Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
HABERLER 2008
HOŞGELDİN MEHMET BEBEK...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam’da ikamet etmekte olan Ali(rahmetli Mehmet Şen’in oğlu) ve Melek Şen çiftinin 22-12-2008, pazartesi günü bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Bebeğe Mehmet adı verilmiştir. Küçük Mehmet ve annenin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Editör  24-12-2008 
DAVETİYE

Değerli köylülerimiz;

Köylülerimizden Rotterdam'da ikamet eden İsmail ve Hayriye AYGÜNDÜZ, 21 aralık 2008 tarihinde yapılacak olan oğulları Murat Aygündüz'ün düğününe siz köylülerimizi davet etmektedir.

Sayın köylümüz davetiye dağıtımında titiz davranıp kimseyi unutmamaya çaba gösterecek olduğunu belirtmiştir. Şayet bu çabaya rağmen yinede davet etmeyi unuttuğu veya ulaşamadığı hemköylülerimizi bu vesile ile davet etmektedir ve affınıza sığınıp özür dilemektedir.

KÜBRA & MURAT


 
KINA  DÜĞÜN

TARİH

 

TARİH

21-12-2008

SAAT

 

SAAT

17:00 ile 23:00 arası

YER

 

YER

Feestzaal Doelari

ADRES

 

ADRES

Overschieseweg 25
      3044 EE Rotterdam

TEL.:

 

TEL.:

0648-56 27 11 ve 0615-32 95 82

  Editör  20-12-2008

VEFAT

Site yazarlarımızdan Alibeke Koçak’ın dayısı İsmail Hakkı KOÇAK, 19-12-2008 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Rahmetli aynı gün Karamanda defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma Allah’dan rahmet, başta site yazarımız Alibeke Koçak, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Alibeke Koçak  20-12-2008 
BAYRAMLAŞMAYA DAVET...
ALLAH’IN ADIYLA

Rotterdam, 4 Aralık 2008

Konu: Birlikteliğe ve bayramlaşmaya davet.

Değerli Köylümüz,

Allah’ın selamı üzerinize olsun.

Geçen yılki bayramlaşmamızın verdiği etkiden hareketle daha da bir yakınlaşmak için üç beş saatlik te olsa birlikte olmaya çağırıyoruz. Geçen yıldan bu yana aramızdan ebedi olarak ayrılanlar oldu. Belki bu bayramlaşmamızda içimizden bazılarını son defa görme ve görüşme fırsatını verecek yüce rabbimiz. Geçen yıl gelmemiş veya gelememiş olsanız da , köy derneğimize üye olmasanızda bekliyoruz.

Devamını oku...

Editör  04-12-2008
ARABAŞI EŞLİĞİNDE KARAMAN’LILAR BİRARADA...

Faaliyetlerine taşındıkları yeni adresi (STOR)’da devam eden Hollanda Karamanlılar Vakfı, ülke genelindeki üyeleri ile yeni yerlerinde ilk defa biraraya geldi.

Toplantının açılış konuşmasında Vakıf başkanı Uğur Şen, son gelişmelerin yanında; eğitim, sosyal yardımlaşma ve dayanışma ile Türkçe’ye sahip çıkılması ile ilgili görüşlerini tekrarladı.

Üyelerin daha katılımcı olmalarını ve çalışmaların bu katılımlarla zenginleştirilmesini istedi.

Zaman içerisinde düzenlenecek kurslarla faaliyetlerini daha geniş kitlelere yaymaya çalışacaklarını belirten Uğur Şen, Hollanda’daki hemşerilerinden bu çalışmalarda aktif görev almaları konusunda talepte bulundu.

Hava şartlarının elverişsiz olmasına rağmen, geniş bir katılımla yapılan toplantı sonrası üyelerin görüş ve düşünceleri alınarak, misafirlere yöresel yemekleri ARABAŞI ikram edilmiştir.

  karamanvakfi.com  03-12-2008

ÇİFTÇİLERİMİZE DESTEK...

Sosyal güvencesi olmayan dar gelirli çiftçilerimize iş imkanı sağlamak, gelirlerini artırarak sosyal yaşantısına katkıda bulunmak ve modern tarım tekniklerine uygun yetiştiriciliği yaygınlaştırmak amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, 23 Kasım 2008 günü İlimiz Merkez İlçe Bozkandak köyünde; 9 aileye, (9 adet gebe düve ve 9 adet de 48 aydan küçük buzağısı yanında sağmal inek) verilmiştir.

Tarım İl Müdürü Hikmet DOĞRU konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Valiliğimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca Merkez İlçe Bozkandak Köyümüzdeki gelir düzeyi düşük, küçük ölçekte tarım yapan üreticilerimize destek olmak ve onların gelirlerini arttırmak için; 9 aileye 9 geve düve ile 9 adet sağmal inek ve yanında da buzağısı ile beraber dağıtımını yapılmıştır. Hayvanların seçimi İl Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca yapılmış olup dağıtımı da yine İl Müdürlüğümüzce yapılmıştır.

