Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
HABERLER 2013
GEÇMİŞ OLSUN...

Köylülerimizden Karaman’da ikamet etmekte olan Durmuş Ali Şen(Aladdin Şen'in babası - bozkandak.com editörlerinin dedesi) 24-12-2013 tarihinde öğle namazı için gittiği Aktekke camii avlusunda düşmüş ve kalça kemiği kırılmış. Acilen Karaman devlet hastanesine nakledilen hastamız yarın ameliyata alınacak ve tahmini 10 gün müşahedede tutulacaktır.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 24-12-2013 
VEFAT

Köylülerimizden Ümmügülsüm Uysal(Hafız Mustafa'nın eşi), 16-12-2013 tarihinde Karaman'da Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

bozkandak.com 16-12-2013 
HOŞGELDİNİZ KÜBRA ve BERRA BEBEKLER...


Köylülerimizden Konya'da ikamet eden İsmigül ve Ahmet Uysal çiftinin 12-10-2013 tarihinde Kübra ve Berra adını verdikleri ikiz kız bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmelerini temenni ederiz…

bozkandak.com 14-12-2013 
DERNEK YÖNETİMİNDEN HASTA ZİYARETİ...

Hollanda Rotterdam’da ikamet etmekte olan Halil Çelik(Duran abi) aynı zamanda Avrupa Bozkandaklılar Derneği onursal başkanı Rotterdamdaki IKAZIA hastanesinde bir süredir tedavi görmektedir. Avrupa Bozkandaklılar Derneği yöneticilerinden İlhami Gülmüş, Adem Boray ve Mustafa Uysal köylümüzü 4 aralık 2013 çarşamba akşamı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etmişlerdir. Yapılan tetkiklerin sonuçları bu hafta sonuna belli olduktan sonra taburcu olabileceği belirtilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir, köylülerimizden dualarını bekliyoruz. Allah yardımcısı olsun.

Editör 04-12-2013 
HOŞGELDİN UTKU BEBEK...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet eden Şeyma ve Kerim Tekin çiftinin 06-11-2013 tarihinde Utku adını verdikleri bir erkek bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Editör 04-12-2013 
HİCRİ YILBAŞI...

Editör 04-11-2013

TEBRİKLER HİLAL & ERAY...


Hollanda Rotterdam’da ikamet eden köylülerimizden Hilal(Mustafa ve Meryem Baytekin çiftinin kızları) ile de aynı şehirde ikamet eden Eray Çakmak(Sivaslı) 02-11-2013 tarihinde Hollanda Rijswijk şehrinde yapılan düğün merasimiyle dünya evine girmişlerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.

Editör 02-11-2013

GURBETTE BAYRAMLAŞMA SEVİNCİ 2013...

Avrupa Bozkandaklılar Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak tertip edilen Kurban bayramı bayramlaşma organizesinin yedincisi 20 Ekim 2013, Pazar günü yapıldı. Bayramlaşma yemeği Semt evi “Wijkgebouw Pier 80” de samimi bir atmosferde gerçekleştirildi.

Hollanda Rotterdam’da gerçekleşen bayramlaşma programına Hollanda Karamanlılar Vakfı (HOKAV) yöneticileri, Hollanda BizBize Karaman Vakfı yöneticileri, köy derneklerinin temsilcileri, hemşerilerimiz ile bazı basın mensupları katıldı.

Karamanlı sanatçı hemşerimiz Mahmut Işık, Hacivat-Karagöz ve türkülerle renklenen bayramlaşma programında kısa bir konuşma yapan dernek başkanımız Ahmet Gürbüz, “Dernek olarak bayramlaşma programlarına büyük önem veriyoruz ve köylülerimizden geniş katılım bekliyoruz”. şeklinde konuştu.

Dernek yönetimimiz bayramlaşmaya iştirak eden köylülerimize günün mana ve ehemmiyetine uygun yemek ikramında bulundular.

