Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
HABERLER 2012
HAYIRLI OLSUN & BOL KAZANÇLAR...

İŞÇİ SAĞLIK sitesine gitmek için TIKLAYINIZ

Bilindiği üzere 30-06-2012 tarihinde 28339 sayılı iş sağlığı ve Güvenliği Kanunu yayınlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girmiştir. Bu yasal zorunluluktan doğan hizmet ihtiyacını karışılama düşüncesiyle ilk önce merkez Karamanda hizmet vermeye bailayan İŞÇİ SAĞLIK kısa zaman önce İzmir şubesini açtı. İŞÇİ SAĞLIK önümüzdeki günlerde Konya şubesini hizmete açmaya hazırlanıyor.

Kurum, işletmelerin yasal bir zorunluluk olan ihtiyaçlarını bir bütün olarak ele alarak, kaliteli hizmet sunmaktadır. İşletme, uzman kadrosu ile Kanun, tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak sürekli gözetim ve takip altında tutulur. Bu konuda yapılması gereken bütün çalışmalar İŞÇİ SAĞLIK ailesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Misyon
Yüksek seviyede hizmet kalitemizden asla ödün vermeden, müşterilerimizin beklentilerini yasal mevzuat çerçevesinde mükemmel çözümlerle karşılayarak, devamlı tercih edilen bir kurum olmaktan gurur duyarız.

Hakkımızda
İşçi sağlık 2009 Yılında hizmet vermeye başlayıp, 2010 yılında, ilgili Bakanlıktan ( T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ) yetki belgesini almıştır. ( Belge No: 0056/56 : 07/04/2010 )

İşçi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi; İş sağlığı ve güvenliği, kalite yönetim sistemleri alanında faaliyet göstermektedir. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı izniyle kurulmuştur. ( 15/ 08/ 2009 – Resmi Gazete, Sayı: 27320 )

Gerek hizmet sunduğumuz kuruluşlarda, gerekse Avrupa birliği uyum sürecinde ortaya çıkan talepler doğrultusunda, İş Sağlığı ve İş Güvenliği alanlarında daha da genişletilmiştir.

Kurulumuz işletmelerin yasal bir zorunluluk olan ihtiyaçlarını bir bütün olarak ele alarak, kaliteli hizmet sunmaktır.

• İş Güvenliği Uzmanı
• Risk Analizi ve Reçetesi
• İş Sağlığı ve İş Güvenliği Temel Eğitimi
• Gürültü Ölçümü
• Aydınlatma Ölçümü
• İç Ortam Toz Ölçümü
• Elektrik Tesisatı ve Topraklama Kontrolü
• Kaldırma Araçların Periyodik Kontrolü
• Termal Konfor Ölçümü
• Titreşim Ölçümü
• Basınçlı Kapların Kontrolü
• OHSAS 18001 Kalite Yönetim Çalışmaları
• Kişisel Koruyucu Donanım Malzemeleri
• Uyarı Levhaları

Daha geniş bilgi için internet adresi: İŞÇİ SAĞLIK

Merkez;
Organize Sanayi Bölgesi 18. Cad. No: 16
KARAMAN/TÜRKİYE
karaman@iscisaglik.com.tr
Tel. : 0 338 224 14 10
Fax : 0 338 224 14 55
Konya şubesi;
Fevzi Çakmak Mah. 10670 Sk. No:1-3
KARATAY/KONYA/TÜRKİYE
konya@iscisaglik.com.tr
Tel. : 0 332 345 00 20
Fax : 0 332 345 00 19
İzmir şubesi;
Eski Havaalanı Yolu No:32/1A Çiğli
İZMİR/TÜRKİYE
izmir@iscisaglik.com.tr
Tel. : 0 232 376 70 60
Fax : 0 232 376 70 76

Abdurrahman Özbay(yönetim kurulu üyesi) 29-12-2012

GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam’da ikamet etmekte olan Kevser Demir(İsmail Hakkı kızı Şerife'nin kızı), 28-12-2012 cuma günü aynı şehirdeki Dijkzicht ziekenhuis hastenesinde başarılı bir snizüt ameliyatı geçirmiştir. Durumu iyi olan hastamız taburcu olmuştur ve evinde istirahat etmektedir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Editör 28-12-2012 
HOŞGELDİN MEDİNE BEBEK...


Köylülerimizden Konya'da ikamet eden Hamza ve Betül Uysal çiftinin 27-12-2012 tarihinde Medine ismini verdikleri kız bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

bozkandak.com 27-12-2012 
BASINDA KÖYÜMÜZ...

KETEM Bozkandak Köylülerine Kanser Taraması Yaptı

Kanser konusunda toplumun farkındalığının arttırılması, tarama bilincinin geliştirilmesi ve henüz bulgu vermeden hastalığı erken dönemde yakalama oranını artırılması böylece kişilere erken tedavi şansı sağlanması için 

“Erken Teşhis Hayat Kurtarır” sloganıyla Karaman'da hizmet veren Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Ulusal Kanser Tarama Programı çerçevesinde Köylerde Toplum Tabanlı Taramalar yapmaya devam etmektedir.

Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden temin edilen araçlar ile Karaman merkeze bağlı Bozkandak köyünde 30-69 yaş aralığındaki kadınlar köyden alınarak KETEM’de Sorumlu Hekim Dr.Merve KÜÇÜKOĞLU ve Dr.Betül DELEN tarafından kanser ile ilgili eğitimler verilmiş, mamografi çekimi ve Smear alımı gibi işlemler yapılarak aynı gün içerisinde tekrar köylerine iletilmeleri sağlanmıştır. Köylerdeki sağlık personeli ile koordineli olarak yapılan tarama çalışmaları hazırlanan bir program çerçevesinde devam edecek. 

Bu konuda talebi olan köylerin muhtarları da Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Birimine ulaşarak programa dahil olabilecekler. 

İLETİŞİM:
HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ
KANSER BİRİMİ
SALİH DİLMEN

226 50 65

Karamandan.com 09-12-2012

SÜNNETE DAVET...

Editör 25-11-2012

HAYIRLI TESKERELER...


Köylülerimizden Feridun Aygündüz 20-11-2012 Salı günü Saat 21:00'de Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'nda Askerlik görevini yerine getirmek için yola çıkacaktır. Sevenlerinden Yakınlarından akrabalarından helallik dilemektedir.
Ayrıca Köylülerimizden
Abdullah Yılmaz: TOKAT
Zülkarne Köseoğlu: ÇANAKKALE
Zahid Yuvak: İZMİR/NARLIDERE
Enes Eren: KÜTAHYA/MERKEZ'de Askerlik vazifeleri yerine getireceklerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak asker kardeşimize hayırlı teskereler diler, vatani görevinin sonrasında sevdiklerine kavuşmasını temenni ederiz…

bozkandak.com 19-11-2012 
GURBETTE BAYRAMLAŞMA SEVİNCİ 2012...

Her yıl düzenli olarak tertip edilen Kurban bayramında bayramlaşma organizesi bu yılda yapıldı. Bayramlaşmanın altıncısı Schiedam Merkez Camii’nde Avrupa Bozkandaklılar Derneği tarafından 28 Ekim 2012, Pazar günü gerçekleştirildi.

Dernek yönetimimiz bayramlaşmaya iştirak eden köylülerimize günün mana ve ehemmiyetine uygun yemek ikramında bulundular. Ayrıca gecemizde küçük kardeşlerimize bayram hediyeside dağıtılmıştır.

Yıllardır görüşemeyen veya imkan bulamayan insanlarımız muhabbetle kucaklaşıp bayramlaşma imkanı buldular. Günün sonunda bütün köylülerimiz bayramlaşmanında verdiği huzurla mutlu bir şekilde vedalaşırken bu tür organizelerin köylülerimizi yakınlaştırdığını ve sıklıkla tekrarlamasını dernek yönetiminden rica ettiler. Memnuniyetlerini dile getiren hemşerilerimiz, dernek yönetimine hayır dualarıyle destekte bulundular.

Bayramlaşma gecesinde çekilen resimleri aşağıdaki linkten bakabilirsiniz…

RESİMLER: KURBAN BAYRAMI 2012(SLAYT)

Editör 03-11-2012

HOŞGELDİN AYŞE BEBEK...


Köylülerimizden Karaman'da ikamet eden Alirıza ve Seyde Aygündüz çiftinin 01-11-2012 tarihinde Ayşe ismini verdikleri kız bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

bozkandak.com 03-11-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Karaman’da ikamet etmekte olan Sefer Ali Sevinçkan kalp rahatsızlığı yüzünden önce Karaman Devlet hastanesine yatırıldı sonrada Konya Tıp Fakultesi hastanesine kaldırılmıştır. Yapılan muayene ve kontrollerin ardından durmunun iyi oldğu bildirilen hemşerimiz şu anda istirahat etmektedir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 29-10-2012 
TEBRİKLER HİLAL & HASAN HÜSEYİN...

Köyümüzde ikamet etmekte olan Hilal(Seyfi Gökmen kızı) ile köyümüzde ikamet etmekte olan Hasan Hüseyin(Sami Gökmen oğlu), 27-10-2012 günü nişanlanmışlardır.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir Allah’dan tamamına erdirmesini temenni ederiz...

bozkandak.com 29-10-2012 
TEBRİKLER ÖZLEM & AHMET...

Köyümüzde ikamet eden Özlem(Seyit Özler kızı) ile Konya'da ikamet eden Ahmet, 27-10-2012 tarihinde yapılan aile içi bir merasimle nişanlanmışlardır.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir Allah’dan tamamına erdirmesini temenni ederiz...

bozkandak.com 29-10-2012 
KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...