Bu proje ile çiftçilerimize bir iş olanağı sağlandığı gibi, modern yetiştiricilik tekniklerini uygulayan çiftçi sayısı artırılarak küçük ölçekli üretim yapan üreticilerimizin gelirleri artacaktır. Projenin gerçekleşmisende Sayın Valimiz fatih ŞAHİN olmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevilli heyetine Teşekkür ediyor, dağıtımı yapılan hayvanların çitçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

  bizimkaraman.com  03-12-2008

VEFAT

Köylülerimizden Zemine BARAN, 16-11-2008 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Rahmetli aynı gün köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye Allah’dan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

bozkandak.com  16-11-2008 
VEFAT

Köylülerimizden Mehmet Uyar(Teke Memet), 09-11-2008 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Rahmetli aynı gün köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma Allah’dan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

A. Uysal  09-11-2008 
BİR GAZİ HATIRASI...

Değerli ziyaretçilerimiz;
Karaman’ın Dindebol/Katranli köyünden sayın gazi Ahmet Sözer’in kaleminden 1974 Birinci Barış Harekâtında  yaşanmış gerçek olayı, sizlerle paylaşmak istedim. Bu yazıyı bize ulaştıran değerli dostum Ali Sözer’e şükranlarımı sunar çalışmalarında başarılar dilerim…


192 NUMARALI ŞEHİT
20 Temmuz 1974 Birinci Barış Harekâtının arkasından ulaşılması gereken hedeflere ulaşmak için 14 Ağustos İkinci Barış Harekâtı için hazırlıklara başladık. Bu harekât için Bora Özel Kuvveti adıyla yeni bir kuvvet oluşturuldu. Adını komutanımız olan Tuğgeneral Hakkı Borataş'tan alıyordu...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...

www.dindebol.tr.cx  03-10-2008 
VEFAT

Köylülerimizden Veli DURSUN(Goca Veli), 22-10-2008 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Rahmetli aynı gün köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma Allah’dan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

H. Özler  22-10-2008 
MUTLULUKLAR...

SEFA İLE SERKAN


Köylülerimizden Fransa’da ikamet etmekte olan Sadettin ve Ayşe Özler’in kızı SEFA ile SERKAN, 19-10-2008 tarihinde 14:00-00:00 saat arası Espace Venise Paris’ te yapılacak olan düğün merasimiyle evlenecektir.

Dernek ve site yönetimi olarak köylümüze hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir, evlenecek olan çiftlere ömür boyu mutluluklar dileriz. 

  Sefa Özler  17-10-2008

E-KARAMAN.COM'A TEŞEKKÜRLER...

Bozkandak Köylüleri tarafından kurulan www.bozkandakkoyu.net internet sitesinde sevinçlerini dile getiren Bozkandaklılar, Üniversitemizin rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Sabri Gökmen'e başarılar dilediler.

Bozkandak Köyü haber sitesindeki haberde: "Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından yeni kurulan;

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sabri Gökmen atandı.

Dernek ve site yönetimi olarak Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi rektörlüğüne atanan köylümüz Sabri Gökmen’e hayırlı olsun dileklerimizi sunar, başarılar dileriz."
dendi.

e-karaman.com 16 Ağustos 2008 tarihinde verdiği "Karaman Rektörünü Bekliyor" başlıklı haberde "Yaklaşık on gün sonra kesinleşecek olan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitemizin rektörünün ilk sıradaki adayın olma ihtimalinin yüksek olmasına rağmen kim olacağı merakla bekleniyor." diyerek o günden Prof. Dr. Sabri Gökmen'in olacağı sinyalini vermişti.

e-karaman.com  11-09-2008 
VEFAT

Köylülerimizden Keziban AKCAN(Işıklarlı Keziban, aynı zamanda site yazarlarımızdan Alibeke Koçak’ın ebesi), 15-09-2008 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye Allah'dan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Alibeke Koçak  16-09-2008 
112 SAĞLIK PERSONELİNE TEŞEKKÜRLER...

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü 1 Ağustos 2008 tarihinde Konya İli Taşkent İlçesi Bağcılar beldesinde LPG patlaması sonucunda meydana gelen göçükte Karaman’dan yardıma giden 112 acil servisine yardımlarından dolayı aralarında köylümüz Dr. Abdurrahman Özbay’ın da bulunduğu çalışanlara teşekkür belgeleri verildi.

Karaman 112 Komuta kontrol Merkezi Sarıveliler ve Başyayla 112 Merkezlerine yapmış olduğu özverili çalışmalarından dolayı  hazırlamış olduğu teşekkür belgelerini basın toplantısıyla takdim etti.