Yıllardır görüşemeyen veya imkan bulamayan insanlarımız muhabbetle kucaklaşıp bayramlaşma imkanı buldular. Günün sonunda bütün köylülerimiz bayramlaşmanında verdiği huzurla mutlu bir şekilde vedalaşırken bu tür organizelerin köylülerimizi yakınlaştırdığını ve sıklıkla tekrarlaması taleblerinin dernek yönetimiyle paylaştılar. Memnuniyetlerini dile getiren hemşerilerimiz, dernek yönetimine hayır dualarıyle destekte bulundular.

Bayramlaşma gecesinde çekilen resimleri aşağıdaki linkten bakabilirsiniz…

RESİMLER: KURBAN BAYRAMI 2013(SLAYT)

Editör 22-10-2013

BAYRAMLAŞMAYA DAVET...

Editör 17-10-2013

VEFAT

Köylülerimizden Abdullah Uyar(Emmoğlu), 16-10-2013 Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Yahya Değirmenci 16-10-2013 
KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...

Mübarek KURBAN BAYRAMININ bütün İslam alemine hayırlara vesile olmasını başta Irak'ta, Filistin'de, Suriye'de, Mısır'da ve dünyanın dört bir yanında zalimlerin zülmü altında inleyen kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını, bütün dünya müslümanlarının bu sızıyı kalbinde duyarak bayram yapmalarını ve onlar için bol bol dua etmelerini dileyerek bütün müslümanların mübarek KURBAN BAYRAMINI tebrik eder en derin sevgi ve saygılarımızı sunarız. Allah yapmış ve yapacak olduğunuz bütün ibadetlerinizi, kurbanlarınzı kabul etsin.

  Editör  15-10-2013

KÖYÜMÜZDE SÜT MAKİNASI DAĞITILDI...

Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Süt Sağım Makineleri Dağıtım Töreni Bozkandak'ta yapıldı.

02 Ekim 2013 Salı günü saat 16.00'da Bozkandak Köyünde gerçekleştirilen törene; Vali Murat Koca, Garnizon Komutanı J. Kd. Albay Mustafa Akış, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Vali Yardımcısı Rıza Gençoğlu, protokol üyeleri ve çiftçiler katıldı.

İlimizde hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamak için %50’si İl Özel İdaresi destekli olarak, İl Özel İdaresi ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ortak hazırlanan proje kapsamında; Merkez ve ilçelerde üreticilere dağıtılacak toplam 162 adet Süt Sağım Makinesinin 41 adedi Vali Murat Koca ve protokol üyeleri tarafından Bozkandak, Kızılyaka, Muratdede ve Başkışlalı çiftçilere dağıtıldı.

Süt Sağım Makineleri dağıtım töreni açılış konuşmasının ardından Vali Murat Koca yaptığı konuşmasında; "Üreticilerimizin bir bütün olarak ekonomik imkânlara sahip olması, gelir seviyesinin yükselmesi devletimizin temel politikası ve bizimde arzumuzdur. Süt sağım makineleri dağıtım projesinin, üreticilerimizin hem gelirinin yükselmesi hem de hayat şartlarını kolaylaştırması adına önemli olduğunu düşünüyorum. Üreticilerimiz az emek sarf ederek daha sağlıklı şartlarda ürün elde edecekler ve ürünlerini daha pahalıya satacaklardır. Süt sağım makinelerinin üreticilerimize hayırlı olmasını diliyor, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Vali Murat Koca’nın konuşmasının ardından protokol üyeleri tarafından çiftçilere çift başlı yedek güğümlü süt sağım makinelerinin dağıtımı yapıldı.

Kaynak: Yeni Karaman

Yenikaraman.com 06-10-2013

TEBRİKLER SÜMEYRA VE KAZIM...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet eden Ahmet ve Hasibe Gülmüş, çiftinin 05 ekim 2013 tarihinde yapılacak olan kızları Sümeyra'ın düğününe siz köylülerimizi davet etmektedir.