Mübarek KURBAN BAYRAMININ bütün İslam alemine hayırlara vesile olmasını başta Irakta, Filistinde, Çeçenistanda ve dünyanın dört bir yanında zalimlerin zülmü altında inleyen kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını, bütün dünya müslümanlarının bu sızıyı kalbinde duyarak bayram yapmalarını ve onlar için bol bol dua etmelerini dileyerek bütün müslümanların mübarek KURBAN BAYRAMINI tebrik eder en derin sevgi ve saygılarımızı sunarız. Allah yapmış ve yapacak olduğunuz bütün ibadetlerinizi, kurbanlarınzı kabul etsin.

  Editör  25-10-2012

TEBRİKLER HİLAL & ERAY...

NİŞANA DAVET

Hollanda Rotterdam’da ikamet eden Hilal(Mustafa ve Meryem Baytekin çiftinin kızları) ile de aynı şehirde ikamet eden Eray Çakmak(Sivaslı) aşağıda belirtilen tarihte yapılacak merasimle nişanlanacaklardır. Bütün akraba ve köylülerimiz davetlidir.

Tarih: 19-10-2012
Saat: 18:00 - 23:30 ARASI
Yer: Feestzaal Doelarie
Adres: Overschieseweg 25
3044 EH ROTTERDAM

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir Allah’dan tamamına erdirmesini temenni ederiz...

Meryem Baytekin 10-10-2012 
TEBRİKLER ÖZLEM VE GAFFAR...

Köylülerimizden Karaman'da ikamet eden Nazire ve Ali Şen oğlu Gaffar Şen ile Özlem Toker, 07-10-2012 tarihinde Karaman Alpler düğün salonunda yapılan merasimle dünya evine girmişlerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.

bozkandak.com 07-10-2012

VEFAT

Köylülerimizden Danimarka'da ikamet etmekte olan Saffet Özler, 20-09-2012 tarihinde Konyada tedavi görmekte olduğu hastanede Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com  20-09-2012 
TEBRİKLER YASEMİN VE ABDURRAHMAN...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet eden Selami ve Şerife Demir(Efelimin İsmail Hakkı nın kızı), 22 eylül 2012 tarihinde yapılacak olan kızları Yasemin'in düğününe siz köylülerimizi davet etmektedir.

Sayın köylümüz davetiye dağıtımında titiz davranıp kimseyi unutmamaya çaba gösterdiklerini, bu çabaya rağmen yinede davet etmeyi unuttuğu veya ulaşamadığı köylülerimizi bu vesile ile davet etmektedir.YASEMİN & ABDURRAHMAN


Allah'ın emridir evlilik bize,
Nasip etsin mevlam hepimize,
Rabbim bir yuva kurdu bize,
Dostlar darısı hepimize,
Herkez bilsin herkez duysun,
Sevenler hep mutlu olsun,
Düğün mutlu bir yol olsun,
Gelen dostlar sağolsun…

KINA  DÜĞÜN

TARİH

 

TARİH

22-09-2012

SAAT

 

SAAT

17:00 ile 01:00 arası

YER

 

YER

Event Plaza(Zaal Grand Slam)

ADRES

 

ADRES

Lange Kleiweg 86
      2288 GR Rijswijk

TEL.:

 

TEL.:

 

Editör 16-09-2012

TEBRİKLER AYŞE VE MUSTAFA...

Köylülerimizden Nazmi - Meliha Şeker kızı Ayşe Şeker ile Konya da ikamet eden Mustafa İçöz ile 15/16-09-2012 tarihlerinde köyümüz ilköğretim okulu salonunda yapılacak törenle dünya evine gireceklerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.

bozkandak.com 15-09-2012

HOŞGELDİN EFE EKREM BEBEK...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet eden Ahmet ve Sümeyra Özler çiftinin 02-09-2012 tarihinde Efe Ekrem ismini verdikleri erkek bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Ahmet Özler 07-09-2012 
VEFAT

Köylülerimizden Karamanda ikamet etmekte olan Arife Şen(Alaaddin Şen'in eşi 'eski muhtar'), 04-09-2012 salı günü akşam saatlerinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 05-09-2012 çarşamba günü öğle namazına mütakiben köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com  05-09-2012 
VEFAT

Köylülerimizden İzmir'de ikamet etmekte olan Fadime Efe(Mahmut Efe'nin eşi), 30-08-2012 tarihinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Ahmet Gürbüz 31-08-2012 
TEBRİKLER SELMA VE KAMİL...