Larende.com  09-09-2008 
SİZDEN GELEN RESİMLER EKLENDİ...

Değerli ziyaretçilerimiz;

2008 yazında bizlere ulaştırılan resimlerin düzenlemesi yapıldı ve "SİZDEN GELENLER" bölümüne eklendi.

Bizlere bu fotoğrafları ulaştıran köylülerimize teşekkür ederiz.

Yeni resimleri görmek için FOTOĞRAFLAR linkine veya buraya TIKLAYIN »»»

Editör  12-09-2008 
ÜNİVERSİTEMİZ REKTÖRÜ SABRİ GÖKMEN…


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yeni kurulan 23 üniversitenin rektör atamasını gerçekleştirdi.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından yeni kurulan;

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sabri Gökmen atandı.

Dernek ve site yönetimi olarak Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi rektörlüğüne atanan köylümüz Sabri Gökmen’e hayırlı olsun dileklerimizi sunar, başarılar dileriz.

Editör  09-09-2008 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köyümüzde ikamet etmekte olan hemşerilerimizden Abdullah TUNÇ eşi Şaziye TUNÇ ve Fatma ŞEKER’in içinde bulundukları, Abdullah TUNǒun yönetimindeki otomobil 24-08-2008 tarihinde BOZKANDAK-KARAMAN karayolunda YAZILI(Göndere) çıkışında lastiğinin patlaması sonucu takla attı.

Kazada Abdullah TUNÇ başından yaralanırken Şaziye TUNÇ ve Fatma ŞEKER kazadan küçük sıyrıklarla kurtulmuşlardır. Kaza yerine gelen ambulansla Karaman Devlet Hastanesine Götürülen yaralı hemşerilerimize ilk müdahalede bulunuldu ve aynı gün taburcu edildikleri bildirildi.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir, yaralılarımıza acil şifalar diler eski sağlıklarına bir an evvel kavuşmalarını temenni ederiz.

Özür: İzin dönüşü nedeniyle yolda olmam sebebiyle haber biraz gecikmeli eklenmiştir.

R. Şeker  25-08-2008 
HAYIRLI TESKERELER...


Köylülerimizden Konya’da ikamet etmekte olan Hüseyin Gökmen 25-08-2008 tarihinde vatani görevini yapmak üzere Zonguldak/Devrek ilçesine gidecektir.

Asker kardeşimiz herkezle görüşme fırsatının olmadığını belirterek tüm akraba ve köylülerimizden helallik dilemektedir. Şayet kendisi ile görüşmek isteyenler olursa 0534-7940188 no’lu telefondan kendisine ulaşabilirler…

Dernek ve site yönetimi olarak asker kardeşimize hayırlı teskereler diler, vatani görevinin sonrasında sevdiklerine kavuşmasını temenni ederiz…

H. Gökmen  16-08-2008 
GEÇMİŞ OLSUN...


Karaman’da Yeni Sanayi, Marangozlar Sitesi’nde dört ayrı noktadan başlayan korkunç yangın vatandaşların, itfaiye erlerinin zorlu mücadeleleri sonucunda söndürüldü.

Yangın bu gece saat 04:00 sıralarında üç ayrı noktada başladı. Kısa sürede kerestelerin tutuşması alevlerin birden yükselmesine neden olurken, yangına 7 adet Karaman İtfaiye araçları Ayrancı ve Kazımkarabekir İtfaiye ekipleri, Çevre Orman Müdürlüğü yangın söndürme arazözleri ile Bifa Bisküvi’nin özel itfaiyesi yangına müdahale etti.

Atikler Kerestecilik, köylülerimizden Şenler Kerestecilik ve Gençyiğit Kerestecilik işletmelerinin büyük oranda zarar gördüğü yangının söndürülme çalışmalarında Cankurtaran ekipleri de hazır bulunurken, yangın söndürme çalışmalarına yardımcı olan vatandaşlardan zehirlenenlere müdahale edilerek Karaman Devlet Hastanesine intikal ettirildi.

Alevlerin ayyuka çıktığı yangında bir adet iş makinesi ve bir adet traktör de alevler arasında kalarak kullanılmaz hale geldi. Yaklaşık 3 saat süren çalışma neticesinde kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmalarının ardından Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri yangının 4 ayrı noktadan başlamasından dolayı akıllara gelen kundaklama üzerinde çalışmalar başlattı. Yangında yaklaşık olarak 700 bin YTL maddi zarar meydana geldiği tahmin ediliyor.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yangın resimleri için TIKLAYIN...

Larende.com  26-07-2008 
BAŞIMIZ SAĞOLSUN & GEÇMİŞ OLSUN...


Karaman-Mut Karayolunda takla atan araçta 2 kişi ölürken, 4 kişi de yaralandı.

