avrupalılar da Unutmayın ki, insan onuruna, hak ve özgürlüklere, adalet ve vicdana dair bir çok şeyi Hz. Muhammed ve onun yolundan giden Müslümanlardan öğrenmiştiniz.

Savunduğunuzu iddia ettiğiniz hiçbir değere de saygınız olmadığını böylece ispat etmiş oldunuz.

İnsanlık, bir gün atalarınızın tüm dünyadaki sömürgeci, ve katliamcı sicilinin hesabını soracağı gibi, sizlerinde faşist ve dogmatik pagan yüzünüzün gerçeğini öğrenecek.

O zaman, yaptıklarınızdan utanacak bir yüzünüz kalacak mı?

Kuran bize, "hiç kimsenin inançları ve kutsallarına hakaret etmeyin", der. Ve ‘zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur' der. Ve insan olmak için çaba göstermeye çağırır.

Bu çağrıdaki insanlık düzeyini anlayabilecekmisiniz acaba?

Sizi tanrıya ve insanlığın vicdanına havale ediyoruz…

PROTESTOLARIN GÖNDERİLECEĞİ ADRESLER

Danimarka Ankara Büyükelçiliğinin 0.312.468 77 60 nolu telefonu , 0.312.468 45 59 nolu fax numarası veya ankamb@ub.dk email adresi

Norveç Ankara Büyükelçiliğinin 0.312.405 80 10 nolu telefonu, 0.312.443 05 14 nolu fax numarası veya ankara@mfa.no email adresi

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nin 0.312.455 45 45 nolu santral telefonu, 0.312.455 45 37 nolu fax numaralarına veya http://www.ambafrance-tr.org adresindeki web sitesine tepki yağıyor.

Editör:   02-02-2006

BOL KAZANÇLAR...

Köylülerimizden İlhami ve Mustafa Gülmüş kardeşler  DREAM HOME GORDIJNEN, perde ve ev dekorasyonu sahipleri ve çalışanları ve aynı zamanda www.bozkandakkoyu.com sponsorlarından olan ikinci şubesini Rotterdam-Zuid semtinde hizmete açmışlardır...

Kendilerine yeni atılımlarında başarılar diler, hayırlı kazançlar dileriz...

www.dreamgordijnen.com

Editör:   26-01-2006

Sahte parayla koyun aldılar...

Sahte parayla koyun aldılar

Damlapınar Köyü'nde bir vatandaştan koyun alanların karşılığında verdikleri paralar sahte çıktı.

2 Ocak 2006 günü Merkez Damlapınar köyünde ikamet eden İ.K. kendisine ait (33) adet küçükbaş hayvanı 600 YTL’si nakit olmak üzere toplam 2900 YTL'ye Karaman İl Merkezinde ikamet eden İ.K.'a sattı.

Nakit alınan paralardan bir kısmını alışverişte kullanan İ.K., elinde kalan (B 58111997, B30800543, A83871694, A4845450, B38645597, B3064726, A4678884, B3576387, B6803675, C1621842, B30432342) seri numaralı onbir adet 10 YTL'lik banknot paraların sahte olduğunu fark ederek durumu Jandarmaya bildirdi.

Olayla ilgili tahkikata başlanırken, olayda kullanılan sahte banknot paralara el konuldu.

Şüpheli şahıs İ.K.'nın serbest bırakıldığı bilgi edinildi.

Kaynak damlapınar.com  18-01-2006

 ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN...


 

 

 

 


Köylülerimizden Hollanda/Rotterdam'da ikamet etmekte olan Muhsin UYAR ve Emine UYAR çiftinin 02-12-2005, cuma günü Sint Franciscus Gasthuis'de bir erkek çocukları dünyaya geldi. Çocuklarına Yusuf Serhat UYAR ismini verdiler.

Küçük Yusuf Serhat'ın ve annesinin sağlık durumları gayet iyi olduğu bildirildi.

www.bozkandakkoyu.com olarak hayırlı olsun dileklerimiz iletir küçük Yusuf Serhat'ın anneli babalı büyümesini sağlıklı uzun ömürlü olamsını Cenab-ı Allah'dan niyaz ederiz.

  Editör  14-01-2006

 Ç A Ğ R I / D U Y U R U . . .

Değerli hemköylülerimiz;

Bilindiği gibi köyümüz dışında yaşayan insanlarımız azımsanmayacak kadardır. Bunların Türkiye içinden Konya, İzmir, İstanbul vs. Avrupanın değişik ülkelerinde ikamet etmekte olan insanlarımız mevcuttur.

Siz köylülerimize iyi hizmet sunmak, memleketten veya insanlarımızın yaşadığı her hangi bir şehir ve ülkelerden güvenilir haberleri, gelişmeleri sizlerlen paylaşmak düşüncesindeyiz.

Bu düşünceden çıkarak, bizlere yardımcı olabalicek muhabirlik yapmak isteyen gönüllü köylülerimize ihtiyacımız vardır. Muhaberlikten kastımız, bulundukları şehirde veya ülkede insanlarımızı ilgilendiren olayları ve gelişmeleri bizlere ulaştırmak. İletilen bilgi, belge ve haberleri tarafımızdan hızlı bir şekilde sitemize eklenip diğer köylülerimizle paylaşılacaktır.

Bizimle iletişimizi kolaylaştırmak düşüncesi ile bu köylülerimize dilerlerse "adınız@bozkandakkoyu.com" e-mail adresi açılacaktır. Bu hizmeti yapabilecek işini ciddiye alacak gönüllü insanlarımıza ihtiyacımız vardır. İlgi duyan köylülerimizin bize yazmalarını, düşüncelerini bizlere iletmelerini rica ediyoruz. Ayrıca bütün köylülerimizin katılımlarını bekliyoruz, bunun içindirki bize kolay haber ulaştirabilmeniz için "HABER EKLE" linkini ekledik.

İhtiyac olan şehir ve ülkeler;
Konya, İzmir, İstanbul, Avusturya, Fransa, Belçika, İsvicre, Danimarka, İsvec'tir. Bizim şimdilik aklımıza gelenler. Belirtmediğimiz veya unuttuğumuz şehir ve ülkeler var ise bizlere yazın...

İlgi göstereciğinizi umar, şimdiden teşekkür ederiz...

Editör/Yönetim

  Editör  14-01-2006

Geçmiş olsun...

Köylülerimizden Ömer AYGÜNDÜZ'ün(Omar çavuş) hanımı Emine AYGÜNDÜZ, 06-01-2006 tarihinde KARAMAN Devlet Hastanesinde safra kesesinden başarılı bir ameliyat geçirmiştir.

09-01-2006 tarihinde hastaneden taburcu olan Emine AYGÜNDÜZ evinde istirahat etmektedir. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah'dan acil şifalar dileriz.

  14-01-2006

Başa Dön