Abidin Sever

HAC İBADETİ

(...) Çoluk çocuğumuz bile bizim için bir imtihandır. Rabbimiz bir ayetinde şöyle buyurur: “Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız sizin için birer imtihan sebebidir ve büyük mükafat Allah’ın katındadır”(Enfal:8/28. Oğluna olan sevgin bile, seni deneme yoludur. Hz. İsmail’in sevgisi Hz. İbrahim için bir imtihandı; şeytanla karşılaşmalarında onun tek zayıf yönü olmuştu bu. (...)
DEVAMI

 
Hulusi Kaya
  Binlerce yıl Tarihe tanıklık eden Ülke: Mısır

(...)Bununla birlikte Osman’lının hizmetleri de Kahireyi kuşatmış. Yapılan her eser ya onarılmış ya ilave edilmiş veya yeni yapılmış. El Ezher camisinden tutun da, Kahire kalesi dahil olmak üzere, Amr İbnul As cami gibi, Hz. Hüseyin Cami gibi kahire başyapıtlarında mutlaka izleri bulunuyor. Şimdi adım adım gezimizin detayları. (...)
DEVAMI

 
 
 
ÖNEMLİ LİNKLER
 
Arama Yap

Google 
Abidin Sever'in kaleminden

AFFEYLE...

Sözlerin en güzeli, hiç şüphesiz Sana aittir.

Bizim söylediklerimiz, söyleyeceklerimiz, söyleyemediklerimiz, söylemek istediklerimiz, içimizde sakladıklarımız, suskunluğumuz, terk ettiklerimiz, unuttuklarımız, hepsi, hepsi, sözlerin hepsi, ancak Sana yöneldiği için güzeldir.

Şüphesiz duayı dilimize veren Sen'sin, dilimizi duaya çeviren Sen'sin. Sözlerin en güzeli Sana aittir ve sözlerin en güzeli Sana hitap etmekledir.

Ey RABBİM! Ebediyen bana yakınlığını tattırdıgın için, bütün gerçekler için, beni hayat denen bu sonsuz lezzet pınarının basına oturttuğun için, bildiğim bütün kusurlarımı örttüğün için, gördüğüm bütün günahlarımı bağışladığın için, umuduma kapak ettiğin tüm hayallerim için, En sevdiğini bana elçi gönderdiğin için, EY SEVGILI, BENI ASKINA MUHATTAP ETTIGIN ICIN, sonsuz hamd Sana, sonsuz minnettarlık Sana, sonsuz şükür Sana.

Ey RABBİM! Tut ellerimden, sonsuzluklara doğru, beni hiçliğe düşmekten alıkoy, unutulmuşluktan uzak eyle, varlığına komsu eyle beni. Ben acizim, dayanağım Sen'sin, fakirim ben, sığınılacak ancak Sen'sin, dilsizim ben, sözüm Sen'sin, körüm ben, gören Sen'sin.

Ey RABBİM ! Sözlerin en güzeli Sana aittir, ve sözlerin en güzeli Sana hitap etmekledir. Bu kirik dökük sözlerimi, bu perişan hitabımı, Sen kabul et, Sen güzelleştir. Zaten aşkı Sen bahsetmiştin ya bana, askın semasında oturtturmuştun ya beni, elimi Sen dokunmuştun ya, hani ele avuca gelmez dokunuşları, Sen bahşetmiştin ya bana, gözüme kendi nazarından ışıklar vermiştin ya, gözle görülür güzellikler vermiştin ya bana, yüzüme tebessümü Sen giydirmiştin ya.

Ey RABBİM! Yoktum ben, Sen var ettin. Sevdiğin için var ettin. Bir Sen istediğin için var edildim, bir Sen beni andığın için ihya edildim. Öyleyse Ey RABBİM! Varlığımı askına armağan et, yak beni askının ateşinde, al beni bu rüyadan, al beni bu dünyadan, bu kırılgan varlığımı ebediyetin baharına toprak eyle.

Ey RABBİM! Bütün sözler Sana söylemekle güzeldir. Kirik dökükte olsa, kabul et bu sözlerimi, yıkık dökükte olsa duy yakarışlarımı, kabul eyle beni, kabul eyle sözlerimi, suskunluğumu, dilsizliğimi, en güzel dua eyle, dua eyle dilsizliğimi, dua eyle suskunluğumu, en güzel dua eyle, ki sözlerin en güzeli Sana aittir, ve sözlerin en güzeli Sana hitap etmekledir..dua eyle, dua eyle sözlerimi,güzel eyle…

Abidin SEVER
Şubat 2013

 Bu yazı 1728 defa okundu.
Önceki yazılar...
1

Medine’de babası vefat eden bir çocuğun babasına yazdığı mektup

2

Örnek Yaşantı

3

Ya Resulallah

4

Tarihteki Türkler 

5

HESAP VERMEK 

6

KOMŞULUK 

7

Ahiretten Mektup... 

8

Hazreti Ömer.... 

9

HAZRETİ EBUBEKİR’DEN HİKMETLİ SÖZLER...

10

Eğer bir gün Peygamber Efendimiz ziyaretinize gelse 

11

Eskiden... 

12

KIYAMET GÜNÜ ALLAH'IN GÖLGESİNDEKİ YEDİ SINIF İNSAN

13

HASET -1-

14

HASET -2-

15

RAMAZAN ve İBADETLERİMİZ -1-

16

RAMAZAN ve Teravih namazı -2-

17

Dua, RAMAZAN ve Kur'an

18

KÖTÜ HUYLAR

19

Görev ve Sorumluluk

20

Hz. Peygamberin Tebliğ Usulleri

21

AFFEYLE

22

Acımak… Geç Kalmadan!

23

HAC İBADETİ...

   
Başa Dön