Olay 25-07-2008 tarihinde saat 13:30 sıralarında Karaman-Mut Karayolunun 7. kilometresinde meydana geldi. Mut istikametinden Karaman istikametine seyir halinde olan sürücülüğünü Mehmet Şen(45)’in yaptığı XZ-HN–66 Hollanda plakalı aracın tekeri patladı. Tekerin patlamasıyla aracın direksiyon hâkimiyetinin kaybetmesi sonucu yaklaşık 100 metre tekeri patlak halde giden araç orta refüje kaydı. Daha sonra yaklaşık 100 metre daha sürüklenen araç takla atarak karşı yoldan geçip şarampole yuvarlandı. Çam ağaçlarının arasına giren araç ters şekilde durabildi. Otomobilin takla attığı sırada araç içerisinde bulunan yolcular yol kenarına savruldu.

Otomobilde bulunan Ömer Şen(22), Tuba Şen(19), Emre Şen(16) ve Gökhan Şen(6) yaralandılar. Olay yerine gelen iki Cankurtaran ekibi tarafından müdahale edilen yaralılar acil bir şekilde Karaman Devlet Hastanesine sevk edildi. Daha sonra Tuba ve Gökhan Şen Konya’ya sevkedildiler. Ömer ve Emre Şen’in tedavilerine Karaman Devlet hastanesinde devam edilmektedir.

Otomobilin sürücülüğünü yapan Mehmet Şen(45) ve Halime Şen(40) olay yerinde hayatlarını kaybetti. Cenazeleri 26-07-2008 Cumartesi öğle namazından sonra Karaman mezarlığına defnedildiler.

Jandarma ve Polis ekiplerinin de güvenlik önlemleri almış olduğu kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Bu elim kazada hayatlarını kaybeden köylülerimize Allah’dan rahmet, merhum ve merhumenin yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz. Yaralılarımıza acil şifa diler bir an evvel eski sağlıklarına kavuşmaları ve sevdiklerinin arasına dönmelerini C.Hak’dan temenni ederiz.

Kaza Resimleri için TIKLAYIN...

Larende.com  25-07-2008 
HOŞGELDİN ZÜMRANUR BEBEK...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam’da ikamet etmekte olan Menduh(Halil Çelik’in oğlu) ve Nurcan Çelik çiftinin 08-06-08, Pazar günü bir kız çocukları dünyaya gelmiştir. Bebeğe Zümranur adı verilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Editör  09-07-2008 
SILA YOLUNDA & TATİL 2008...

Avrupa da yumuşak geçen kışdan sonra şu günlerde yağmur hakim. Öyle olmasından dolayı sıla hasreti memleket sevdası insanlarımızı yaz tatillerini memleketlerinde geçirmek üzere yollara düşürdü. Kimileri uçak, kimileri gemi çoğunluk ise kendi araçları ile sıla-i rahim etmek için memlekete doğru yola çıktılar çıkacaklar.

Memleket yolunda bilhassa kendi araçları ile yolculuk yapan insanlarımız değişik zorluklar bekliyor. Kolay değil 3.000 km. üzerinde ve 2-3 veya 4 gün sürebilen bir yolculuk macerası bu. Sabır ve sükünet memleket hasretini dindirme, hısım akraba ve eş dostla hasret giderme sılaya bir an evvel ulaşma düşüncesi ve beklentisi ile aşılır bunca uzun yollar dağlar tepeler...

Bazılarımız her yıl, kimilerimiz ise anca iki veya üç yılda bir sıla-i rahim etme imkanını bulabilmektedir. Gönül istemezmi her yıl memleketin temiz havasını solumayı, anne baba kardeşleri ile hasret gidermeyi. Velakin değişik neden ve sebepler ile neyazıkki çoğu zaman mümkün olmuyor. Ama sağlık, olsun iki üç yılda da olsa memleketi ziyarete hazırlanmak heyecanlandırıyor insanı...

Bunlardan en önemlisi ise kazasız belasız sağ selim tatilimizi her nerede istiyorsak gerçekleştirip geri evimize işimize dönmemizdir. Hangi taşıma aracı ile yolculuk ederseniz edin Allah kazadan beladan korusun, sağ selim çocuğunuzla sevdilerinizle tekrar evinize yaşadığınız ülkeye dönmeyi nasip etsin. Kendi araçları ile yolculuk yapanlar ne olur yavaş ve dikkatli seyahat edin. Bir gün sonra varın ama sağ selim, kazasız belasız ulaşın varacak olduğunuz memleketinize...

SILA YOLUNDA İLERLEYEN BÜTÜN YOLCULARIMIZA KOLAYLIKLAR DİLER İZ. ALLAH KAZA, BELA VERMESİN VE ZORLUKLAR GÖSTERMESİN... HAYIR DUALARINIZI BÜTÜN SILA YOLUNDA OLAN YOLCULARIMIZ İÇİN EKSİK ETMEYİN...