Köylülerimizden İstanbul'da ikamet eden Kamil(Rahmetli H.Hüseyin Sevinçkan'ın oğlu) ve İstanbul'da ikamet eden Selma(Yusuf Tümen'in kızı), 30 Ağustos 2012 perşembe günü Saat 19:00'da Millenium Düğün salonunda (İstanbul) Kına Merasimi 1 Eylül 2012 cumartesi günü Güzel Masal Düğün Tesisleri - Salon Gold'da Saat 19:00'da yapılacak düğünle dünya evine gireceklerdir. Tüm hemşerilerimiz davetlidir.
Kına Adres: M. Akif Mah. Veysel Cad. Ayyıldız Sk. No:14 İkitelli/İstanbul Tel: 0 212 698 50 56.
Düğün Adres: Yıldırım Bayezit Cad. Merkez Mah. Neval Sk. No:9 Bahçelievler-Yenibosna/ İstanbul Tel: 0 212 551 23 53 Kamil Sevinçkan: 0 542 659 95 51.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.

bozkandak.com 22-08-2012

VEFAT

Köylülerimizden Şerife Erdoğan(Hüseyin Erdoğan'ın eşi "Semerci"), 20-08-2012 pazartesi günü sabah saatlerinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi aynı gün ikindi namazına mütakiben köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com  20-08-2012 
VEFAT

Köyümüzde ikamet etmekte olan Alime Gürbüz(Muzaffer Gürbüz'ün eşi, aynı zamanda Avrupa Bozkandaklılar başkanı Ahmet Gürbüz'ün annesi), 14-08-2012 salı günü Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi aynı gün köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Abdullah Uysal 14-08-2012 
HOŞGELDİN SELMİN EDA BEBEK...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet eden Ahmet ve Hasibe Gülmüş çiftinin 31-07-2012 tarihinde Selmin Eda ismini verdikleri kız bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

İlyas Baytekin 14-08-2012 
HOŞGELDİNİZ İREM ve MERT BEBEKLER...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet eden İlyas ve Derya Baytekin çiftinin 03-08-2012 tarihinde İrem ve Mert isimlerini verdikleri ikiz bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmelerini temenni ederiz…

Meryem Baytekin 03-08-2012 
GRUP KARDELEN KONSERİNE DAVETLİSİNİZ...

Köylülerimizden Hollanda'da ikamet eden Abdullah Sevinçkan (Grup KARDELEN) 31 Temmuz 2012 salı günü iftardan sonra Karaman Aktekke Meydanında tüm hemşehrilerimize konser verecektir.

Bilindiği üzere her yıl Ramazan ayı boyunca Aktekke Meydanında çeşitli sanatçılar bir çok etkinlikler yapmaktadır. Siz değerli dostlarımızı da böyle bir gecede sanatçımızın yanında görmekten ve ona canı gönülden desteklerini bekliyoruz. Konser ücretsiz olup, tüm hemşerilerimiz davetlidir.

Dernek ve site yönetimi olarak sanatçımızı böyle bir gecede sahne aldığı için tebrik eder, başarılarının devamını temenni ederiz.

bozkandak.com 26-07-2012 
VEFAT

Köylülerimizden Hollanda'da ikamet etmekte olan Süleyman Sevinçkan'ın(Sefer Ali Sevinçkan'ın oğlu) kayınbabası Hollanda da ikamet eden Kızılyakalı Ali Topçu 24-07-2012 salı günü gece saatlerinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 25-07-2012 çarşamba günü Karaman'da defnedilecektir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com  26-07-2012 
VEFAT

Köylülerimizden Konya'da ikamet etmekte olan H.Hüseyin Aygündüz(Araboğlu), 21-07-2012 cumartesi günü Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 22-07-2012 pazar günü Konya'da defnedilecektir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com  21-07-2012 
TEBRİKLER ŞERİFE VE RAHİM...


Köylülerimizden Hollanda'da ikamet eden Ziya Şeker oğlu Rahim ve Hasan Sezer kızı Şerife, 14-15 Temmuz 2012 tarihinde köyümüz ilköğretim okulu konferans salonunda yapılacak düğünle dünya evine gireceklerdir. Tüm hemşerilerimiz davetlidir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.
 

bozkandak.com 10-07-2012

TEBRİKLER ÖZLEM VE ABDULLAH...


Köylülerimizden Karaman’da ikamet eden Abdullah(Halit Kılışlı’nın oğlu) ve Özlem(Keramettin ve Rahime Özel kızı), 1 temmuz 2012 tarihinde Konya’da yapılan düğün merasimiyle dünya evine girmişlerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.
 

Abdullah Kılışlı 10-07-2012

TEBRİKLER SITKI SEVER...

Köylülerimizden Karaman Merkez Şeyh Edebali Cami Müezzin Kayyımı Sıtkı Sever Karaman İl Müftüsü, Karaman Orman İşletmesi ve Tema Vakfı Karaman İl Temsilciliği ile birlikte Din görevliler arasında "Ağaç Sevgisi ve Çevre" konulu hutbe yarışmasında birinci olmuştur. Yarışmada İl Müftüsü Nuri Değirmenci, Müftülük olarak halkın çevre konusunda bilinçlenmesi için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini belirterek, "Bu çerçevede yapılan hutbe yarışması imamlarımızın emekleriyle güzel bir çalışma olmuştur. Yarışmaya destek veren Karaman Orman İşletmesine ve Tema Vakfı Karaman il Temsilciliğine teşekkür ediyorum dedi. Birinci olan hemşerimiz Sıtkı Sever’e Karaman Orman İşletme Müdürü İsmail Çelik ve Tema Vakfı Karaman İl Temsilcisi Dr. Levent Küçükalpelli tarafından Dizüstü Bilgisayar hediye edilmiştir.