Sayın köylümüz davetiye dağıtımında titiz davranıp kimseyi unutmamaya çaba gösterdiklerini, bu çabaya rağmen yinede davet etmeyi unuttuğu veya ulaşamadığı köylülerimizi bu vesile ile davet etmektedir.SÜMEYRA VE KAZIM


KINA  DÜĞÜN

TARİH

 

TARİH

05-10-2013, cumartesi

SAAT

 

SAAT

18:00 ile 24:00 arası

YER

 

YER

Schalmei

ADRES

 

ADRES

Krabbendijkestraat 520
      3084 LP Rotterdam

TEL.:

 

TEL.:

0628-120094

Editör 25-09-2013

VEFAT

Köylülerimizden Hatice Uyar(Emmoğlu'nun eşi), 13-09-2013 Konya'da Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Yahya Değirmenci 13-09-2013 
HOŞGELDİN ZÜMRA SARA BEBEK...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet eden Rukiye ve İsmail Gülmüş çiftinin 10-09-2013 tarihinde Zümra Sara adını verdikleri bir kız bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

İlhami Gülmüş 10-09-2013 
MERHUME ARİFE ŞEN İÇİN YEMEĞE DAVET...


Köylülerimizden Alaaddin Şen merhume eşi Arife Şen için 24-08-2013 cumartesi günü köyümüzde yemek verecektir.

Alaaddin Şen cumartesi günü saat 12:30 da başlayacak olan yemeğe bütün akraba, dost ve hemşerilerini davet etmektedir.

bozkandak.com 20-08-2013 
TEBRİKLER SIDIKA VE ÖMER...


Hemşerilerimizden köyümüzde ikamet eden Ayşe ve H. İbrahim Yuvak kızı Sıdıka ile Karamanda ikamet eden Emin Dudu ve Feridun Aygündüz oğlu Ömer 24-25 Ağustos 2013 tarihinde köyümüz ilköğretim okulu salonunda yapılacak düğünle dünya evine gireceklerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.

bozkandak.com 20-08-2013

TEBRİKLER EMİNE VE ERCAN...


Köylülerimizden Konyada ikamet etmekte olan Muharrem ve Ayşe Aygündüz kızı Emine ile Nurcan ve Ahmet Şahin oğlu Ercan 18-08-2013 tarihinde Ankara Düğün Salonu (Konya)'da yapılan bir merasimle evlenmişlerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.

bozkandak.com 20-08-2013

HOŞGELDİN MUHAMMED AKİF BEBEK...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet eden Durdane ve Mustafa Gülmüş çiftinin 08-08-2013 tarihinde Muhammed Akif adını verdikleri bir erkek bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Mustafa Gülmüş 16-08-2013 
TEBRİKLER HATİCE VE MUSTAFA...


Köyümüzde ikamet etmekte olan Mevlüt ve Ayşe Özler kızı Hatice ile Vehbi ve Zülfiye Uyar oğlu Mustafa 11-08-2013 tarihinde köyümüzde yapılan bir merasimle evlenmişlerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.

bozkandak.com 12-08-2013

TEBRİKLER SARİYE VE ÖMER...


Köyümüzde ikamet etmekte olan Şener ve Fikriye Demirci kızı Sariye ile Ahmet ve Fadim Tunç oğlu Ömer 10-08-2013 tarihinde köyümüzde yapılan bir merasimle evlenmişlerdir

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize şimdiden ömür boyu mutluluklar dileriz.

bozkandak.com 12-08-2013

AMBULANS KAZA YAPTI 11 YARALI...

Karaman'da yaralı taşıyan ambulans bir otomobilin çarpışması sonucu 11 kişi yaralandı.