HERKEZE HAYIRLI YOLCULUKLAR, YOLUNUZ AÇIK OLSUN...

Selam ve Dua ile

Editör  09-07-2008 
HOŞGELDİN ELİF NAZ BEBEK...


Karamanda ikamet eden hemşerilerimizden İsmail ve Zeynep BORAY çiftinin 06-07-2008 sabaha karşı Elif Naz adını verdikleri bir kız çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını ve anneli babalı uzun bir ömür temenni ederiz…

bozkandak.com  07-07-2008 
HOŞGELDİN MUHAMMED İKBAL BEBEK...


Karamanda ikamet eden hemşerilerimizden Sefer Ali SEVİNÇKAN'nın oğlu Mustafa ve Mustafa BİLGİN'in kızı Meliha SEVİNÇKAN çiftinin 01-06-2008 tarihinde Muhammed İkbal adını verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını ve anneli babalı uzun bir ömür temenni ederiz…

bozkandak.com  07-07-2008 
DAVETİYE

Değerli köylülerimiz;

Köylülerimizden Rotterdam'da ikamet eden Halil(Duran) ve Meryem Çelik, 28 haziran 2008 tarihinde yapılacak olan oğulları Hakan Çelik'in düğününe siz köylülerimizi davet etmektedir.

Sayın köylümüz davetiye dağıtımında titiz davranıp kimseyi unutmamaya çaba gösterecek olduğunu belirtmiştir. Şayet bu çabaya rağmen yinede davet etmeyi unuttuğu veya ulaşamadığı hemköylülerimizi bu vesile ile davet etmektedir ve affınıza sığınıp özür dilemektedir.

FATMA & HAKAN


 
KINA  DÜĞÜN

TARİH

 

TARİH

28-06-2008

SAAT

 

SAAT

18:00 ile 24:00 arası

YER

 

YER

Aladdin Party Center

ADRES

 

ADRES

Parallelweg 97
      1948 NL Beverwijk

TEL.:

 

Not

Park yeri P5

  Editör  26-06-2008

GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam’da ikamet etmekte olan Bünyamin Gülmüş’ ün küçük oğlu Emre, 1 haziran 2008 tarihinde talihsiz bir ev kazası sonucu vücudunda ve sol ayağının bir kısmında yanık izleri oluşmuştur.

Aynı gün acil hastaneye kaldırılan küçük Emre tedavi altına alınmış olup vücudundaki yanık izleri haricinde genel durumunun iyi olduğu ve önümüzdeki hafta taburcu edilebileceği bildirilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak başta küçük Emre’ ye anne babasına ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. En yakın zamanda eski sağlığına kavuşması, sevdiklerinin arasına bir an evvel dönmesi için duacıyız ve küçük yavrumuz için dualarınız bekleriz.

Editör  10-06-2008 
AVRUPA BOZKANDAKLILAR ŞENLİĞİ 2008...

Avrupa Bozkandaklılar Derneği tarafından 8 haziran 2008 saat 10:00-18:00 arasında aynı geçen yılki yerinde 2.incisi düzenlendi. Şenlik, havanında güzel olması katılanları sevindirdi, neşe ve coşkuyla kutlandı.

Bu organizede Avrupa Bozkandaklılar derneğinin 2007 yılı faaliyet proğramı ve 2007 bütçesi hakkında köylülerimize açıklamalarda bulunuldu.

Şenlikte belkide aylardır görüş(e)meyen eş, dost ve akrabalar bir araya gelip muhabbet etme imkanı buldular.

Sabah 10:00 da kahvaltıyle başlayan günde çocuklar, gençler ve yaşlılar için değişik proğramlar hazırlandı. Bir tarafta çocuklar hava yastıklarında zıplarlarken diğer taraftan genç kızlarımız mendil kapmaca ve yakan top oynama imkanı buldular. Diğer gençlerimizde gönüllerince futbol oynadılar. İbiş ile Memiş güne ayrı bir neşe ve coşku kattılar. Yarışmalarda kazananlara küçük hediyeler verildi.

1.inci kuşak büyüklerimizde gönüllerince muhabbet edip şakalaştılar.

Ayrıca günde proğram alan Grup Kardelen ezgi, ilahi ve türk halk müziği ziyafeti ile katılanlara neşeli anlar yaşattılar. Semazen gösteriside büyük beğeni topladı ve duygulu anlar yaşattı.

Günün sonunda toplu resim çekildi ve dernek yönetimine teşekkür edip, bir dahaki şenlikte buluşmak üzere helalleşip vedalaştılar.

Video çekimleride yapılan Bozkandaklılar günümüzden köylülerimizden resim çekenlerde oldu. Bu köylülerimizden çektikleri video ve resimleri bizlere ulaştırmalarını, diğer insanlarımızla paylaşmalarını rica ediyoruz…

Şenlikte çekilen resimleri görmek için aşağıdaki linklere tıklayın lütfen.