karamandan.com 03-07-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Karamanda imamlık yapan Mehmet Ali Tunç'un geçtiğimiz hafta düzenlenen kurumlar arası halı saha futbol turnuvasında kolu kırılmış saha görevlileri tarafından anında müdahale edilen hemserimizin kolunun durumu iyi olup evinde istirahat etmektedir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 03-07-2012 
TEBRİKLER ŞEYMA & SÜLEYMAN...


Köylülerimizden Hollanda'da ikamet eden Şeyma(Mehmet Eroğlu'nun kızı) ve Süleyman(Aladdin Şen'in oğlu), 7-8 temmuz 2012 tarihinde Aspendos Düğün Salonunda yapılacak düğünle dünya evine gireceklerdir. Tüm hemşerilerimiz davetlidir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.
 

bozkandak.com 30-06-2012

GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Konya da ikamet etmekte olan Ebubekir Sevinçkan(Ferhat Sevinçkan'ın oğlu) 26-06-2012 tarihinde Konya Meram Tıp Fakültesinde damar genişlemesinden dolayı kasığından ameliyat olmuştur. Başarılı geçen ameliyatta hemşerimizin sağlık durumunun iyi olduğu bildirilmiştir. Şu anda Konyada evinde istirahat etmektedir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 28-06-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Karamanda ikamet eden Ali Beki Boray 16-06-2012 tarihinde yaşadığı hemoroid rahatsızlığından dolayı Karaman Devlet Hastanesinde ameliyat olmuştur. Şu anda evinde dinlenmekte olan hastamızın sağlık durumu iyidir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 23-06-2012 
OKULUMUZU GERİ İSTİYORUZ...


Köyümüz İlköğretim Okulu'nun ortaokul kısmının önümüzdeki sezon eğitime kapanacağını öğrenen köylülerimiz, Karaman Valiliği'ne akın etti.

Merkez'e bağlı Damlapınar (Manyan), Kızılyaka ve Şeyhler (Şıhlar) köylerinde çocuklar taşımalı olarak Köyümüzde köylümüzün kendi imkânları ile yaptırdıkları ilköğretim okulunda orta kısım da dâhil eğitim görüyorlardı.

bozkandak.com 23-06-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Hollanda emeklisi Mevlüt Gülmüş rahatsızlığı sebebiyle tedavi amacıyla geçtiğimiz hafta Hollanda’ya geri dönmüştür. Şu anda evinde istirahat eden köylümüzün haftaya mauyene ve tetkikleri yapılacak olup rahatsızlığının sebebi belirlenecektir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

İlhami Gülmüş 22-06-2012 
HOŞGELDİN ÖMER BEBEK...


Köylülerimizden Konya'da ikamet eden Nazif ve Ayşe Şeker çiftinin 22-06-2012 tarihinde Ömer ismini verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Hüseyin Gökmen 22-06-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Karamanda ikamet eden İsmail Boray'ın kızı Elif Naz, 20-06-2012 tarihinde yaşadığı rahatsızlıktan dolayı Karaman Devlet Hastanesine Kaldırılmıştır.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 21-06-2012 
KÖYLER ARASI FUTBOL TURNAVASINDA 3. OLDUK...


Hollanda’da faaliyet gösteren Mozaik Spor Kulübü geleneksel olarak düzenlediği Futbol turnuvasını bu yıl köyümüz 3. olarak tamamladı.

Mozaik Spor Kulübü Başkanı Zekeriya Arslan, “Buradaki gençlerden ileride Hollanda liglerinde seyredersek hiç de şaşırmayalım çok yetenekli gençlerimiz var. Hakemlerin çok güzel maçlar yönettiğini, futbolcularında itiraz etmeden centilmence maçlar oynadığına şahit olduk. 23 Haziran cumartesi günü aksam saat 19:00’da Karaman karması ile Kayseri karması maç yapacaklardır şimdiden herkes davetlidir” dedi.

Mozaik Kulübü Başkanı Arslan, hakemlere birer hediye verdi.
 

Editör 19-06-2012

GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Zülfiye Uyar(Vehbi Uyar'ın eşi), 13-06-2012 tarihinde Konya Büyükşehir Belediye hastahanesinde ameliyat olmuştur. Yapılan kontrollerden sonra hastamızın sağlık durumu iyi olduğu haber verilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 16-06-2012 
HOŞGELDİN VEHBİ SADİ BEBEK...


Köylülerimizden Konya'da ikamet eden Rahim ve Rahime Uyar çiftinin 09-06-2012 tarihinde Vehbi Sadi ismini verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

bozkandak.com 16-06-2012 
GEÇMİŞ OLSUN BÜRO TIME...