Yasin Güneş'in (35) kullandığı 70 FZ 021 plakalı ambulans, merkez otogar kavşağında Ramazan Buğdaycı (42) idaresindeki I-KKD-52 yabancı plakalı otomobil ile çarpıştı.

Kazada ambulans devrilirken, ambulanstaki şöför Yasin Güneş, hemşire Ayşe Gökmen, Emine Kara, yaralılar Hasan Ali Tunç (12) ve Abdullah Tunç (10) ile otomobildeki şoför Ramazan Buğdaycı, Fatma Daldal, Durmuş Daldal, Atike Buğdaycı, Esin Buğdaycı ve Berfin Buğdaycı yaralandı.

Karaman Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Ambulansın, merkeze bağlı Bozkandak köyünde bisikletten düşüp yaralanan Hasan Ali Tunç ve Abdullah Tunç'u Karaman'daki hastaneye getirdiği, siren çalarak girdiği kavşakta otomobille çarpıştığı öğrenildi.

Yaklaşık bir saat trafiğe kapalı kalan yol, ambulansın kaldırılmasıyla ulaşıma tekrar açıldı.

Larende.com 09-08-2013 
HOŞGELDİN ESMA SENA BEBEK...


Köylülerimizden Müslüme ve Mehmet Sezer çiftinin 24-07-2013 tarihinde Esma Sena adını verdikleri bir kız bebekleri dünyaya gelmiştir. Anne Ve bebeğin sağlık durumu iyi olup evlerinde dinlenmektedirler.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

bozkandak.com 25-07-2013 
TEBRİKLER EMİNE & MUSTAFA...


Köyümüzde ikamet etmekte olan Emine(H. İbrahim Yuvak kızı) ile Karamanda ikamet etmekte olan Mustafa(Mehmet Ali Topuzoğlu oğlu) 03-07-2013 tarihinde köyümüzde yapılan bir merasimle nişanlanmışlardır.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir Allah’dan tamamına erdirmesini temenni ederiz...

bozkandak.com 07-07-2013 
HOŞGELDİNİZ Z. ZUMRA VE M. ERDEM BEBEKLER...


Köylülerimizden Konya'da ikamet eden Emine ve Fatih Sevinçkan çiftinin 07-07-2013 tarihinde Zeynep Zumra ve Mücahit Erdem adını verdikleri ikiz bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

bozkandak.com 07-07-2013 
VEFAT

Köylülerimizden Karaman'da ikamet etmekte olan Ayşe Özler(Nazi Özler'in eşi ), 07-05-2013 Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Mustafa Uysal 18-05-2013 
HOŞGELDİN EMİRHAN BEBEK...


Köylülerimizden İsviçre'de ikamet eden Sibel ve Mehmet Şen çiftinin 04-05-2013 tarihinde Emirhan adını verdikleri erkek bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Editör 04-05-2013 
VEFAT

Köylülerimizden Konya'da ikamet etmekte olan ve bir süredir hastanede tedavi gören Rıza Bayram, 01-05-2013 tarihinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi yine aynı şehirde defnedilmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Alaadin Şen 03-05-2013 
HOŞGELDİN İBRAHİM BEBEK...


Köylülerimizden Karaman'da ikamet eden Emine ve Selim Özler çiftinin 29-04-2013 tarihinde İbrahim adını verdikleri erkek bebekleri dünyaya gelmiştir.

Dernek ve site yönetimi olarak anne ve babayı tebrik eder hayırlı uğurlu olmasını, anneli babalı uzun bir ömür sürdürmesini temenni ederiz…

Selim Özler 02-05-2013 
TEBRİKLER HİCRAN & FIRAT...


Hollanda Rotterdam’da ikamet eden Hicran(Mustafa ve Meryem Baytekin çiftinin kızları) ile de aynı şehirde ikamet eden Fırat Durmaz(Suduraklı), 30 mart 2013 tarihinde sözlenmişlerdir.