2. Bozkandaklılar Şenliği 8 haziran 2008(SLAYT)
2. Bozkandaklılar Şenliği 8 haziran 2008(SLAYT) Mesut Cengiz


Editör  09-06-2008 
KÖYÜMÜZ ADSL İNTERNET'LE DÜNYAYA BAĞLANDI...


4 ağustos 2007 tarihli haberimizde ADSL internet bağlantısı için köyümüzde çalışmların başladığını duyurmuştuk. O tarihten bu yana süren altyapı çalışmaları mayıs 2008'in son haftasında tamamlandı. İlk bağlanan ilköğretim okulumuzun ardından köy bakkalımızında internetle dünyaya bağlanmıştır. Evlerine internet bağlattırmak isteyen köylülerimiz müracaatlara başlamışlardır.

Bu ADSL hizmetlerinin en çok okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin derslerinde ve araştırmalarında çok büyük faydalar sağlayacağını düşünüyoruz. Yakın zamanda okulumuz öğrencileri tarafından çıkartılan “Kardan Çocuk” dergimizin gelişmesinde ve daha çok kitlelere ulaşmasında büyük katkıda bulunacığına inanıyoruz.

Ayrıca bu hizmetin büyük bir bölümünün köy ve yurtdışında yaşayan insanlarımızın eş dost ve akrabaları ile haberleşmelerinde çok büyük kolaylıklar sağlayacağı kesin.

Emeği geçen herkeze şükranlarımızı sunar, bu hizmetin insanlarımız için faydalı olması temennisiyle...

A. Uysal   26-05-2008 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Karamanda ikamet etmekte olup Saray Bisküvi'de çalışan H. Hüseyin TUNÇ, 27-05-2008 tarihinde işyerinde küçük bir kaza geçirmiş ve elini dikkatsizlik sonucu hafif şekilde paketleme makinasına kaptırmıştır.

Şu an elinde sadece küçük deri yanıkları dışında bir şey bulunmaktadır. 4 gündür krem tedavisi uygulayıp eli gayet iyidir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun diliyoruz.

bozkandak.com  25-05-2008 
KÖYÜMÜZDE YAĞMUR DUASI...

Köyümüz ŞENLİK ALANINDA yapılan yağmur duası yoğun ilgi gördü. Çevre köylerden olan yoğun katılımın yanı sıra Karamandan da gelenler oldu. Köylülerimizin tamamının katıldığı duada bayanlarda yerlerini aldılar. Karaman il müftü yardımcısıda duası ve sohbeti ile yağmur  duasına katılmıştır.

Proğram şu şekilde gerçekleşti. Öncelikle toplanan halkımız ikiye bölünerek erkekler ŞIHLAR bölgesinde bulunan DEDE olarak adlandırılan kabristanlığı ziyaret etti, bayanlarda KÜÇÜK TEPE olarak adlandırdığımız tepenin zirvesine çıktı. Sonrasında halk Köyümüz şölen alanında toplandı. Okunan Kuranı-ı Kerim ve ilahilerin ardından öğle namazı kılındı. Hemen namazın akabinde yağmur duasına geçildi. Yapılan yağmur duasının ardından etli pilav ayran ve helvadan oluşan ikramımız halkımıza sunuldu.

Diğer fotoğraflar ve görüntüler için TIKLAYIN...

bozkandak.com  25-05-2008 
HOŞGELDİN HİLMİ BEBEK...


Köylülerimizden Konya’da ikamet etmekte olan Merve ve Beytullah Uysal(rahmetli Hilmi Uysal’ın oğlu) çiftinin 09-05-08, cuma günü bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Bebeğe Hilmi adı verilmiş olup annenin ve bebeğin sağlığı iyi olduğu bildirilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını ve anneli babalı uzun bir ömür temenni ederiz…

H. Uysal  11-05-2008 
VEFAT

Köylülerimizden İzmirde ikamet etmekte olan Mahmut EFE(çolak Mahmut), 06-05-2008 tarihinde İzmirde vefaat etmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma Allah'dan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.

A. Uysal  06-05-2008 
HOŞGELDİN EMİR TUĞRA BEBEK...


Hollandada ikamet eden hemşerilerimizden Mehmet EROĞLU'nun kızı Zehra ve Tevfik YAVUZ'un oğlu Abdullah YAVUZ çiftinin 25-04-2008 tarihinde Emir TUĞRA adını verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını ve anneli babalı uzun bir ömür temenni ederiz

bozkandak.com  01-05-2008 
VEFAT

Köylülerimizden Konyada ikamet etmekte ve Konya Belediyesinde çalışmakta olan Seyit ŞEN 16-04-2008 tarihinde geçirdiği iş kazasından(toprak kayması)dolayı acil hasteneye kaldırılan ve bütün müdaheleler rağmen kurtarılamayan Seyit ŞEN vefaat etmiştir. Merhum evli ve çocuk sahibiydi.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma Allah'dan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.