Köylülerimizden H.Ali Tosunoğlu'na ait Konya'nın merkez Karatay ilçesindeki 2. Organize Sanayi'de üretim yapan Bürotime fabrikasında yangın çıktı. Yangında 20'ye yakın işçi zehirlendi.

Bazı işçiler nefes almakta güçlük çekti. Yangın, fabrikanın sünger deposu olarak kullanılan bölümünde öğle saatlerinde başladı.

Dumandan etkilenen işçiler, çeşitli hastanelere kaldırıldı. Görgü tanıkları, olayın öğle arasında meydana geldiğini, mesai saatlerinde olması halinde can kaybı yaşanabileceğini söyledi.

BÜROTIME'DAN AÇIKLAMA : Yangınla ilgili Bürotime'dan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Konya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve Tosunoğulları Mobilya San. Ve Tic. A.Ş.’ye ait olan Bürotime fabrikasının depo kısmının sünger bölümünde 06 Haziran 2012 tarihinde henüz belirlenemeyen bir sebeple saat 12.40 civarında çıkan yangın, itfaiyenin kısa zamanda yaptığı müdahale sonucunda kontrol altına alınmış 14.30 civarında tamamen söndürülmüştür. Can kaybının yaşanmadığı olayda dumandan etkilenen bazı çalışanlarımız ambulanslarla hastaneye sevk edilmiştir. Yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırmalar başlatılmıştır."

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

bozkandak.com 16-06-2012 
TEBRİKLER HİLAL & ERAY...

Hollanda Rotterdam’da ikamet eden Hilal(Mustafa ve Meryem Baytekin çiftinin kızları) ile de aynı şehirde ikamet eden Eray Çakmak(Sivaslı) 21-04-2012 tarihinde aile arasında yapılan merasimle sözlenmişlerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir Allah’dan tamamına erdirmesini temenni ederiz...

Meryem Baytekin 14-06-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden İzmirde ikamet eden Faruk Duran(Deli imamın oğlu) üç gün önce geçirdiği iş kazası nedeniyle ağır yaralı hastaneye kaldırılmıştır. Kaldırıldığı hastande yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen köylümüzün durumunu kritik olmasına rağmen kendine gelmeye başladığı bildirilmektedir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Meryem Baytekin 14-06-2012 
TEBRİKLER EMİNE & RAMAZAN ...


Köyülerimizden Emine (Ailesi Saliha-Kerim Duran) ile Ramazan Pekak, 24-06-2012 Pazar Saat 20:00'de BEYŞEHİR Öğretmen Evinde yapılacak düğünle evleneceklerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.
 

bozkandak.com 13-06-2012

GEÇMİŞ OLSUN...


Köyümüzde ikamet eden Mümine Şen, 13-06-2012 tarihinde saat 13:30 sıralarında Konya Medline Hastanesinde Anjiyo oldu. Yapılan Anjiyo ve kontrollerden sonra evinde istiharat etmesi istenilen hastamızın sağlık durumu iyidir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 13-06-2012 
TEBRİKLER BURCU VE MUSTAFA...


Köyümüzde ikamet etmekte olan Mustafa (Mehmet Demirci-'marangoz' oğlu) ile Burcu Okudan, 10-06-2012 tarihinde köyümüzde yapılacak düğünle evleneceklerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.
 

bozkandak.com 09-06-2012

GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden karamanda ikamet eden Şerife Boray, 01-06-2012 tarihinde Konya Tıp Fakultesinde dizinden bir ameliyat geçirmiştir. Yapılan muayene ve kontrollerden sonra evinde istiharat etmesi istenilen hastamızın sağlık durumu iyidir..

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 06-06-2012 
TEBRİKLER ÖZLEM VE ZULKARNE...


Köyümüzde ikamet etmekte olan (Hasan Hüseyin Baran kızı)Özlem ile Zulkarne(Mustafa Köseoğlu'nun oğlu) 03-06-2012 tarihinde köyümüzde yapılan düğün merasimiyle dünya evine girmişlerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.
 

bozkandak.com 04-06-2012

GEÇMİŞ OLSUN...


Köyümüzde ikamet eden Mümine Şen 20-05-2012 tarihinde saat 00:30 sıralarında rahatsızlanıp Karaman Devlet Hastenesine kaldırıldı. Yapılan muayene ve kontrollerden sonra evinde istiharat etmesi istenilen hastamızın sağlık durumu iyidir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 21-05-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Karamanda ikamet eden köylülerimizden Halit Kılışlı 05-05-2012 tarihinde saat 00:30 sıralarında kalp krizi geçirdi ve Konya Numune hastenesine kaldırıldı. Konya’da anjio olan köylümüzün şuanki durumu iyi olup evde istiharat etmektedir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Abdullah Kılışlı 10-05-2012 
VEFAT

Köyümüzde ikamet etmekte olan Şerife Ağır(rahmetli Mevlüt Ağır'ın eş) 25-04-2012 çarşamba günü Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi ertesi gün köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com  25-04-2012 
VEFAT

Köylülerimizden Karaman'da ikamet etmekte olan Ramazan Esgin(Yörük Ramazan) 14-04-2012 cumartesi günü Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi aynı gün öğle namazına müteakip köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com  14-04-2012 
HOŞGELDİN MUSTAFA SEMİ BEBEK...