Dernek ve site yönetimi olarak genç çiftimize hayırlı mübarek olsun dileklerimizi iletir Allah’dan tamamına erdirmesini temenni ederiz...

Hilal Baytekin 03-04-2013 
GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Konya’da ikamet etmekte olan Zülfiye Şen(İlyas Şen’in eşi), 28-03-2013 tarihinde Başkent üniversitesi hastenesinde ameliyat olmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

İlyas Şen 31-03-2013 
VEFAT

Köylülerimizden Hollanda Amsterdam'da ikamet etmekte olan Veli Gürbüz, 02-03-2013 köyümüzde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Mustafa Gülmüş 02-03-2013 
4. ARABAŞI GECESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK...

16 şubat 2013, Cumartesi günü Schiedam Merkez Camii’nde Avrupa Bozkandaklılar Derneği tarafından bu yıl dörtüncüsü tertip edilen Arabaşı gecesi köylülerimizin katılımıyle gerçekleşti.

Dernek başkanımız Ahmet Gürbüz yaptığı konuşmada; “sıcak ve samimi bir ortamda siz değerli hemşerilerimizle birlikte olmaktan mutluyum. Sizlerin istek ve önerileri çalışmalarımıza her zaman yön verecektir. Bugün dörtüncüsü düzenlediğimiz ‘Arabaşı Gecemiz' için fedakarlıktan kaçınmayarak, ortamı hazırlayan kardeşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Burada bulan veya bulunmayan tüm hemşerilerimizden ricamız, derneğimize sahip çıkmanızdır. Üye olmayan hemşerilerimizin üye olmasını istirham ediyoruz.

Ayrıca gecemize Hollanda Karamanlılar Vakfı başkanı Uğur Şen, başkan yrd. Erdoğan Yüce, Mozaik spor kulubu başkanı Zekeriya Arslan, Larende.com Hollanda temsilcisi Nusret Öksüz, M.A. Topal, Hürriyet gazetesi muhaberi Ergun Kula diğer dernek ve vakıf temsilcileri katıldılar..

Yıllardır görüşemeyen veya imkan bulamayan insanlarımız muhabbetle kucaklaşıp sohbet imkanı buldular.

Gecenin sonunda bütün köylülerimiz gecenin hoş ve neşeli gecmesinin verdiği huzurla, mutlu bir şekilde vedalaşırken bu tür organizelerin köylülerimizi yakınlaştırdığını ve sıklıkla tekrarlamasını dernek yönetiminden rica ettiler. Memnuniyetlerini dile getiren hemşerilerimiz, dernek yönetimine hayır dualarıyle destekte bulundular.

Arabaşı gecesine öncesinden ve sonrasına kadar çekilen resimleri aşağıdaki linkten bakabilirsiniz…

RESİMLER: ARABAŞI GECESİ 16-02-2013(SLAYT)

Karaman internet basınında gecemizle ilgili haberler;
Larende.com
Karaman Uyanış
Karaman Haber

Editör 24-02-2013

GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Hollanda Amsterdam’da ikamet etmekte olan Veli Gürbüz aynı şehirdeki Sint Lucas Andreas Hastanesinde iki haftadır yatmaktadır. Tedavisi devam etmekte olan köylümüzü Avrupa Bozkandaklılar Derneği adına yönetimden Abdullah Uysal ziyaret etti.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

Editör 21-02-2013 
VEFAT

Köylülerimizden Karaman'da yaşamakta olan Cemile Kaya ebemiz(merhum Yusuf Kaya'nın eşi) 20-02-2013 çarşamba günü Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 21-12-2013 perşembe günü köyümüzde defnedilecektir.

Dernek ve site yönetimi olarak merhumeye C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Mehmet Ali Kaya 21-02-2013 
ARABAŞI GECESİNE DAVET...
Editör 11-02-2013 
VEFAT

Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet etmekte olan Mevlüt Gülmüş, 31-01-2013 perşembe günü akşam saatlerinde evinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Dernek ve site yönetimi olarak merhuma C.Allah’dan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, bütün sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Editör 31-01-2013 
DERNEK YÖNETİMİNDEN EV ZİYARETİ...