Editör  17-04-2008 
GÖÇÜK ALTINDAK KALAN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ...


Konya'da patlayan su borusunu tamir etmek için açılan çukura inen 2 işçi, toprak kayması sonucu göçük altında kaldı. Hastaneye kaldırılan 2 işçiden biri hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, dün saat 22.00 sıralarında merkez Karatay ilçesi Ankara yolu Büsan Sanayi yakınlarında patlayan su borusunu tamir etmek isteyen işçiler Ercan Dereli (34) ile Seyit Şen (38), çalışma esnasında toprak kayması sonucu göçük altında kaldı. İş arkadaşları tarafından toprak altından çıkarılarak ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırılan işçilerden Seyit Şen, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Göçükten yaralı olarak kurtulan Ercen Dereli ise yapılan ilk müdahalenin ardından taburcu edildi.

Hastane bahçesinde çalışma arkadaşlarıyla birlikte bekleyen Ercan Dereli, iş arkadaşının ölüm haberi üzerine büyük üzüntü yaşadı. Seyit Şen'in cesedi otopsi için hastane morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

www.konyahaber.com 17-04-2008 
KÖYÜMÜZ OKULUNDAN BİR HİZMET DAHA...


Köyümüzün ilköğretim okulu Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde internet sitesi kurma çalışmalarına başlanmıştır. Henüz yapım aşamasında olmasına rağmen ziyarete açılmıştır.

Bu çalışmalarda emeği geçen başta okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve diğer katkıda bulunan herkeze teşekkürlerimizi iletiriz. Temennimiz sitenin bir an evvel yapım aşamasının bitirilip geniş içeriğiyle insanlarımızın ziyaretlerine açılmasıdır...

Bozkandak Köyü İlköğretim Okulu sitesi: http://bozkandakilkogretim.meb.k12.tr

Dernek ve site yönetimi olarak bu çalışmaya emek verenlere çalışmlararında başarılar dileriz…

Editör  14-04-2008 
VEFAT

Köylülerimizden Mustafa Bayram(Tat Mustafa) 06-04-2008, pazar günü hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma Allah'dan rahmet ve kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

Editör  06-04-2008 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Yusuf ERDOĞAN'ın eşi Ayşe ERDOĞAN, 16-03-2008 tarihinde safra kesesindeki rahatsızlıktan dolayı hastaneye yatmış olup, başarılı bir ameliyattan sonra hastaneden taburcu edilmiştir.

Sağlık durumu gayet iyi olan Ayşe ERDOĞAN'a ve ailesine dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir, C. Hak’tan bir an evvel eski sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.

bozkandak.com  25-03-2008 
DAVETİYE

Değerli köylülerimiz;

Köylülerimizden Rotterdam'da  ikamet eden Yusuf ve Fadime UYAR, 23 mart 2008 tarihinde yapılacak olan oğulları Fatih UYAR'ın düğününe siz köylülerimizi davet etmektedir.

Sayın köylümüz davetiye dağıtımında titiz davranıp kimseyi unutmamaya çaba gösterecek olduğunu belirtmiştir. Şayet bu çabaya rağmen  yinede davet etmeyi unuttuğu veya ulaşamadığı hemköylülerimizi bu vesile ile davet etmektedir ve affınıza sığınıp özür dilemektedirler.

 

FATİH & ABİDE


KINA  DÜĞÜN

TARİH

 

TARİH

23-03-2008

SAAT

 

SAAT

15:00 ile 22:00 arası

YER

 

YER

 Party Centrum Jansen

ADRES

 

ADRES

Vijverhofstraat 116-222
      3032 SP Rotterdam

TEL.:

 

TEL.:

+31 648 10 81 14

  Editör  22-03-2008

GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Özyuvak Bakkal işletmeni Halil İbrahim YUVAK burun eti büyüme rahatsızlığından dolayı 17-03-2008 tarihinde SSK Karaman Hastanesinde ameliyat olmuş ve burnundaki et alınmıştır.

Dernek ve site yönetimi olarak şu an sağlığı iyi olan Halil İbrahim YUVAK'a geçmiş dileklerimizi iletir, C. Hak’tan eski sağlığına kavuşmasını bir an evvel sevdiklerinin arasına dönmesini temenni ediyoruz.

S. Gürbüz  19-03-2008 
KÖYÜMÜZDEN 2008 KIŞ FOTOĞRAFLARI...


2008 kış iznini Türkiyede geçiren ve köyümüzden muhteşem kış manzaralarını görüntüleyen sayın köylümüz Mustafa Gürbüz’e ve resimleri bizlere ulaştıran sayın Hulusi Kaya, Abdullah Uysal’a teşekkürlerimizi iletiriz.