Köylülerimizden Hollanda Veghel’de ikamet eden Pelin(Ahmet ve Sevim Gürbüz kızı) ve Engin Genç çiftinin 12-04-2012 tarihinde Mustafa Semi ismini verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Ahmet Gürbüz 13-04-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Hüsnü Kaya 2-04-2012 pazartesi günü kalp krizi geçirmiş ve Karaman Devlet hastanesine kaldırılmıştır. Daha sonra Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesine sevkedilen hastamıza, 2 defa anjiyo yapılmıştır. 5 nisan perşembe günü hastaneden taburcu edilen köylümüz şu an durumu iyi olup evinde istirahat etmektedir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Yahya Değirmenci  05-04-2012 
HOŞGELDİN İBRAHİM BEBEK...


Köylülerimizden Karaman'da ikamet eden Şuayip ve Emine Eroğlu çiftinin 30-03-2012 tarihinde İbrahim ismini verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

bozkandak.com 31-03-2012 
TEBRİKLER ÜMMÜHAN & CAHİT

Hollanda Rotterdam'da ikamet etmekte olan köylülerimizden Cahit(Celalattin ve Şefika Özler oğlu) ile Ümmühan(Muttalib ve Şerife Öktem kızı), 11-03-2012 tarihinde aile arasında yapılan merasimle nişanlanmışlardır.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir Allah’dan tamamına erdirmesini temenni ederiz...

Editör 18-03-2012 
VEFAT

Karaman'da ikamet eden köylülerimizden Hilmi Boray, 20-02-2012 Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi aynı gün Karaman'da defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Editör  20-02-2012 
HOŞGELDİN NACİYE BEBEK...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam’da ikamet eden Ahmet ve Fatmanur Tekin çiftinin 15-02-2012 tarihinde Naciye ismini verdikleri bir kız çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Ahmet Tekin  16-02-2012 
TEBRİKLER MUSTAFA & BURCU

Köyümüzde ikamet etmekte olan Mustafa(Mehmet Demirci-"marangoz" oğlu) ile Burcu Okutan, 02-02-2012 tarihinde nişanlanmışlardır.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir Allah’dan tamamına erdirmesini temenni ederiz inşallah...

Mustafa Demirci 14-02-2012 
3. ARABAŞI GECESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK...

Avrupa Bozkandaklılar Derneği tarafından organize edilen geleneksel “ARABAŞI GECESİ”, 4 şubat 2012 cumartesi saat 18:00 – 23:00 arasında Schiedam Merkez camii'nde Hollanda'nın değişik şehirlerinden katılımla gerçekleştirildi.

Arabaşı gecesimiz dernek başkanı Ahmet Gürbüz’ün konuşmasıyla başladı. Akşamda proğram yönetimiyle ve ezgileriyle hoş saatler yaşatan köylümüz Abdullah Sevinçkan ayrı bir renk kattı. Kendisine ve Kardelen müzik grubuna dernek yönetimi adına teşekkürlerimizi sunarız. KONTV tarafından arabaşı gecemizi ölümsüzleştirmek düşüncesiyle çekimler yapıldı. Her hafta perşembe/pazar KONTV’de yayınlanan yapım ve sunuculuğunu köylümüz Abdullah Sevinçkan tarafından yapılan “AVRUPADAKİ BİZİMKİLER” proğramında önümüzdeki haftalarda yayınlanacaktır. Tarih ve günü kesinleştiğinde sizleri buradan haberdar edeceğiz.

Ayrıca arabaşı gecemize Hollanda’yı ziyaret etmekte olan Devlet bakanı  ve Başbakan yardımcısı sayın  Bekir Bozdağ yoğun proğramına rağmen davetimizi kabul edip gecemizi ziyaret ettiler ve bizleri onurlandırdılar. Köylülerimize kısa bir konuşma yapan sayın bakan memnuniyetini ifade etti ve kendisinin Yozgatlı olması hasabiyle arabaşıya yabancı olmadığı kış günlerinin vazgeçilmezlerinden olduğunu ifade etti. Sayın Bekir Bozdağ’ın ziyareti köylülerimiz tarafından memnumiyetle karşılandı ve onurlandıklarını belirttiler. Konuşmanın ardından bakanımıza dernek yönetimi tarafından şükranlarımız iletildi, bir buket hediye edildi ve toplu resim çekinildi. Sayın bakanımıza bu kısa ziyaretlerinden dolayı memnuniyetimizi bildirir teşekkürlerimizi sunarız.