Bir süre önce Avrupa Bozkandaklılar Derneği yöneticileri tarafından alınan karar gereği öncelik yaşlılarımızın olmak üzere Hollanda'da yaşayan köylülerimize ev ziyaretlerine başlanması idi. Ev ziyaretlerinin iki haftada bir köylümüzü evinde ziyaret edilmesi bunun Mustafa Uysal, Adem Boray ve İlhami Gülmüş tarafından belirlenip gerçekleştirilmesi uygun görülmüştür.

Bu alınan karar üzerine Avrupa Bozkandaklılar Derneği yöneticilerinden Adem Boray ve Mustafa Uysal ilk ziyaretlerini 23 ocak 2013 çarşamba akşamı köylülerimizden hasta olan Mevlüt Gülmüş'ü derneğimiz adına Rotterdamdaki evinde ziyaret etmişlerdir. Köylümüz Mevlüt Gülmüş ziyaretimizden memnuniyetlerini bildirdi. Rahatsızlığı ciddiyetini koruyan Mevlüt Gülmüş için siz değerli köylülerimizden hayır dualarınızı bekliyoruz.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir, köylülerimizden dualarını bekliyoruz. Allah yardımcısı olsun.

Editör 24-01-2013 
MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN...

Mevlid Kandili ya da Veladet Kandili (Arapça: لیلة مواليد, Mavlid (مولد), Mavlid al-Nabi (مولد النبي), İslam dininin peygamberi olan Hazreti Muhammed'in doğum gecesi aynı zamanda Hicrî Rebiul-evvel ayının onikinci gecesidir. Klasik dönemde (Asr-ı Saadet ve Dört Halife Dönemi) kandiller yer almadığı için geçmişi pek eskiye dayanmamaktadır.

Mevlid, "doğum zamanı" demektir. İslam'da Hazreti Muhammed'in doğum günü farklı mezheplerden kutlanır. Sünnilerde Rebiul-evvel ayının 11.sinden 12.sine bağlayan gece, Şiiler 17. günü Mevlid günü ve 17'ye dönen geceyi de Mevlid Gecesi olarak adlandırırlar. Bu iki tarih arasındaki haftayı da Vahdet Haftası ilan etmişlerdir.

Kandil Geceleri İslam'ın ilk zamanlarında var olan bir adet olmayıp, hicrî 3. asırdan itibaren kutlanmaya başlanmıştır. Türkiye'de Osmanlı Devleti padişahı II. Selim'den itibaren bu kutlama gün ve gecelerinde, minarelerde kandil yakılmasıyla birlikte kandil adını almıştır.

http://tr.wikipedia.org  23-01-2013 
KARAMAN MEDYASINDA BOZKANDAKLILAR...

Bozkandaklı Öğrenci: “Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, Bozkandak Köyümüzün Medarı İftiharı”

kgrt.net 03.10.2012

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’in Karaman’ın Bozkandak köyünden hemşehrisi ve aynı zamanda öğrencisi olan Ayşe Boray rektörü makamında ziyaret etti.

KMܒde Gıda Teknolojileri bölümünde öğrenim gören Ayşe Boray Rektör Gökmen’i tekrar rektör seçilmesinden dolayı tebrik etti. Boray “Rektörümüz köyümüzün medarı iftiharı. Tekrar atandığında gurur duyduk. Babamın arkadaşı olması beni ayrıca memnun etti. Derslerimde başarılı olmak için elimden gelen gayreti göstereceğim” diye konuştu.