Bu resimleri sizler için seçtik...


KÖYÜMÜZDEN 2008 KIŞ MANZARALARI İÇİN TIKLAYIN...(SLAYT FOTO GALERİ)

Editör  18-03-2008 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Ömer AYGÜNDÜZ'ün eşi İsmigül AYGÜNDÜZ, 27-02-2008 sabah saatlerinde kayınbabası Ömer AYGÜNDÜZ'ün(Omar Çavuş) evinin bacasını temizlemek için çıktığı çatıda dengesini kaybederek evin damına düşmüş ve kalça kemiğini kırmıştır.

Hemen Karaman Devlet hastanesine kaldırılan İsmigül AYGÜNDÜZ 28-02-2008 ameliyata alınmıştır. kalçasına 3 platin takılan hastamız halen Karaman devlet hastanesinde yatmaktadır.

Dernek ve site yönetimi olarak hastamıza geçmiş dileklerimizi iletir, Yüce rabbimizden eski sağlığına kavuşmasını bir an evvel sevdiklerinin arasına dönmesini temenni ediyoruz.

bozkandak.com  28-02-2008 
HOŞGELDİN REMZİCAN BEBEK...


Köylülerimizden İsveç Malmö’de ikamet etmekte olan Mehmet Ali KAYA’nın 03-02-2008, pazar günü bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir. Yeni doğan bebeğe REMZİCAN adı verildi.

Site ve Dernek yönetimi olarak Kaya ailesini tebrik eder, küçük Remzican’a aramıza hoşgeldin der ve vatana millete hayırlı olması dileriz. ALLAH'dan analı babalı sağlıklı uzun ömürler temenni ederiz.

M. A. Kaya  05-02-2008 
VEFAT

Köylülerimizden, Konya Büyükşehir hastahanesinde daha önce kalp rahatsızlığından sonrada mide kanamasından ameliyat geçiren Mehmet Ali Kaya(Tettem), 29-01-2008 saat 15:30 – 16:00 sularından hakkın rahmetine kavuştuğu bildirilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma Allah'dan rahmet ve kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

H. Gökmen  29-01-2008 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden İsviçre Lichtenstein'da ikamet etmekte olan Mehmet Ali Duran solunum rahatsızlığı nedeniyle İsviçre Chur hastahanesine yatırılmış olduğu bildirilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak köylümüze ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel sağlığına kavuşup sevenlerinin arasına dönmesini C. Hak’tan temenni ederiz…

Akif Uysal  28-01-2008 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Hollanda Oosterhout’ta ikamet eden Ahmet Gürbüz’ün eşi Sevim Gürbüz İstanbul Memorial hastahanesinde başarılı bir ameliyat geçirdiği ve genel durumunun iyi olduğu bildirilmiştir. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde taburcu edilmesi bekleniyor.

Dernek ve site yönetimi olarak köylümüze ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel sağlığına kavuşup sevenlerinin arasına dönmesini C. Hak’tan temenni ederiz…

Editör  23-01-2008 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Merhum Ömer KAYA'nin(Guzum Omar'in) oğlu Mehmet Ali KAYA, kalp rahatsızlığı neticesinde, Konya Özel Büyükşehir Hastananesinde başarılı geçen kalp ameliyati olmuş ve kalp kapakcıkları değiştirilmiştir. Şu an durumu gayet iyi olmakla birlikte kısa sürede taburcu olması beklenmektedir. 13 OCAK 2008.

Dernek ve site yönetimi olarak köylümüze ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an evvel sağlığına kavuşup sevenlerinin arasına dönmesini C. Hak’tan temenni ederiz…

H. Kaya  13-01-2008 
HİCRİ YILBAŞI...

10 ocak 2008 Hicri yılbaşı gecesi

Peygamber efendimiz Muhammed Aleyhisselam, miladi 571’de 20 Nisana rastlayan, Rebiul-evvel ayının on ikinci Pazartesi sabahı, Mekke’de doğdu. 622’de Mekke’den Medine’ye hicret etti. 20 Eylül Pazartesi günü, Medine’nin Kuba köyüne geldi. Bu tarih Müslümanların Şemsi yılbaşı oldu. O yılın Muharrem ayının birinci günü de, Kameri yıl başı oldu. Muharrem ayının birinci gecesi Müslümanların kameri yılbaşı gecesidir.

Bütün İslam Aleminin Hicri yılbaşını en içten dileklerimizle tebrik eder, insanlığa barışa ve hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Yapacak olduğunuz hayır dualarda bütün müslüman kardeşlerimizi unutmamanızı dileriz.

Editör  10-01-2008
 
Başa Dön