Gecemize Hollanda Karamanlılar Vakfı (HOKAV) başkanı Uğur Şen, Pegasus Hollanda müdürü Kamil Saygı, Komfortours sahibi Osman Çelik, Meram restoranlar zinciri sahibi Erdoğan Yüce, Özel Selçuklu hastanesi Hollanda temsilcisi Gülseren Kuş, Larende.com Hollanda temsilcisi Nusret Öksüz, Türkiye gazetesi temsilcisi M.A. Topal, Hürriyet gazetesi Hollanda temsilcisi ve diğer vakıf dernek temsilcileri katıldılar. HOKAV başkanı Uğur Şen kısa bir konuşma yaptı konuşmasında birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu ve bu tür organizelerin çok faydalı olduğunu, sıklıkla tekrar edilmesi temennisinde bulundu.

Gecede kadın kolları tarafından hazırlanan Arabaşı çorbası davetimize iştirak eden köylülerimize ve konuklarımıza ikramda bulundular. Büyük çaba gösteren dernek kadın kollarında görev alan hanımlara katkılarından ötürü özellikle göstermiş olduklar büyük çaba ve özveriden dolayı Sevim Gürbüz, Nadide Gülmüş ve Gönül Boray’a site yönetimi ve Avrupa Bozkandaklılar Derneği adına teşekkür ederiz…

Gecenin sonunda ziyaretçilerimizden vakıf, dernek yöneticileri, Hollanda temsilcileri ve basın mensuplarının yanısıra köylülerimizden işadamlarına, kadın kollarına nacizane buket çicekler hediye edildi.

Katılan köylülerimiz gecenin hoş ve neşeli gecmesinin verdiği huzurla, mutlu bir şekilde vedalaşırken bu tür organizelerin köylülerimizi yakınlaştırdığını ve sıklıkla tekrarlamasını dernek yönetiminden rica ettiler. Başbakan yardımcısı ve devlet bakanı sayın Bekir Bozdağ’ın gecemizi ziyaretlerinden onurlandıklarını, memnuniyetlerini dile getiren hemşerilerimiz, dernek yönetimine hayır dualarıyle destekte bulundular.

Arabaşı gecesine öncesinden ve sonrasına kadar çekilen resimleri aşağıdaki linkten bakabilirsiniz…

RESİMLER: ARABAŞI GECESİ 04-02-2012(SLAYT)

Karaman internet basınında gecemizle ilgili haberler;
Karamanın Sesi
Karamandan.com
Yeni Karaman
Hollanda Karamanlılar Vakfı
KGRT
Karaman İnternet
Karaman Uyanış
Larende.com
e-karaman

AVRUPA BOZKANDAKLILAR DERNEĞİ GELENEKSEL "ARABAŞI GECESİ"NE İLGİ GÖSTEREN KARAMAN İNTERNET HABER SİTELERİNE TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ...

Editör 06-02-2012

TEBRİKLER TUĞBA VE ERDİNÇ...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam’da ikamet eden Tuğba(Yahya ve Hatice Baytekin kızı) ve Erdinç Oytan, 30 aralık 2011 cuma günü yapılan düğün merasimi ile dünya evine girmişlerdir...

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize ömür boyu mutluluklar dileriz.
 

Meryem Baytekin 06-02-2012

VEFAT

Köylülerimizden Ayşe Kılıçlı(rahmetli Çetmili Abdullah'ın eşi) 04-02-2012 cumartesi günü saat 11:00 sularında köyümüzde Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi aynı gün ikindi namazına müteakip köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com  04-02-2012 
MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN ...

Editör 03-02-2012

HOŞGELDİN MERYEM BEBEK...


Köylülerimizden Konya’da ikamet eden Hüseyin ve Merve çiftinin 26-12-2011 tarihinde Meryem ismini verdikleri bir kız çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Hüseyin Gökmen  28-01-2012 
HOŞGELDİN DORUK BERKE BEBEK...


Köylülerimizden Karaman’da ikamet eden Ali Hamza ve Tuğba Boray çiftinin 05-12-2011 tarihinde Doruk Berke ismini verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

bozkandak.com  11-01-2012 
VEFAT

Köylülerimizden Ömer Aygündüz(Ömer Çavuş), 04-01-2012 çarşamba günü saat 23:00'da Karaman'da Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 05-01-2012 perşembe günü öğle namazına müteakip köyümüzde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com  05-01-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köyümüzde ikamet etmekte olan Sema Gürbüz(Muhittin Gürbüz'un eşi), nükseden eski rahatsızlığından dolayı Karaman Devlet hastanesinde 05-01-2012 ameliyat edilecektir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com  04-01-2012 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Karamanda ikamet etmekte olan Celalettin Gökmen, 04-01-2012 perşembe günü böbreklerindeki rahatsızlığından dolayı Karaman Devlet Hastanesinde ameliyat olacaktır..

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com  04-01-2012 
Başa Dön