Yeni bir üniversite olmanın en büyük avantajının hocalarıyla kurdukları birebir iletişim olduğunu söyleyen Boray “Üniversitemizde tek tek ilgi görüyoruz. Rektörümüz de benimle ve tüm öğrenci arkadaşlarımla çok ilgili. Biz öğrenciler için tıpkı bir baba gibi. Diğer arkadaşlarımda olduğu gibi beni de güler yüzle karşıladı.”dedi.

Boray’ın ziyaretinden memnun olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen “Öğrencilerimiz bizim evlatlarımız. Herhangi bir sorununuz olduğunda çekinmeyin, elimden geleni yaparım. Senin de bize yakışır biçimde derslerinde başarı göstermeni bekliyorum. “ dedi.

KGRT.net 21-01-2013

GEÇMİŞ OLSUN...


Köylülerimizden Karaman’da ikamet etmekte olan Emin Dudu Aygündüz(bozkandak.com editörlerinin anneleri), 14-01-2013 pazartesi günü aynı şehirdeki Mümine Hatun Hastanesinde başarılı bir safra kesesi ameliyatı geçirmiştir. Durumu iyi olan hastamız taburcu olmuştur ve evinde istirahat etmektedir.

Dernek ve site yönetimi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah’dan acil şifalar ve sağlıklı uzun ömürler dileriz.

bozkandak.com 19-01-2013 
TEBRİKLER HALİME VE MURAT ÇAĞRI...


Köylülerimizden Hollanda Rotterdam'da ikamet eden Selami ve Şerife Demir(Efelimin İsmail Hakkı'nın kızı), 26 Ocak 2013 tarihinde yapılacak olan kızları Halime'in düğününe siz köylülerimizi davet etmektedir.

Sayın köylümüz davetiye dağıtımında titiz davranıp kimseyi unutmamaya çaba gösterdiklerini, bu çabaya rağmen yinede davet etmeyi unuttuğu veya ulaşamadığı köylülerimizi bu vesile ile davet etmektedir.HALİME VE MURAT ÇAĞRI

KINA  DÜĞÜN

TARİH

 

TARİH

26-01-2013, cumartesi

SAAT

 

SAAT

18:00 ile 24:00 arası

YER

 

YER

Schalmei

ADRES

 

ADRES

Krabbendijkestraat 520
      3084 LP Rotterdam

TEL.:

 

TEL.:

0641-473295

Editör 06-01-2013

BOZKANDAKLILARA CUMA SÜRPRİZİ...

Köylülerin öğrencilere olan sevgisi görülmeye değerdi.

Karaman Merkez’e 35 kilometre uzaklıktaki Bozkandak Köyü’nün Cuma namazı öncesi misafirleri vardı.

Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 12 öğrenci, Okul Müdürü Mehmet Yalvaç ve Meslek Dersi Öğretmeni Ramazan Demirci nezaretinde Cuma öncesi Bozkandak Köyü’ne geldiler.

Mesleki tatbikat için köylerine gelen öğrencileri bağırlarına basan köylülerin, öğrencilere olan sevgisi görülmeye değerdi.

Selam, dostluk ve kardeşlik temalarına vurgunun yapıldığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, Mevlid-i Şerif, ilahiler, şiirler ile dua okunması ile devam etti.

Gerçekleştirilen program, kadın ve erkeklerden oluşan cemaat tarafından ilgi ve beğeniyle takip edildi. Oluşan duygu selinin göz yaşlarına sebep olduğu programda, Cuma namazı da öğrenciler tarafından kıldırıldı.

Gerçekleştirilen programdan oldukça memnun kalan köylüler, okul müdürü, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, bu tür programların devamlı olmasını istediler.

Okul Müdürü Mehmet Yalvaç da, öğrencilerin mesleki alanda daha iyi yetişmelerine ve öğrendikleri teorik bilgileri hayatlarına rahatlıkla uygulamalarını sağlayacak mesleki formasyonu elde edebilmelerine katkıda bulunmak istediklerini kaydetti.

Larende.com 06-01-2013

Başa Dön